• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CLOWNZEPPAALKOHOLISMUS ANEB PŘESTÁVÁME CHLASTAT,UŽ NÁS BYLO DOST,RADY,TYPY,ZKUŠENOSTI...
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    pokud by to dokázalo udělat, že se po třetím drinku "nerozjedeš" víc, tak by to byl dar z nebes...Nicméně já tomu moc nevěřím, neumím si to představit.

    + teda:
    COPS192: "Jeden z efektů etylalkoholu je ten, že způsobuje kaskádu procesů v našem mozku, která vede k vyplavení dopaminu. Ten nám způsobuje libost." Pokud tohle zarazíš, tak proč ten alkohol potom vlastně pít? Trochu to připomíná příslovečné "lízat zmrzlinu přes sklo"

    Ale samozřejmě nechci tady polemizovat s psychiatrem, jsou to jen takové úvahy nahlas:))
    KEB
    KEB --- ---
    COPS192: prostě se nedostaneš do démonu tak rychle...
    COPS192
    COPS192 --- ---
    ANDR3_I: ted jsem o tom cetl v rozhovoru s Popovem... tam ale zminuje Nalmefen...
    Mozna to bude z podobne skupiny leku...

    Když se u vás pacient vyléčí, musí navždy abstinovat?
    Někteří se zkusí znovu napít. Buď si myslí, že to zvládnou, nebo to nevydrží – craving je příliš silný, a udělají to. A někteří z nich dokonce opakovaně. Jenomže recidiva jejich situaci většinou zkomplikuje. Proto zejména u těžké závislosti doporučujeme abstinovat zcela a trvale. Existuje ale i skupina pacientů, u kterých volíme strategii, která spočívá ve snižování množství alkoholu.

    To zabírá?
    U lidí, u kterých se nejedná v pravém smyslu slova o rozvinutou závislost, ale o nějaké problémové pití, ano. Ideální samozřejmě je, aby abstinovali, ale pokud k tomu nejsou rozhodnutí, dá se i takto dosáhnout velkého pokroku. K tomu pomáhá lék Nalmefen, který výrazně potlačuje efekt alkoholu.

    V jaké smyslu?
    Obvykle, když se člověk napije, jedna sklenička mu nestačí a pokračuje dál. Když ale užije tento lék, tak je schopen zůstat u té jedné skleničky.

    Jak je to možné?
    Jeden z efektů etylalkoholu je ten, že způsobuje kaskádu procesů v našem mozku, která vede k vyplavení dopaminu. Ten nám způsobuje libost. A nalmefen způsobí blok přenosu dějů, které končí vyplavením dopaminu. Takže k té libosti nedojde.

    Takže na něj alkohol nezabírá?
    Působí na něj útlumovou složkou. Není to tak, že by mohl třeba řídit. Ale není tam to příjemné. Také nedochází k ovlivnění centra v mozku, které rozhoduje o tom, jestli jsme schopni kontrolovat své chování. Při užití tohoto léku má pacient i po vypití nějakého alkoholu větší kontrolu nad tím, co dál bude dělat.

    Zdroj: https://www.idnes.cz/praha/zpravy/petr-popov-rozhovor-cesi-alkohol.A160519_2247319_praha-zpravy_rsr
    ANDR3_I
    ANDR3_I --- ---
    KBN: pomaha zmirnovat potrebu pit, ucinky alkoholu vyrusuje tudiz clovek nema “chut” pit dal
    KBN
    KBN --- ---
    ANDR3_I: jednu místo tří?? takže spíše zvyšuje ne...?
    ANDR3_I
    ANDR3_I --- ---
    KBN: z toho co mi rikal tak to ma snizovat ucinky alkoholu, tj. nevypiju 3 lahve sampanskyho ale jenom jednu :D
    neucinkuje to na kazdeho, zajimalo by me jestli se tu s tim nejdo jiz setkal?
    KBN
    KBN --- ---
    ANDR3_I: co mají dělat/jak účinkují ?
    ANDR3_I
    ANDR3_I --- ---
    Ja mam zatim 6 tydnu bez.
    Dneska jsem byla u psychiatra, byl strasne super. Napsal mi SELINCRO tablety, mate s tim nekdo zkusenost?
    ASCORB
    ASCORB --- ---
    KBN: 14 unora mam rok vyroci strizlivosti, tak ze si ho vychutnam...:)
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    KBN: já se snažím dát co nejsušší rok:)

    Tyhle hromadný akce mi nikdy neseděly (stejně jako hromadný huráoslavy typu Silvestr)
    KBN
    KBN --- ---
    Dává někdo suchý únor ??
    KEB
    KEB --- ---
    NAMATHUR: congrat
    NAMATHUR
    NAMATHUR --- ---
    Tak s přáním všeho dobrého oznamuji, že včera čtyři roky od poslední kocoviny.
    A víte co?
    Já na to úplně zapomněl.
    IF_
    IF_ --- ---
    VYHULENY_UFO: Tak ono pokud se nechce léčit sama a nepřipouští si problém (což je evidentní z jejích vyjádření), tak ji stejně nepřinutíš.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    //ja si jenom odlozim, jak se resi alkoholismus v jinych ceskych rodinach. popravde receno, nedivim se, ze patrasova s timhle pristupem leje

    Slováček o opilecké nehodě Dády: Má to popletené, když má tu nemoc! | Blesk.cz
    https://www.blesk.cz/...585756/slovacek-o-opilecke-nehode-dady-ma-to-popletene-kdyz-ma-tu-nemoc.html
    ...
    Vaše žena řídila a bourala se 2,5 promile alkoholu v těle. To už značí problém…
    „Já o jejím problému mluvím už několik let, deset nebo patnáct. Všichni vidí jenom to, že já jsem ten nejhorší, že se na ni vykašlu. Ale žít s člověkem, který pije, je peklo.“

    Dáda vše vysvětlovala tím, že to byl zbytkový alkohol, že den předtím pila u dcery. Ta však návštěvu popřela.
    „Ona to má už popletené. Ona si to v ten moment neuvědomí, když má tu nemoc… Já to, co bych mohl říkat, raději říkat ani nechci…“
    ...
    Ve čtvrtek jste byl ve vile, mluvil jste s Dádou o léčení?
    „Nemluvili jsme spolu vůbec, natož o léčení. Zatím sháním informace, kde je auto, aby nebylo na nějakém parkovišti, kde se třeba platí tisíc korun na den a tak...“

    A kdy to s ní budete řešit?
    „Večer odjíždím na Slovensko a pak mám nějaké koncerty a pak jedu do Rakouska na lyže a vracím se osmého ledna. Uvidím ji tedy až pak, to už snad bude vhodná doba…“
    KEB
    KEB --- ---
    DRSH: přesně tak

    FRDK: společenská stigmatizace je pyčovina na ntou. kamoš co byl na léčení v kroměříži a už je x let suchej jak údolí smrti, tak kamkoliv kam dojde a kde se chlastá, řekne nepiju su po léčení. Nikdy neměl problém, všichni to bez nejmenšího problému akceptovali a je v pohodě odpadlo zvaní na kotle atd atd.

    Kolikrát se ho je zeptali ak dlouho je suchej a když řekl kolik, tak jen řekli že je dobrej :)
    DRSH
    DRSH --- ---
    FRDK: tak kromě toho ze te 100% odstřihnou od chlastu (coz je samo o sobe alfou omegou cele záležitosti ) máš hlavně možnost vidět a poznat skutečně "skarede" případy. Chlapa pusti a ráno ho máš zpátky s krvavou hlavou protoze se urve v první vinotece, ktera je hned u zastávky u léčebny atd. Nebo ti dají možnost pokecu z lidma kteří si odmastovnou několikrát prošli a zatím se drží...
    FRDK
    FRDK --- ---
    DRSH: To už tady bylo.
    Když to bude nezbytné a všechny ostatní možnosti selžou, udělám to. Už jsem se k tomu jednou rozhodl. Rodina mě tenkrát požádala, abych to ještě jednou zkusil bez léčebny. Chápu to, kromě sebe bych 'společensky' stigmatizoval i je. Normálnější je každý večer v hospodě urazit pár piv, než mít za sebou odmašťovnu. A ne nebylo to od rodiny sobecké, mám jejich plnou podporu.
    No a ono to šlo. Jenže jsem podcenil situaci a měl jsem asi ty áčka nebo něco podobného řešit už tenkrát. Svým způsobem mi určitě pomohlo občas něco napsat i sem a taky si přečíst, tak si říkám, že mimo virtuální prostředí f2f s dalšími bratry ve zbrani by to mohlo fungovat ještě lépe.
    Další věc - setkal jsem se už s pár názory, že v tom léčení se, krom toho, že je člověk fyzicky odstřihnut od přístupu k pití, po terapeutické stránce s člověkem až zas tolik nedělá. Já tu vůli a chuť mám, už jsem si to dokázal (bohužel dočasně, jak momentálně vidno), zkusím nejdřív jen ten pokec.
    DRSH
    DRSH --- ---
    FRDK: kámoš ze dne na den sebral a nechal se zapsat v Kroměříži. To nemáš daleko...
    ASCORB
    ASCORB --- ---
    FRDK: Třeba si vybereš...:))
    Organizace Modrý kříž - poradna pro alkoholiky, osoby závislé na alkoholu - Alkoholik.cz
    http://www.alkoholik.cz/...ganizace_modry_kriz_poradna_pro_alkoholiky_osoby_zavisle_na_alkoholu.html
    Mapa pomoci - drogy-info.cz
    https://www.drogy-info.cz/mapa-pomoci/?t=&r=&d=&c=86
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam