• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HASHSamsung Mobile
    S vice nez 1.000.000 prodanych zarizeni denne je Samsung nejvetsim vyrobcem mobilnich telefonu soucasnosti.
    Klub pro vsechny majitele.

    Friends: [ Android ] | [ Google Nexus ] | [ MOTOROLA ] | [ Sony Ericsson ] | [ Windows Phone ]
    Twitter: @SamsungMobile | @SamMobiles

    Pokud se otazka tyka zasadne a pouze pouziteho OS, zvazte jeji polozeni v prislusnem auditku.
    rozbalit záhlaví
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    NEVILL: dokazal bys mi poradit, jak do klavesnice dam mikrofin na hlasovy zadavani? nejak to nikde nevidim a trosku mi tam chybi :) dekuju :)
    jinak by bylo super, kdyby se dalo to gboard zadavani, co se naucil za ty roky, exportnout do samsung klavesnice, to jo :)
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    DRAGON: Jo...a nějak musím vykoumat jak tam funguje slovník a jestli se to učí samo nebo tam jde nějaká slova přidat. Gboard jsem za ta léta naučil nespisovné skloňování, různé zkratky, spoustu sprostých slov a tak...tady mi to zatím všechno chybí...

    Z pozitivní stránky, mikrofon na slovní zadávání nepípne nahlas, jako u Gboardu.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    NEVILL: ja se pred tydnem prepnul z gboardu na samsung keyboard taky a je to teda hruza. Vubec si na to nemuzu zvyknout a nabizi to tak 10x min napoved.
    HULIK
    HULIK --- ---
    Lidi co to už máte doma z těch IA funkcí co to umí v češtině?
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    Já jsem teda kvůli těm IA fičurám nakonec vzal na milost Samsung klávesnici. Dlouhá léta jsem používal Gboard, protože Samsung dřív neuměl swipe metodu psaní a i když to tam časem přidali, neměl jsem důvod to měnit. Je to trochu nezvyk, lehce jiné rozložení, ale docela to jde.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    LEDOFREDO: k tomu jedna vec: cerna se prodava nejlip, kdyz upgradujes :) nikdo barevny nechce :)
    LEDOFREDO
    LEDOFREDO --- ---
    DRAGON: Taky mi prijde ze se moc nevytahli zatim, pockam, uvidim.. poprve taky premyslim ze bych vystoupil z ohrane cerne barvy a vzal neco min konzervativního/nudného, takze se na to musim dojit nekam podivat nazivo a zatim sem to nestih
    SATAI
    SATAI --- ---
    MCKIDNEY: určitě ne FOMO
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    SATAI: No jak bys jinak nazval snahu hledat specialni variantu neceho co nemusi byt ani lepsi nez to co mas pred sebou?

    Byl legitimni duvod nebrat Exynos. Kdyz rozdil byl poznat i v ruce podle teploty.
    SATAI
    SATAI --- ---
    MCKIDNEY: FOMO, jo?
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    SATAI: No v tomhle prikladu je Exynos Intel, ktery mel taky obdobi recyklovani stejneho procesu znovu a znovu. To obdobi je za nama a tedy neni treba resit Intel ci AMD (aspon ne tolik jako 11900 co bylo doslova horsi nez 10900)

    Jak jsem rikal je to meme a predstirat, ze jedno bude vzdy lepsi povede k FOMO.
    SATAI
    SATAI --- ---
    MCKIDNEY: tak pokud Exy je Intel, tak rozumná volba pro upgrade není 1290 ale AMD. Takže Qualcomm?
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    DRAGON: Krome licenci a vyvoje je hlavni rozdil v tom kdo ten chip vyrabi.
    Samsung Foundry (Tam kde se hlavni chip vyrabi) byl pozadu oproti TSMC (Market-leader foundry).

    Behem S8-S10 to byl velky rozdil: kupoval jsis moderni chip, ale vyrobeny na starem procesu.
    Protoze PR to nepodchytilo, tak se z toho stal meme a lide to na internetu resi dodnes.

    Protoze bleeding-edge vyrobni procesy se kupuji roky predem a marze mimo USA jsou mensi - radeji udelame telefony na prijatelnejsi Samsung Foundry.
    No a pak vznikaji veci jako Ceska alokace (Snapdragon) se prodava do Nemecka a Ceske obchody kecaji ze maji CZ distribuci a prodavaji Exynos.

    Pro srovnani zlepseni NVidia 3000 oproti 2000 bylo napriklad diky levnejsimu Samsung Foundry 8nm a zdrazeni 40 prave kvuli drahemu TSMC 5nm.
    Nebo neco co prijde mozna bliz pro tebe: Intel 7700 vs 8700 vs 9900 vs 10900 vs 11900 - novy chip, ale stary a uz limitujici proces.
    Dneska mame 12900 a neni to refresh a Intel zase stal za upgrade.

    V roce 2023 to bylo 99% FOMO. Uvidime co 2024, ale stejne se to dozvime az pokud bude pruser. Napriklad prehrivani Exynos v jedne generaci nicil zivotnost baterie.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    LEDOFREDO: u s23 byla akce na zacatku a pak byla dalsi asi mesic po vydani a trvala mesice.. neni kam spechat, IMHO. Navic ted ta akce zas tak vyhodna neni, u S23 byla lepsi..
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    LEDOFREDO: Je to hodně podobný telefon, bez pouzdra teda vypadá víc prémiově, to dělají ty hranatější rohy a kovový rámeček. V pouzdru Spigen Liquid Air vypadá skoro stejně, jen ve výřezech na objektivy je tam okolo taky trochu kovu a tlačítka jsou napravo rozmístěna trochu jinak. S24 je rychlejší, ale až takový znatelný rozdíl to oproti S22 není. Baterie je rozhodně znát že je větší, u S22 bych tohle dobou byl tak na 40%, u S24 jsem na 65% (zatím to jede v tom režimu, že se ten telefon stále učí ohledně spotřeby). Foťák je podobný, ale přijde mi lepší, dělá ostřejší snímky a líp zvládá horší světelné podmínky. Displej je lepší, příjemnější na oči. S AI funkcemi jsem si zatím hrál jen trochu, ale je to celkem hezký jak stačí přidržet home tlačítko a pak jen zakroužkovat co se má vyhledat. Budu si muset ještě nastudovat co dalšího to umí. Za mě asi vede hlavně ta lepší baterie a foťák, jinak ten telefon není zas tak moc jiný (když pominu AI, samozřejmě). Každopádně jsem s S24 spokojený.
    LEDOFREDO
    LEDOFREDO --- ---
    NEVILL: Nahod naky first feels prosim :) .. ja sem ve stejne situaci s s22 a premyslim.. upgrade me laka, ale nevim jestli mam pospichat a stihat ted tu akci do konce ledna, nebo si pockat..
    SATAI
    SATAI --- ---
    DRAGON: většinou měl větší výkon, menší spotřebu a větší kompatibilitu.


    Někdy trochu, někdy hodně
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    NAVARA: oh snap! :)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Dragon se ptá, proč je Dragon lepší? :)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    a jeste se zeptam: co je vlastne na tom za beef? proc je ten exynos tak spatnej? resi se to pomalu kazdou generaci v tomhle klubu a mne se nedari dohledat v cem je ten dragon tak lepsi nez exy. dik
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    SMOKY: supr, dik :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam