• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CLOWNZEPPAALKOHOLISMUS ANEB PŘESTÁVÁME CHLASTAT,UŽ NÁS BYLO DOST,RADY,TYPY,ZKUŠENOSTI...
    ALOISIE
    ALOISIE --- ---
    Zdravím všechny. Myslíte, že alkoholismus může s věkem vyprchat do neurčita? Mám jeden takový případ poblíž.
    BGDNY
    BGDNY --- ---
    Ok, chlapce drahy - napises tie prace, dokoncis rocnik, oslavis to bujnym pitim a potom koniec! Nemam uz na to nervy.
    JOSPHINA
    JOSPHINA --- ---
    Jestli už to tu bylo, tak pardon :)
    Karel Nešpor — Všechnopárty: 1. 2. 2013 — iVysílání — Česká televize
    http://www.ceskatelevize.cz/...i/10090925908-vsechnoparty/213522161600003/obsah/242739-karel-nespor/
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    WARE: tak to ale neni..... stejne jako u kazde drogy (a vlastne u vseho co do tela cpem) je skodlivost v extremech..... kdyz se uziva jako lek, relaxant, mirny povzbuzovak, dezinfekce na cestach atd. tak ma svoje nezastupitelne misto.... kdyz se chlasta jen pro vysi promile v krvi je to spatne....
    WARE
    WARE --- ---
    Tak dík, je dobré si uvědomit, že alkohol není řešení ničeho, podlomí kolena každému a je to jeden z největších klacků, který mi život hodil pod nohy, prostě se to nevyplatí v žádné situaci. Abstinuji až na to, že na to pivo se nechám občas kamarády přemluvit, ale tvrdším bylinným likérům i těm ostatním se vyhýbám.
    MYSHE
    MYSHE --- ---
    AND: A touhle sračkou si chtěl říct co? ;)
    AND
    AND --- ---
    Rádi chlastáte? :D Stahujte aplikaci ZDARMA! - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=hjkfDJbfNhM
    DARMOSLAP
    DARMOSLAP --- ---
    PETJU: aktuálně step 7
    WARE: Já byl minulý týden blízko něčemu podobnému, naštěstí jsem dopadl o něco lépe. Chata u kamaráda na Moravě, litry vína, slivovice, potom už mlha, přetahuju se se známou na zahradě, chytám rapla, hodim ji do křoví a nasedám do auta směr hospoda (naštěstí po prázdné polňačce). Tam nějaká piva, někdo za mnou přijde a odveze mě zpět. Na chatě po chvíli nová hádka vyvolaná alkoholem, hledám klíče, ale sebrali mi je - v amoku se jich dožaduju, napadám dokonce i kamarádky (kdybych je získal, měl jsem v úmyslu jet do Prahy!), odcházím na stopa, po 2 hodinách jsem zpět a volám na ostatní policii za krádež klíčů. Ti mi samozřejmě řekli, ať zavolám znovu ráno. Druhý den mě z chaty vyhnali a spolu se mnou uplatnili kolektivní vinu i na přítelkyni, která za nic nemohla. To pro mě asi byla největší facka, takhle jí zkazit dlouho očekávaný výlet. Vztahy jsou teď prakticky přerušený, některé se spraví, jiné už ne.
    CLOWNZEPPA
    CLOWNZEPPA --- ---
    WARE: Oni ty scenáře jsou dosti obdobný,všichni víme,kde je zakopanej Pes...i jak by tomu mělo být,jen ve stínu své podlomené vůle dlouholetym kaskaderstvim pod taktovkou nekonečných a neuvěřitelných mejdanů tak nekonáme a pak je to jak dům z karet a sere se,co může a věř mi,že sakra vim o čem mluvim.Tvá situace je politováníhodná,ale věz,že se stávaj podstatně horší věci a ber to jako výzvu,potažmo ponaučení.Život má fantastickou vlastnost,že Ti umí dát spravedlivý dělo a říct:"Tak takhle teda ne"!!!Kolikrát člověk jde hlavou proti zdi až je z toho blbej a možná proto se dostává do smyčky...samozřejmě je dost směrodatný zda li zapíjíš veselí či neveselí a je důležité si uvědomit,že když ten to dává a nic,že to neznamená,že já to dám taky...každej živej tvor je naprosto jinej orchestr chemickejch reakcí a rezistencí na určité podněty...držim palce při tvé mystické cestě životem a pevně doufám,že se nepotkáme na pavilonu 31:))Páč jsem poslední dobou jel taaky slušnej offroad,ale raději si ho nechám pro sebe...at se daří:)
    WARE
    WARE --- ---
    Tak, je tomu týden, co mi sebrali řidičák, ztratil jsem klíče a jsem rozbitej jako nikdy a nevím proč a od čeho, se probouzím ve vazební věznici či co jenom v kalhotách. Trapas, tragédie a megaprůser. A to jsem chtěl jenom zachlastat nějaký problémy a jít spát. No dopadlo to jak to dopadlo, následky si budu nést asi dlouho. Asi si vytetuju, že nemám chlastat. Je mi neuvěřitelně trapně.
    ANDR3_I
    ANDR3_I --- ---
    Tak jsem to tu zase jednou za cas vsechno procetla. Jen takovej dotaz, protoze vic prispevovatelu se tu ohani tim ze kamaradi vas podrzi - to se tu opravdu nikdo z vas neprochlastal do stadia kdy uz o vsechny nejblizsi a kamarady prisel??
    HOFFMI
    HOFFMI --- ---
    RUMEK: A proč je tenhle model nejškodlivější?
    RUMEK
    RUMEK --- ---
    XINDL: Jsem tak na puli cesty ;)
    XINDL
    XINDL --- ---
    RUMEK: Pokud si das par piv a par panaku jen v ramci napr. uvolneni po pracovnim tydnu, tak je to naprosto normalni psychohygiena. Pokud to delas pravidelne kazdy patek a kdyz se nahodou o vikendu neopijes, tak ses nesvuj, tak uz je neco spatne :)
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    RUMEK: to nezni priblble....to je zcela klasicky mezinarodni postup :o)
    RUMEK
    RUMEK --- ---
    Kdyz jen jednou za cas, tak si ji klidne precti ;)

    Za mne - provozuju vikendovy alkoholismus, tzn. druh alkoholismu nejskodlivejsi pro organismus. Vedom si toho, jak mi to skodi, i presto si nemuzu odeprit ten bozsky pocit, kdy si kazdy patek ci sobotu dam par piv ci panaku a nemusim premyslet vubec nad nicim... Mozna to zni priblble, ale pusobi to na mne jako takova psychologicka ocista (samozrejme dokad to neprezenu a nemam naopak vycitky, coze jsem to vyvadel - i kdyz se zvysujici se toleranci k alkoholu clovek blbne min a min... a jenom relaxuje :)).
    MARLI_TARN
    MARLI_TARN --- ---
    tuhle diskuzi necist, kdyz je den, kdy se clovek chysta jednou za cas do hospody:-)
    XINDL
    XINDL --- ---
    AKI4CE: na to nemam co rict, se vsim souhlasim :)
    AKI4CE
    AKI4CE --- ---
    XINDL: vsichni se shoduji v tom, ze zmena prostredi a zvyku je prvorada - se stejnema kamosema, chozenim na ty samy mista jako driv se ti bude tvuj zivot menit mnohem hur

    ono jde hlavne o to, najit cinnosti, ktery te bavej vic nez drogy - jakakoliv droga ti ve finale sezere veskery volny cas, protoze bud jedes na ni, nebo ses na dojezdu, nebo mas abstak....a kdyz uz si to priznas, tak si to pak vycitas, nemas radost ze zivota, mas deprese, ses ve stresu, jedes v tom dal....

    v lecebnach pomuzou mnoha lidem, o tom neni sporu, ale je to tam takovy nemocnicni...rozhodne to neni misto, kde by si mel zcela spontanni radost ze zivota, ses tam za nemocnyho a tak se taky cejtis
    lecebny vnimam jako posledni moznost, kdyz si uz vycerpal ty prijemnejsi a min radikalni varianty

    ja jsem tu nechtela nejak vnucovat cestovani, jako jediny mozny zpusob, jak s necim prestat, jenom jako celkem nenasilny alternativni zpusob, ktery nam zafungoval :o)
    v Cechach od tebe porad nekdo neco ocekava a nejvic ty sam, takze ses dost casto ve stresu a filtrujes to chlastem, mimo domov se ti dycha volnejc a mas spoustu casu na to delat veci, co te bavej
    dal tady operujes penezma - a kolik tak alkac za 6 mesicu prochlasta? vsechno, co ma....nam financne pomohla i rodina, protoze nam nejak chteli pomoct a takhle mohli a byla to pomoc na spravnem miste
    nebo nedostatkem casu - dokud nemas deti, tak imho cas na takovyhle pokusy mas...klidne si muzes vzit neplaceny volno, nebo dat v praci vypoved....jde o tvuj zivot (doslova)
    samozrejme pokud nemas chut nikam jezdit, tak s tim se nic udelat neda :o)
    XINDL
    XINDL --- ---
    AKI4CE: asi jsem se nevyjadril uplne presne.

    Samozrejme je to vsechno o tom jedinci, ktery ma problemy. Pokud on sam nechce, neni presvedceny, ze by mel skoncit, tak mu nepomuze ani svaty slovo, natoz pak nejaka lecebna. Ten dany jedinec musi mit v hlave srovnany, ze s tim chce skoncit. To je ten prvni krok. Nicmene tohle rozhodnuti neni ale zarucena vyhra. Od toho jsou pak lecebny zarizeni, ktery poskytujou pomoc (odbornou) a doprovazeni v boji za abstinenci. Taky nerikam, ze kdyz clovek pujde na tri mesice na protialkoholni, tak ma vyhrano. Je to o tom, ze ho tam nauci zpet nejakymu radu a povinnostem a tzv. ho hodi zpet do reality a ma moznost se setkat s lidma s podobnym osudem, se kteryma muze sdilet svoje problemy a mnoho veci v zivote si vyresit. Lze to zvladnout i bez ustavni lecby pomoci ambulantnich zarizeni, kde ten clovek dochazi treba jednou tydne, a kde s terapeutem nejdrive resi nejaky socialne poradensky veci (jak zvladat bazeni, co delat v rizikovych situacich, jak fungovat v normalnim zivote i bez drogy) a pak muze dojit i na nejakou terapeutickou praci. A v neposledni rade to muze taky zvladnout sam, proc by ne. Jak ale rikam, je to asi ta nejtezsi cesta (nema s kym sdilet svuj problem, nevi co delat/jak zvladat kdyz prijde bazeni, atd.), kdy se vicemene spoleha akorat na svoji vuli (kterou musi mit teda kurva pevnou). Doufam, ze jsem nejak srozumitelny.

    k tomu delsimu vyjezdu. Je to samozrejme jedno z reseni a mnoha lidem muze pomoci, nicmene je to celkem radikalni reseni, kdy ne kazdy na to ma penize/predpoklady/cas/chut atd. Je to v podstate takova modifikace toho, ze se clovek vymani ze sveho drogoveho prostredi, ktere ho permanentne stahuje zpatky ke dnu. Taky proto se po lecbach doporucuje najit si nove kamarady (kteri nefetuji, nechlastaji,...) a nove prostredi (kde nezna, kde se prodava nebo nastreluje a proto ho to tolik nebude lakat se tam jit podivat). Jak rikam, je to jedno z moznych reseni, i kdyz takovy radikalnejsi...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam