• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CLOWNZEPPAALKOHOLISMUS ANEB PŘESTÁVÁME CHLASTAT,UŽ NÁS BYLO DOST,RADY,TYPY,ZKUŠENOSTI...
    Taky už máte pocit,že spíš než zábavá je to sebedestrukce a víc než relax je to faux pass,podělte se o své zkušenosti,jak zapásíte,prohráváte a vyhrávete s falešným přítelem Alkoholem... Existuje pouze jedna cesta, jak lidi milovat, a tou je milovat je takové, jací jsou. A nádherné je na tom to, že když je mliujete jací jsou, tak se začnou měnit. Ne podle vašich představ - začnou se měnit podle své vlastní reality. Když je milujete, promění je to. Ne přesvědčí - promění. Obnoví se, dosáhnou k novým výšinám bytí. Dojde k tomu, ale v jejich bytí a podle jejich vlastní přirozenosti.Pomáhejte lidem, aby byli přirození, pomáhejte lidem, aby byli svobodní, pomáhejte lidem, aby byli sami sebou, a nikdy se nepokoušejte nikoho nutit, tahat a tlačit a manipulovat... http://psychologie.cz/az-do-dna/
    rozbalit záhlaví
    KEB
    KEB --- ---
    VOLEMIKI: Tak tomu se říká vytloukat klín klínem :)
    VOLEMIKI
    VOLEMIKI --- ---
    THEMAKARESH: Je to hloupý ale mě to pomohly překlenout klepky . teda prášky na spaní . Utíkal jsem domů jak Abebe Bikila a hurá peřiny . Po měsíci klid . kalil jsem pivka ty nekupuju a kořalka mi zůstává v lednici na tu kácím .
    CLOWNZEPPA
    CLOWNZEPPA --- ---
    KEB: Právě naopak, já v dobách své abstinence chodil všude tam, kde jsem to měl rád a bylo to sice darda, ale na druhou stranu výborná terapie. Každej problematik v oné dané souvislosti by si měl uvědomit, že nemá sakra problém s pitim, ale sám se sebou ve vztahu k pití. Je důležité hledat určitěj balanc, což je velmi těžké, ale nic není přece nemožný. Nevěřim termínům alkoholik, na tož jednou alkoholik! Navždy alkoholik. Je to jen kroužkování lidskejch holubů!!! Vše se dá ukočírovat, ale je to neskutečná dřina sebe sama se sebou, když člověk dokáže zkrotit divokého koně. Musí se snad naučit učit krotit svou divokou mysl, která mu je geneticky přirozená. Je to o určité morálce k věci a hodnotám jeho života. Jednoduše brátv v úvahu akci, reakci. Příčinu, důsledek. Ta individualita a neschopnost pomoci ji je dalekosáhlá. Prostě když druhý dělá totéž, nedělá totéž. Podle mě se dá kalit tak, aby to nebylo fatální. Ale je nutný si uvědomit s čim mám vlastně problém. Někdo může chlastat víno, pívo, panáky, hulit a je v pohodě. Někdo ne! Někdo pije pívo, panáky, víno a je v cajku! Někdo ne. Někdo pije jen to a je v cajku! Co člověk, to chiméra! Já jsem dal sbohem panákům a snažím se nemíchat si doušky zatmění a dá se to! Je dobrý zkusit eliminovat a eliminovat...a zjistit, co není zas tak tragický, i když je člověku druhý den šlouf..pamatuje si a může jít s hlavou vztyčenou domů...totální abstinence až na vyjímky je dle mé zkušenosti a názoru nesmysl!!!
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    KEB: me v tomhle vedru teda velice chutna sladkova limonada (vychlazena:o)
    KEB
    KEB --- ---
    THEMAKARESH: Začátky jsou vždycky těžké... :) Časem by se to mělo zlepšit a žití bez chlastu zjednodušit. Nepomohly by jiné obchody, kde se tě nebude prodavačka hned ve dveřích ptát esi toho rumu chceš půlčák nebo rovnou litr?

    A mimochodem jsem už dvakrát narazil na to, že se mě personál (jednou hospoda po druhé obchod) ptal, jak to můžu být (myšleno nealko pivo). Na otázku, co mají teda vyjetí alkáči pít, jsem odpověď nedostal :D
    THEMAKARESH
    THEMAKARESH --- ---
    VOLEMIKI:
    KEB:
    jj tím bylo myšleno, že si pamatuju tak dvě piva, jako vychlastám toho víc. JJ na snídani šampiónů (4 piva a 4 rumy) už si nezajdu :-D. Jen je blbý, že sem zvyklej chlastat i doma, tak že si koupím na večer třeba 8-10 piv a pak se dorazím pár panákama rumu. To už nemůžu chodit ani do obchodu... se jim raději vyhýbám nebo tam nechodím sám...
    KEB
    KEB --- ---
    VOLEMIKI: To není, že vypije dvě piva, ale že si pamatuje jen dvě piva a pak má mlhu :D

    THEMAKARESH: Vidíš, přišel si na to sám :) Já to totiž něchtěl napsat. Na tyhle věci si člověk musí dojít sám. Takže přeju hodně a zdaru a přidám radu: Vyhýbej se oblíbeným podnikům jak čert kříži ;)
    VOLEMIKI
    VOLEMIKI --- ---
    THEMAKARESH: na délku příspěvku kašli zajímej se o délku abstinence tobě nic jinýho nezbude tady si napiš vojnu a mír když to pomůže dost mě zarážejí ty dvě piva co po nich řádíš kolik jsi lil když jsi lil ?
    THEMAKARESH
    THEMAKARESH --- ---
    KEB: He... to já už vím, že to není dobrý, protože sice je ten příspěvek dlouhej a je tam spousta keců, ale ten základ z toho vyplývá =} Že když chlastám tak se to posere nakonec vždycky... Teď to jen musím prostě vydržet úplně no... a to sem na sebe taky dost zvědavej.... :-\
    KEB
    KEB --- ---
    THEMAKARESH: To je stejný u všech závislostí. Já když si zapálím, tak bych taky pak další tři dny vykouřil i stočenej toaleťák. Je na tobě, abys zvážil, jestli je tenhle způsob dobrý a nebo ne...
    THEMAKARESH
    THEMAKARESH --- ---
    Já osobně jsem teď ve stádiu přestávání, že vždycky tak 14 dní nepiju a pak se ožeru jako prase. Pamatuju si tak první dvě piva a pak udělám nějakej děsnej průser nebo se mi přihodí něco špatnýho... Jako mi přijde, že když jsem chlastal skoro denně tak jsem o sobě věděl víc a tolik špatností se mi ani nedělo (když jsem lil) jestli se mi to nezačalo nějak zakoncentrovávat do těch opileckejch demencí... nebo to bude spíš tím, jak nechlastám delší dobu tak se musím ztřískat úplně do hoven a potom je to jasný... ale to jsem dělal i dřív, nebo mi to dřív tolik možná nepřišlo jak sem chlastal víc. Takovej trapnej pokus o sebeanalýzu :-D
    VOLEMIKI
    VOLEMIKI --- ---
    DAREBAK:Že to řešíš podle hodin kdy to psal měl zřejmě třípromilovou lítostivou . Kolem devátý raní zjistil že sice dýchá , ale nedoplivne na zem . Takže v deset pochopil že sice sám nechápe , ale jedno by bodlo . Jako by jsi si to neznal . .......
    DAREBAK
    DAREBAK --- ---
    DAREBAK: asi jsem byl osklivym, nebo prilis pragmatickym. jsme tady od toho, abychom si pomahali. ale vadi mi, kdyz nekdo nechce nepit a hleda oporu pro piti. to mi vadi. pokud se rozhodnes nepit, tak jsme tady. ale resis-li jak pit a presto nepit? tak to jdi do pihele...
    DAREBAK
    DAREBAK --- ---
    HRAFNAIN: ale tady vubec nejde o to, co si myslime. berlicky ti davat nebudem. jde o to, co chces a jak to vnimas. chces nepit? nepij! vis, ze ti to pusobi zlo? nepij! uz z tveho dotazu je jasne, ze chces vsechno. a to je spatny pristup. musis neco obetovat! vyber si svuj zivot!
    KEB
    KEB --- ---
    HRAFNAIN: Není mi jasná kategorie - zvolni to je moje pivo. Ale já osobně spadám asi do té první kategorie :)
    KEB
    KEB --- ---
    ESELVIRA: Jestli nejsem magor... Tak tenhle pocit znám. Jo, moje puberta byla taky dost veselá. Osobně se divím, že jsem ji vůbec přežil. :) A máš pravdu, hlavní problém bude v tom, "DDA si nejsou jisty tím, jaké chování je normální" To bude základní problém na který se nabaluje zbytek.
    ESELVIRA
    ESELVIRA --- ---
    SDN33: jo, určitě, je to hodně podobné. Možností jakými může být rodina nezdravá je strašná spousta, jak píšeš. Společné věci tam samozřejmě jsou (obecně se o problému otevřeně nemluví). On taky ideální stav (přijmout dítě, takové jaké je, milovat ho a pak mu dát samostatnost) je hodně vzácný.

    KEB: ne, jen osobní zájem, docela dost čtu. Asi to hodně souvisí s tím 'DDA si nejsou jisty tím, jaké chování je normální'. Během dospívání, kdy si ostatní řešili identitu, to pro mě bylo velký téma. Jeslti nejsem magor, hehe. Dost mi pomáhá si něco přečíst, pak se na věc dokážu podívat s odstupem. Zjistila jsem, že metoda pokus-omyl je docela neefektivní :) Človek se pak motá v kruhu, z extrému do extrému...
    SDN33
    SDN33 --- ---
    ESELVIRA: no asi to beru trosku zpet, ze jsem se v tom strucném vypisu dda našel.. tady ty tva podrobnejsi vysvetleni (ac jen nekterych bodu) na me nesedi.. myslim si, ze spravne predpokladam, ze dyzfunkcni alko rodina, o ktere tu pises ty, muze mit podobnost i s klasickou dyzfunkcni rodinnou, kdy spolu neni mama s tatem nebo celkove jsou vztahy v ni extremne nezdrave nebo jine (to nemusi znamenat, ze dite nema dostatek lasky nebo mu neni venovana pozornost, ten zaber muze bejt hodne sirokej - odlisnej) no a ja jsem spise z tohoto pripadu. ale jak rikam, ta podobnost tam v nekterych smerech urcite je. z klasickyho alko teroru je bejvalka a na ni uz to sedi tezce. cim dal vic se o tento problem zajimam, tak je mi ji vic a vic lito. nestastnej clovek. ale v jejim pripade ten pojem alkoteror je fakt na miste. ale tak to tu zna asi spousta lidi, zejo.
    VOLEMIKI
    VOLEMIKI --- ---
    THEMAKARESH: to máš pravdu četl jsem že se to může projevit přes koleno nebo dál to by pasovalo do naší rodiny stejně jako se projevují přes generace mezirasové markanty takže vliv okolí je podstatný ale asi ne určující
    THEMAKARESH
    THEMAKARESH --- ---
    KEB: Jo, i když tam jde vlastně o sklony k závislostem obecně. Jenže osobnost není vytvářena jenom charakterovými vlastnostmi jde o mix DNA a společnosti :-D.
    KEB
    KEB --- ---
    THEMAKARESH: Viděl jsem (už je to dávno) dokument, kde zkoumali chlast na myších a výsledek byl jednoznačný ==> Sklony k alkoholismu se dědí! Jsem si na to vzpomněl :)

    ESELVIRA: Huh... Kam na to chodíš? To si psycholog amatér, profík a nebo se tolik zajímáš? Ale v zásadě to kopíruje ten seznam. Na něm je nejdrsnější bod 4.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam