• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CLOWNZEPPAALKOHOLISMUS ANEB PŘESTÁVÁME CHLASTAT,UŽ NÁS BYLO DOST,RADY,TYPY,ZKUŠENOSTI...
    NAMATHUR
    NAMATHUR --- ---
    Zprasit se můžu kdykoli, opilost jen tak nevypnu. Volbu mám furt.
    SA_KRA_
    SA_KRA_ --- ---
    VOLEMIKI: mam pocit ze nevim o cem mluvis, vegetarianstvi? Coze?

    ja alkohol neoddeluju od zbytku myho zivota, ktery je dost chaoticky. Celkove potrebuju zklidnit, poznat se - tohle je muj proces "ozdraveni". Na konci neho nema bejt reseni, jestli je vetsi svinstvo lit, nelit nebo nealko, ale uplne jiny veci. Jsem za tohle rozhodnuti rada, hlavne proto, ze jsem k nemu prisla jak slepa k houslim.
    VOLEMIKI
    VOLEMIKI --- ---
    SA_KRA_: Z jógy jsem ve finále chroupal jenom Norbu Rinpotcheho a z cvičení jsem si do posilování přenesl malé zátěže a dlouhé série . Jinak vegetariánství mě dovedlo na 58kg-196cm a na JIP . Máš pocit že ti v tomhle funguje princip vásán ?
    VOLEMIKI
    VOLEMIKI --- ---
    KEB: Rozhodně neroubuju , kámo , neroubuju . Jenom mě fascinuje jak se mi to snažíte podsunout ! Vyjadřuji svůj názor , svou zkušenost ! Nikde nenajdeš nechlastej birella ! Jo a kámo další životní zkušenost , ten kdo takhle bojuje za svoje ač mu to nikdo opakuji nikdo nebere , ten si není moc jistej !
    KEB
    KEB --- ---
    ANDR3_I: Nevím proč lhaní do kapsy. Je to kec a sračka. Prostě jdu do hospody s kamošema oni glgaj pivo já glgám birrela a jsem spokojenej. Co bych tam měl pít kofolu, kafe čaj? Nealko je fajn. Sice to není pivo a za pivem to zaostává, ale pořád to tu chuť má. Takže proč ne? Jen proto že to nějakej chytrák napíše do nějakého článku? To určitě :-P Plnej souhlas se zeppákem zde: CLOWNZEPPA:

    VOLEMIKI: Znáš to, co člověk to názor a problém kqaždého je jiný. Těžko se dá tvoje řešení a tvůj přístup naroubovat někomu jinýmu na hlavu. Takže buď rád, že seš tam kde seš a drž se ! :)
    SA_KRA_
    SA_KRA_ --- ---
    Ja jasme prave zacala pracovat na tom, abych odstranila ty priciny, kvuli kterejm jsem driv pila. Strach, nizky sebevedomi, deprese, pocit bezmoci, nezapadani do kolektivu, ve kterym se dalo vydrzet jen tim, ze se clovek nalil.
    Prijde mi to efektivnejsi, nez bojovat s chlastem, coz je logicky nasledek (ale i tak nepiju, ja nastesti vodu muzu, ted v tydnu jsem si koupila snad dva nealko birrely a vypila je s klukem na balkone).

    je to teda daleko delsi cesta (meditace, dala jsem se na jogu - tu teda delam uz dyl, desne me bolej zada) a je mi lip. Pocitove.
    VOLEMIKI
    VOLEMIKI --- ---
    CLOWNZEPPA: Víš když jsem byl na nevím , dně dnes vím že se dá jít hloub , tak jsem našel tohle auditko . A byl jsi to ty kdo mě přesvědčoval že člověk má najít psychyatra v sobě . Další že psychyatři jsou řezníci a vari , jiný nech se hospitalizovat . Zkusil jsem vše a zatím vítězí tvoje pravda i když já na ty tři cíleně nejdu . Psychyatr mi po třetím sezení málem se slzou doporučil najít si silnějšího terapeuta . I když já nechtěl ani jeho . Chtěl jsem jen klepky abych usnul . Dodnes je tady mám stačilo 6 prášků na čtvrtky . Stejně než jsem je dostal tak to trvalo 10 týdnů , ze dna mě sebral člobrda nezištně který mi v baráku kde jsem netopil , nefungoval , živořil , nespaní práce nespaní práce totální kolaps , řekl takhle ne !! A do tý doby než jsem nastoupil na tu psychyatrii mě všude vodil sebou jako medvědář medvěda . A taky jelikož mě dobře a dlouho zná nevěřila , její partner už vůbec . A celou tu dobu a ani dneska mě nenapadne přemýšlet a plánovat do jakýho klubu , hospody nebo jiný prdele půjdu a hlavně co tam budu pít ! To mě hlava nebere a hlavně ať si někdo , kdokoliv , nefandí že je mým cílem ho o něčem přesvědčit a už vůbec ne o mojí pravdě . Jenom ventiluju svůj názor . Dřív jsem na kole najel pět kilometrů prolez šest hospod a udělal třicet piv , vrátil se dobitej a s osmičkou . Samozřejmě ne s lodí . Teď třicet čtyřicet kilometrů a pokud se setkám s někým kdo mi řekne pojď dáme oběd a jedno tak to beru , není to ze mě , nezatěžuje to mě , nepřemýšlým nad tím . A moji přátelé moc dobře vědí že jsem alkoholik . Nabídnou mi pivko u grilu . nikdo se nepozastaví nad tím že si ho dám , a nikdo mě nediskriminuje , chceš , nechceš . Nestydím se za to ! jsem jinej a vždy jsem byl . Změnu vidí všichni někdo ji vnímá pozitivně , jiný se strachem , někdo fandí a jiný se snaží svézt . Ale základ je to že já dělám co chci , co mě v danou chvíli těší a nechci a varuju před přemýšlením tak kde to nealko . Mě to opravdu posralo jak nic . Nealko mě stálo deset let života v temnotě . Máš basu nealka a najednou sáhneš vedle . Každý takovýhle přemýšlení a volby by mě sráželo zpět . Pro mě je to ta samá otázka jako ožrat se nebo ne ? Dlouhé dilema s jasně daným koncem . Dnes byl krásný den , udělal jsem na zahradě co jsem chtěl a něco navíc , s čistou hlavou . Zítra to bude jiné . Jedu pracovat na týden pryč , beru gril a je mi jasný že se tam kolegové zrumplují někdo víc někdo míň . A mám jistotu že si dám jedno dvě končím . Na začátku jsi mi to říkal ,nechtěl jsem ti ze srachu věřit , někde ve mě něco prasklo , zlomilo , umřel jsem a vím že od té doby už nic není jako dřív . Mám z chlastu strach , vidím co mi vzal , ale na druhou stranu mi i dal . Našel jsem svůj spouštěč , ten má alkáč , schizofrenik , a v podstatě i rakovina . Proč mám neustále přemýšlet co kde , na koho bacha . S tím pitomcem z minula mám společnej ksicht , občanku , ale jinak je to uplně někdo jinej . Tak možná řízená schizofrenie ? Nechci nikomu nic cpát , cumlejte si dle libosti co chcete a já vám přeju dvojnásob všeho dobrého toho opravdu dobrého . Ne co si každý myslí že pro něj dobré je , ale já svůj názor řeknu tím spíš že s tím zkušenost mám . A tím spíš že po dnešní diskusi alko nealko birell ATD v brzké době přijde diskuse , ty vole já to podělal . Tyhle zkratky oklikou znám . A fakt se na mě nezlobte ale můj názor , moje zkušenost , necpu , jen sděluji pocity z vaší diskuse . pokud jsem se někoho dotkl pardon . Ale příště zřejmě znovu . Od toho to tady je aspoň myslím .
    CLOWNZEPPA
    CLOWNZEPPA --- ---
    VOLEMIKI: Já si myslim, že je lepší lámat nealka než li alka, když už to jinak nejde. Lepší než nějáký količky, čajíčky a sračičky, který Ti ve větší míře akorát překyselujou organismus. Věř mi, že číňan nejsem a vylomil jsem jich na zátah snad 30, možná i víc a až na to přefouknutí mi bylo celkem krásně druhej den i ten večer. Hlavně ten pocit. Pivo jsem nikdy nepil primárně pro účinek ale prostě proto, že mi chutná. Nicméně abstinenti jsou celkem dost diskriminovaný, protože kromě chlastu, kterej většině z nás škodí tam maj prakticky jenom hegeš, kterej je nepitelnej a ve výsledku necháš v hospodě víc než, když bys kalil. Je to člověk od člověka a o kolektivní sugesci tipu...Ty jsi alkáč atd...Člověk by sám měl rozpoznávat, při nejmenšim se učit tomu rozpoznávat své meze a umět sám se sebou komunikovat. Já si stále stojim za tim, že každej extrém je špatnej...je to celý o tom čemu uvěříš. S jakým záměrem to děláš a rozhodně se to netýká jen chlastu!
    VOLEMIKI
    VOLEMIKI --- ---
    ANDR3_I: A k tomu fesťáku kámoš sebou všude tahal idiotskej samovar . Časem ,jsem musel uznat že ty rusové nemají v hlavě jenom nasráno . Je to vynález a věř že člověk je rázem středem pozornosti . Uděláš z toho jenom čaj nebo kafe cokoliv teplého takže pivaře nepřitáhneš !
    VOLEMIKI
    VOLEMIKI --- ---
    ANDR3_I: Zkus doma dělaný studený čaje , ledový kafe , bylinné maceráty atd . není jen alko nealko koktejl nebo limonáda alá americký sen
    ANDR3_I
    ANDR3_I --- ---
    Vsem dekuju za odpovedi a nazory, nealkem se samozrejme nakalit neda - ty clanky prave zduraznujou to jak tu psal kolega nekde pode mnou ze to je obezlicka a lidi dal chodej "parit" s alko kamosema atd. a vlastne je to lhani do kapsy..
    Ja mela nejvic tech piv asi 10, ale ja nikdy nebyla moc pivar (resp. miluju belgicky piva jako je Duvel apod. coz ma k nasemu alku a nealku jako je birrel daleko). Voda je pro me utrpenim i normalne, mam s pitim vody problem a co se tyce koly apod. vetsinou chci aby mi ji barman nalil do sklenice jako koktejl ;)
    Naposledy me zachranili na Sedmicce vyberem docela dost limonad ala club mate atd. A taky se mi na leto libej ty ochuceny birelly.
    Mozna je to opravdu jen nejaka mezifaze kdy si neco namlouvam protoze samozrejme chci chodit na koncerty a jet na festak (zatim nikam nechodim, a kdyz jsem nekde parkrat byla tak se tam zoufale nebavim) a je mozny ze do toho brzo zase spadnu. Ale treba si tim prave kazdej musi projit nez si na to prijde sam, nevim :/
    KEB
    KEB --- ---
    VOLEMIKI
    VOLEMIKI --- ---
    KEB: A vím že jsi to byl ty ! Je hezký přiznat se nestydět se a stát si za svým . Kam chceš ten palec nahoru ?
    VOLEMIKI
    VOLEMIKI --- ---
    KEB: Ahoj kámo ! Nechci určitě nikoho napadat ! Jen jsem měl svůj pocit nutnosti ne reagovat ale vyjádřit svoje . Zapojit se do diskuse tohle je občas taková moje malá skupinka . Tím spíš že jsem včera opět osedlal léta opomíjenou silničku a po patnácti tam a stejnou vidinou zpět jsem si to pivko v Kouřimi prostě dal . Bez rozmyslu ale , aspoň jsem nebyl já původcem návštěvy hospody ale kamarádka . Mě by to nenapadlo . Jen jsem chtěl vyjádřit že opravdu nepřemýšlým alko nealko . Nejdu ani na jedno z nudy přes ulici . A nealko už mě opravdu neskutečnym a zákeřně hnusným způsobem doběhlo . Holt démon (ne)alkohol !?
    KEB
    KEB --- ---
    VOLEMIKI: To jsem byl já :) Ano je to obezlička, ale nepřijde mi nijak závadná. Nicméně každý to máme jinak že jo.
    VOLEMIKI
    VOLEMIKI --- ---
    Nealko nepiju dřív je to asi deset let už jsem pít přestal a nealko mě hodilo zpět ! já sice chápu že heroin a bohužel společností tolerovaný alkohol způsobují fyzickou závislost ale substituce alkoholu po nějaké době je asi nesmyslná a názor který jsem tady někdy četl , hraju si že kalím pivka , nebo nechám si to potajmu lít do normálního skla , mi pardon zavánějí obezličkou . Je to jako chtít kalit jenom v pátek , trochu v neděli a umět si hrát v pondělí na tři vyprošťováky . Nealko pivko je podle mě schovávačka reality jsem alkáč , a výmluva pro okolí a hlavně sama sebe . Nikdo z nás si nedal jedno normal k obědu a šel , 23 nealkopiv jich asi těžko někdo kousne leda že by fakt byl z číny a bylo to nové sebetrýznění k dosažení nirvány když už tam holt nemůžu přes alko . Kdo opravdu chlastal ten má za sebou tolik životních restů že jít na mejdan nebo do hospody asi není to pravé ani přemýšlet nad tím co já vlastně budu kalit . Já osobně jsem se okradl o dost času takže ne že bych měl šanci vše dohnat , ale utíkám za vším co stihnu a tak jsem rád že mi někdo podá vodu . Sakra a tohle je úvaha nebo esej ?
    CLOWNZEPPA
    CLOWNZEPPA --- ---
    ANDR3_I: Birell je TOP, ale nesmí jich bejt 23 za večer, že ano:)) Pak už to zavání spíš porodem než li opilostí a kdo se nalil nealkem...tak je zřejmě z jiný planety nebo z Číny.
    KEB
    KEB --- ---
    NAMATHUR: Já jich dal osm točenejch a pinglica si málem kopírovala lístek na nástěnku :D Kámoš (ten co je už 10 let čistej) se i nealku vyhýbá. Má strach, že by ho to mohlo znovu nakopnout tak to neriskuje. Je pravda, že skutečně silní alkáči můžou mít problém i s nealko pvem. Já s ním problém nemám a točenej birrel je i celkem pitelnej. Chuťově se pivu nejvíc blíží bernard s modrým vrškem (empiricky ozkoušeno :D
    KBN
    KBN --- ---
    ANDR3_I: nealko beru jako nealko. včera jsem si dal tři a více bych stejně nezvládnul, protože mi to pak už nechutná a dám si raději sodovku
    NAMATHUR
    NAMATHUR --- ---
    NAMATHUR: ale že to teda nafukuje, to jo.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam