• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CLOWNZEPPAALKOHOLISMUS ANEB PŘESTÁVÁME CHLASTAT,UŽ NÁS BYLO DOST,RADY,TYPY,ZKUŠENOSTI...
    KEB
    KEB --- ---
    WOTAR: jj osamocený pití, TO je podle mne skutečná známka alkoholismu v počátcích.
    WOTAR
    WOTAR --- ---
    MONROE: Tak okna jsou jedna ze známek počínajícího alkoholismu, minimálně to svědčí o potřebě sebedestrukce a zapomění. Mně to paradoxně pomohlo otupit neustálé ruminování nad tím, jak na ostatní působím apod., protože mě brali stejně i po těch excesech, co jsem v těhlech stavech udělal s tim, že okna jsem měl taky často. Kolik toho tak vypiješ, abys si z toho měla okno? Piješ třeba i sama?
    ASCORB
    ASCORB --- ---
    KARETAKARETA: Mi povídej, ani ne 4 měsice a 8 kilo je pryč, paráda...
    KARETAKARETA
    KARETAKARETA --- ---
    PANKOVICE: a ještě bývá motivační hubnutí. Z chlastu se tloustne na břiše.
    KARETAKARETA
    KARETAKARETA --- ---
    PANKOVICE: vodu. Pořád popíjej vodu a nos sebou lahev s vodou. Nebude žízeň a to bažení by se mělo zmírnit. Kamoška to takto zlomila. A ta to měla s lexaurinem. Blbá kombinace.
    NAMATHUR
    NAMATHUR --- ---
    noo, někdy je to teda ...

    Dík :)
    KEB
    KEB --- ---
    Tak si váš tady čtu a zdá se, že se celkem držíte, jen tak dál cabaleros! :)
    ASCORB
    ASCORB --- ---
    Doporucuju adiktolozku ve Vojenske nemocnici na Praze 6, myslim, ze je dobra. Ale ja jsem proste spis AAckar...:)
    COPS192
    COPS192 --- ---
    PANKOVICE: motivaci musis asi najit sama v sobe. pro me to bylo uvedomeni, ze proste a jasne nechci chcipnout a ze to musim zmenit jednou pro vzdy... do lecby jsem se dostal v dezolatnim stavu, ale uz s uvedomenim, ze jsem tezky alkoholik... pro nekoho je tezky uvedomit si alkoholismus a pripustit si tu variantu ze je toho uz moc, nekdo si to neuvedomi nikdy... nebo se nesmiri s zivotem bez piti...
    ty sama - tvuj zivot - to je nejlepsi motivace... jestli chces mit spokojenejsi zivot, tak prestan pit...
    AA jsou fajn, nekdo je ale nezkousne... kdyz si najdes adiktologa udelas lepe...
    nepiju 3,5 roku...
    ASCORB
    ASCORB --- ---
    PANKOVICE: No mně pomohlo az přiznání, že jsem alkoholik a AA. Teď už mi běží 4 měsíc abstinence a to je nejdele za posledních 20 let...:)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    PANKOVICE: vykašlal bych se na káčka a podobný a vyhledal regulérní adiktologii, například pod LF UK, jako je na albertově v praze. tedy záleží na tom, kde bydlíš a jestli máš v dostupnosti někoho jinýho než rádoby-terapeuta.
    když jsem z piva začínal přibírat a blbnout, tak jsem udělal záměnu za vinný střik. bohatě stačilo, že nemám pivo po ruce, že mám jinej nápoj, s jinou chutí, bez bublinek. sice mě to trochu trvalo, ale povedlo se ten rutinní běh událostí přerušit. na druhou stranu, když člověk má problém s alkoholem, tak náhrada za vinný střik určitě není to pravé ořechové a přichází na řadu abstinence. popisuju případ, kdy tě štve pivo. já ho mám taky rád a desítku naklopím ani nevím jak. druhej den mám žabáka v žaludku, ale když k večeru překonám hranici 2-3 piv, tak můžu jet nanovo. vtip je si to jedno-dvě-tři nedat, nebo si do hospody vzít málo peněz. můžeš na sebe šít různý boudy, vyhazovat alkoholickýho démona z konceptu a bojovat s ním na "tvým" hřiští, nebo prostě abstinovat, na začátek s odbornou pomocí jako je antabus. on ten chlast nikam nevede.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    PANKOVICE:
    me pomahalo pohravat si s premahanim. neco jako kdyz se ti nechce vstavat ale chce se ti na zachod.
    PANKOVICE
    PANKOVICE --- ---
    Hodí mi někdo motivaci jak nechlastat tak črasto? už fakt nevim, v ká centru mi řekl rádoby terapeut že pivo je denní chleba a mám být ráda že piju !!! což mi nepřijde teda profesionální !! mám za sebou i komunitu,jenže tam jsem stejně fungovala na antidepresivech, už fakt nevím... makám dvanáctky a stejně si těch "pár" piv dopřeju..... Chlast se stal každodenní rutinou a já sleduji ten vliv na mou osobu... nevím kudy kam....
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ted to bylo kruty ale ustal jsem a nepozil. jedeme dal.
    CLOWNZEPPA
    CLOWNZEPPA --- ---
    Pjér la Šéz, rozhovor Petry Šnokhausové
    https://www.youtube.com/watch?v=ZA8pbI-pqZo
    YNGWAR
    YNGWAR --- ---
    Zdravím všechny mně osobně pomohlo abstinovat tohle>>>>https://uloz.to/!HT7UAZBWguLs/az-opada-listi-z-dubu-avi
    CLOWNZEPPA
    CLOWNZEPPA --- ---
    Můj táta alkoholik. Autentické svědectví jako absolventský projekt studenta JAMU | Dokumenty Dvojky
    http://www.rozhlas.cz/...holik-autenticke-svedectvi-jako-absolventsky-projekt-studenta-jamu--1766954

    Profesor Jiří Horáček v Diagnóze F: Lidské chování je motivováno neustálým čekáním na odměnu | Radio Wave
    https://wave.rozhlas.cz/...-jiri-horacek-v-diagnoze-f-lidske-chovani-je-motivovano-neustalym-6945971
    MAACAJAROS
    MAACAJAROS --- ---
    cau, ja uz to nejak nepocitam, ale po nespocetne mnoha reckach a pokusech, jsem cistej pres dva roky.Je to jinej zivot, v necem lepsi, v necem ne, mozna trosku tezsi, ale da se, hlavne ziju:)))
    A zde jeden trailer k filmu, podle stejnojmeny knihy od Pepy Formanka, ve ktery se objevuju i ja, takze jo, je to podle skutecnych udalosti:))) Pro nekoho to muze bejt inspirativni treba... https://www.youtube.com/watch?v=IRb_4_RsaQo
    NAMATHUR
    NAMATHUR --- ---
    ASCORB: že jo? Přeju především upřímnost k sobě samé(mu).
    ASCORB
    ASCORB --- ---
    21 den od poslední destruktivní recidivy, dnes AA, zítra návštěva u adiktologa. Po 10 letech se konečně něco děje, to je úleva...:)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam