• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CLOWNZEPPAALKOHOLISMUS ANEB PŘESTÁVÁME CHLASTAT,UŽ NÁS BYLO DOST,RADY,TYPY,ZKUŠENOSTI...
    CLOWNZEPPA
    CLOWNZEPPA --- ---
    LSD jako lék na alkoholovou závislost | Člověk
    http://www.rozhlas.cz/leonardo/clovek/_zprava/1031939
    CLOWNZEPPA
    CLOWNZEPPA --- ---
    SALAMAN
    SALAMAN --- ---
    FRDK: Vydržel jsem 4 dny. Byl jsem u psycholožky, poradila mi doživotní abstinenci nebo zatím alespoň nepít tvrdej, což se mi jakž takž daří. Celé léto budu prakticky nonstop čepovat pivo na pláži, tak uvidím, jak se s tím poperu. Když nemám trochu hladinku, tak se mi chce během směny hrozně spát. Jo a jinak ti gratuluju :)
    ANDR3_I
    ANDR3_I --- ---
    why it's time to take drinking seriously as a mental health issue | read | i-D
    http://i-d.vice.com/...g-seriously-as-a-mental-health-issue?utm_source=vicefbanz&utm_campaign=global
    XINDL
    XINDL --- ---
    THEMAKARESH: no, uz ses asi ocividne ve stavu, kdy muzes chlastat ten nejdrazsi, nejkvalitnejsi alkohol a stejne z neho budes mit kurva problemy. Muzes si vybrat, bud si odrovnas travici system (ohledne te slinivky - bratranek o ni prisel pri zraneni na lyzich ->do konce zivota si musi hlidat co ji) nebo se teda prekonas a zajdes za doktorem.

    Btw, co mas proti doktorum? Spatna zkusenost? Lenost? Je to punk vole?
    KEB
    KEB --- ---
    ANDR3_I: Dá se vyšetřit, tak jako všechno :) Radowan RADOWAN: vypadá, že se vyzná. Jestli má pravdu nebo ne, nedokážu posoudit. Jak se slinivka vyšetřuje netuším.

    THEMAKARESH: Ve tvojem případě to bude asi skutečně "jen" propálený kotel, ale pokud zvracíš krev, tak jě někde skutečnej problém.
    THEMAKARESH
    THEMAKARESH --- ---
    KEB: No já si nemyslím, že mi odchází játra, ale spíš žaludek... A přitom to byla normálně koupená grappa v Itálii, tak nevím, oni mi to některý ty pálenky dělají, že sem možná i na nějakou složku alergický, ale to úplně nevím, protože na alergologii sem také nikdy nebyl, já ty lékaře opravdu nevyhledávám.
    RADOWAN
    RADOWAN --- ---
    ANDR3_I: Laboratorně se stanovují pankreatické enzymy v krvi, které se při poškození slinivky vyplavují. Dominantní postavení v zobrazovacích metodách slinivky břišní má ultrasonografie (ultrazvuk) pro svou nenáročnost a neinvazivnost. Často se využívá také CT (počítačová tomografie), MR (magnetická rezonance) a ERCP (endoskopická retrográdní cholangiopankreatikografie).
    ANDR3_I
    ANDR3_I --- ---
    KEB: dá se nějak vyšetřit?
    KEB
    KEB --- ---
    THEMAKARESH: zbytečný strach. Pokud do sebe liješ takovejhle kentus, tak ti nejdřív odejde slinivka a končíš. Všeobecný mýtus o poškozování jater alkoholem zastínil paní slinivku. Ta je náchylnější a nedá se transplantovat nedá se nic.
    THEMAKARESH
    THEMAKARESH --- ---
    BRETA: Já už to právě dopil, což je v pohodě. A měl sem tam tuhle flašku fakt dlouho, protože sem věděl, že je na hovno, ale nějak sem jí pak potřeboval.

    OTAVA: Docela jsem se i pobavil. :-)
    BRETA
    BRETA --- ---
    jo, taky jsem tou dobou pil kafe s mlíkem, coz je pro zaludek teda velika bombička. ted uz jedine bez, nebo se sojovym...
    BRETA
    BRETA --- ---
    THEMAKARESH: tak to bude asi nejakej shit. dal bych to vypit radsi nekomu jinymu, jestli po tob bude taky krvácet :)
    ja od ty doby tvrdej skoro nejedu, preci jen je to dost negativni zkušenost...o kousek jsem se vyhnul gastroskopii, což bych opravdu nerad!
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    THEMAKARESH: joooo, nekdo ji k snidani parky, jinej si muze dovolit raka, holt pan je gurman :-)
    THEMAKARESH
    THEMAKARESH --- ---
    OTAVA: To je fakt, ale ono sem tam zvyšuje i riziko raka a toho bych na žaludku nepotřeboval...
    THEMAKARESH
    THEMAKARESH --- ---
    BRETA: Taky dobrý. Mě ten žaludek totiž dělá neplechu už delší dobu. A právě sem chlastal zase nějakou pálenku tak se mi to hodilo až takhle, ale ona bude nějaká divná, protože se mi po ní spouští i krev z nosu což normálně po jinejch pálenkách nemám..
    BRETA
    BRETA --- ---
    me prasknul před trema rukama, když jsem se nehorazne ozral tequilou..jeden den v nemocnici a byl jsem zase dobrej. jo, tou dobou mi bylo 26let ;))
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    THEMAKARESH: Prosimte neblbni, spousta lidi zije s nelecenym vredem. Tedy aspon do te doby nez jim praskne.
    THEMAKARESH
    THEMAKARESH --- ---
    OTAVA: Já vím, že myslíš jako vtip a že bych tam fakt jít měl, ale já na to nejsem zvyklý chodit k nějakým lékařům, ale teď vážně uvažuji, že bych někam měl zajít, kurva vřed v 29. Super...
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    THEMAKARESH: ze vseho nejdulezitejsi je, aby jsi s tim nechodil k doktorovi ;-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam