• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HASHSamsung Mobile
    MATEJCIK
    MATEJCIK --- ---
    VAGABUND: to vypadá jako "Samostatný zvuk aplikace" (příšernej češtin, něco jako Separate app output??)
    typicky se používá opačně, tj. že pošlu zvuk ze Spotify do bluetooth repráku a ostatní zvuky hraju z mobilu
    je to v nastavení zvuku někde u konce nabídky
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    VAGABUND: Nemam spotify, jak YT, YT music? Stejne? (nebudu mit do 1. dubna ani S22U, ale tohle me nezlobilo kdyz jsem mel prvni pokus az do reklamace)
    VAGABUND
    VAGABUND --- ---
    uz si prijdu jak debil uplnej - s22u - zparuju jakykoliv audio bt zarizeni (zkouseno i na repracich), ted sluchatka - bt se tvari, ze pripojeno cajk, device management taky (viz pic), ale hraje to stejne z telefonu o_O

    nenapada Vas nekoho, co jsem opomenul / udelal spatne???

    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Pokud chcete radeji video formu a misto, kde lide baterky resi:
    The Truth About Tesla Battery Degradation – and Other EVs
    https://www.youtube.com/watch?v=IHz-Kx5h_Tw

    Jsou tam take uzitecne zdroje.

    U mobilu se ukazalo, ze nikomu na tom nezalezi.
    Vyrobci dodavaji nabite telefony, prestoze za 2 roky je z nich eWaste co potrebuje novou baterku. Vyvojari zamykaji funkce pod root uz skoro deset let. Dostavame zpet pouze drobnosti. Uzivatele vymenitelne baterie nechteji a tak porad resime rychlost nabijeni a power banky.

    Do urcitemiry se to da prisoudit umyslu, ale prevazne je to proste nedbalost vsech zucastnenych.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Jenom bacha, ze slovo cyklus neznamena o kolik je nabita a jakym zpusobem. Pouze ze jsi vkuse nabijel X minut.

    Takze pokud ti nejaka publikace rika, ze baterie vydrzi 1000 cyklu, tak si musis precist jak ho definuji. Protoze kratky cyklu mezi 70 a 85 muze baterie vydrzet tisice a 15-100% stovky.

    Ale BFU pravidla jsou 3:
    - Neskladovat vybite (pod 20%, 15% se vypne). Riziko zniceni baterie a rychlejsi chemicka degradace.
    - Neskladovat plne nabite (At uz je mobil v nabijecce neco v supliku vypnuty) Pri pokojove teplote baterie v supliku ztraci cca 30% kazdych 6 mesicu pri 100% nabiti. Oproti tomu pri 50% nabiti je to v radech procent. Proto nahradni baterky od vyrobce nechodi nabite.
    - Nevystavovat baterii horke teplote (Telefon nema byt horky na dotek) Baterie udrzovana v konstanti optimalni teplote degraduje nejmene. Nezalezi na tom zda se nabiji, vybiji ci lezi v supliku.

    Doporuceni jsou z pozorovani, protoze degradace lithium-ion baterek jsou alespon 3 nezavisle procesy a kazdy z nich je ovlivnen ruznymi faktory. Takze kdyz vam nekdo rekne nabijet mezi 30 a 85%, tak to neznamena ze baterie dele vydrzi tim, ze pouzivate ty nove 65W nabijecky 1x denne :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Lithium-ion baterie by se pokud mozno nemela vybijet pod 10-20% a nabijet nad 80-90%. "Pod" si musite ohlidat sami, nabit do max 85% muzete zapnout v nastaveni novejsich Samsung zarizeni (podobne BEV atd). Nicmene souhlas, ze primarne by tu ten mobil mel byt pro vas, ne obracene. Jak tu uz padlo, v nejhorsim nechate baterii u starsiho mobilu vymenit. A jak tu take padlo, pokud vam po 300 cyklech 0-100% moderni Li-Ion baterie prijde o vice nez 20% sve puvodni kapacity, spise to bylo spatnym kusem. Ale kdyz nemusite, nedelejte to a drzte to viz predchozi.
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    SMOKY: Tak já to nenechávám umřít pokaždý, párkrát se mi to stalo, ale dělal jsem to také ze zvědavosti abych věděl co od toho telefonu čekat.
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    DRAGON: Je to mozny , pravda ze asi se nevyplati se tim zabejvat a proste kdyztak si nechat tu baterku vymenit, kdyz odejde
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    SMOKY: ja si nemyslim,ze jeto takovy problem, to vybijet. S S10 sem to delal neustale protoze sem si rekl, ze aspon jednou prestanu baterii v mobilu resit. Vydrzela mi dyl nez u kamose s10. Imho to ty baterky uz umi tak dobre, ze je vicemene jedno, jak se k tomu dneska clovek chova.
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    Ja uz sem spokojenej, telefon mi da nejakych 4-5h sot pri mem zpusobu pouzivani, coz sem cekal a staci mi. Az opravi wifi drain bug, tak to bude lepsi. Podle mne tam je jeste bug v Google Play Services drainu , bere mi to denne nejakych 8-10% .

    NEVILL: To nedelas moc dobre baterce to stabilne vybijet do smrti.
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    Tedy vlastně celý den a dvě hodiny, dokonce! :-)
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    Tak už jsem se u S22 s průměrnou spotřebou baterie přehoupnul z necelého dne na celý den, ale moc ohromující to teda není. A jak je ten telefon na 10% a méně, tak je to při používání např. Duolingo nebo Youtube celkem rychlá smrt...
    EMBI
    EMBI --- ---
    LAUNCHER: Motorola Edge 30 Pro. Ma to vsechno lepsi, krome fotaku. Uvidime. Kdyztak to vratim a koupim znova S22 s výkupem nějakýho telefonu, co najdu v šuplíku.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    EMBI: A co jsi vzal misto te S22?
    EMBI
    EMBI --- ---
    LAUNCHER: Touha po zmene:) S21 -> S22 to samy. A mel jsem vitr z maly baterky.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    EMBI: Duvody prodeje pls?
    EMBI
    EMBI --- ---
    JOHN_LENON: mam kupon, ale S22 jsem strelil:-D Nechce mi ten kupon nekdo aktivovat na vasi S22? Ja vim, drza nabidka.)
    VAGABUND
    VAGABUND --- ---
    OODOOW: no, v tom jsem doufal, že přijde a pak už bylo asi pozdě...
    a popravdě řečeno sem se v tej pre-registraci totálně ztratil a když mi někde bliklo success na konci, tak jsem si oddechl a nechal to běžet..

    na druhou stranu asi good, že jsou ty jejich preorders na mne tak komplikovaný, už jsem si takle málem koupil Folda2 (což jsem rád, že neproběhlo nakonec:))
    OODOOW
    OODOOW --- ---
    VAGABUND: však to poslali i na email, ne?
    ONLY_Q
    ONLY_Q --- ---
    VAGABUND: tak to já si je udělal.... tak snad to dopadne...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam