• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CLOWNZEPPAALKOHOLISMUS ANEB PŘESTÁVÁME CHLASTAT,UŽ NÁS BYLO DOST,RADY,TYPY,ZKUŠENOSTI...
    FRDK
    FRDK --- ---
    Můj z nejlepších přátel je notorik. Kamarádíme spolu od dětství. Jiřík trpí oční chorobou, celý život pomalu přichází o zrak, na prahu čtyřicítky je prakticky slepý.
    Samozřejmě jsme spolu taky vždycky popíjeli.
    Před šesti lety přišel Jiřík o maminku. Byla to velká rána. Od té doby lije v kuse a fest. A jde to s ním dolů. Vandry jsou už kvůli zraku nereálné, fyzičku má tragickou, na kole (tandemu) vyjedem tak dvakrát za rok, dojede leda k hospodě. Dřív jsme jezdili na Pálavu, Vranov a Podyjí, Baťák, do Českého Ráje, Adru...
    Není možné ho chytit, aniž by byl víc či míň pod vlivem. Ani když se spolu předem domluvíme třeba objet úřady. Naposledy jsme jeli natřikrát a stejně měl tak trojku v žíle a nešlo ho vzbudit.
    Vypadá hrozně, zpuchlý, flekatý, samý bolák, žluté bělma.
    Je to těžké, nemá vůbec motivaci.
    Přesto do něj furt marně hučím, ať se vzpamatuje, takhle už dlouho nepožije.
    I kdybych jej přemluvil na léčebnu (posledně v telefonu už to téma sám otevřel), vrátí se pak do té samé mizerie.
    Je to bezútěšná situace.
    Čím dál víc nerad k němu jezdím. Jako snažící se abstinující třeba nejásám, když mi jeho ožralí kamoši nabízejí pití. Když si mě posílá do obchodu pro basu, na benzinku pro láhev.
    Hledám důvody, proč se mu vyhnout.
    Kde vzít sílu pokusit se přesvědčit k léčbě jeho, když sám silné pochybuju o úspěchu?
    Kde vzít sílu nedělat nic a dívat se, jak mizí člověk? A nevyčítat si to?
    FRDK
    FRDK --- ---
    ANDR3_I: Trochu pozdě, promiň.
    Přesto připomenu; v minulosti jsem měl dobrou zkušenost s Tianeptinem, kdyžtak se poptej lékaře. Je to lehčí AD pro alkáče, mělo by i omezit bažení. V začátku mi pomohl.
    TIANEPTIN MYLAN 12,5MG Potahovaná tableta — Databáze léčiv
    https://mediately.co/...xf3aT4K9ijXhzM9YbDEy60k/tianeptin-mylan-12-5mg-potahovana-tableta#packagings
    Doplatek činí čtyři kila ;)

    ¤¤¤
    Jinak já dodržuju novoroční předsevzetí. Stále zvažuju tu odbornou pomoc, dva spolky, které byly ve hře už dřív, z nichž o jednom mi nedávno podrobně povykládal kamarád, půl roku tam dochází a je nadšený (nadšení pochází především z pozvolného rozpouštění alkoholického oparu a opětovného žití), ovšem zatím jsem se neodhodlal, odkládám to.
    RIVA
    RIVA --- ---
    Na potlaceni psychickych abstinencnich priznaku bych doporucil tzv. "Nyacin flush". V podstate se jedna o vysokou davku (200-500 mg) vitaminu B3, zpusobujici kratkodobou fyzickou reakci pri ktere se vetsina pokozky zabarvi do cervena a zacne trochu palit ci svedit. Behem doby reakce (typicky kolem 60 az 90ti minut) zacne telo uvolnovat toxiny navazane v tukovych bunkach a vyplavovat je ven. Pri teto kure je vhodne si jit zacvicit a pak do sauny. Zkratka co nejvic potit.

    Pred ctyrmi mesici jsem prestaval pit uz po nekolikate a co me prekvapilo byla absence psychickych abstinencnich priznaku. Proti tem fyzickym (stesk po chuti alkoholu, piva, vina atd.) to bohuzel neucinkuje.

    Niacin Flush Detoxification Benefits - The Healthy Home Economist
    https://www.thehealthyhomeeconomist.com/niacin-flush-benefits-for-detoxification/
    KEB
    KEB --- ---
    ANDR3_I: přestaň pít úplně a ušetříš majlant :D
    ANDR3_I
    ANDR3_I --- ---
    ANDR3_I: uz z tech prasku tak nadsena nejsem, kdyz jsem dneska v lekarne za 14 tablet zaplatila 2 tisice :D
    SLAMITCH
    SLAMITCH --- ---
    RIVA: Drž!
    RIVA
    RIVA --- ---
    Čtyři měsíce! :)

    Není to moc, ale je to start. Brzy přijde zkouškové v podobě dovolené u moře, bez dětí. Jestli zvládnu nenapít se tam, tak to bude poměrně zásadní krok na mé odmašťovací cestě.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    TEKKIT: to nic nedokaze zaridit, aby ses po tretim drinku nerozjel. to musis mit v sobe, ale ja osobne neznam moc lidi, kteri si daji jednu dve sklenicky napriklad vina a konci.

    jenom dva, moje matka, ale ta nesnasi ozraly obecne, takze si da jednu sklenici a rekne, ze ji pali zaha. potom jeste nase firemni recepcni, tak si da tak 2-3sklenky vina a skonci s tim, ze uz je moc.
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    pokud by to dokázalo udělat, že se po třetím drinku "nerozjedeš" víc, tak by to byl dar z nebes...Nicméně já tomu moc nevěřím, neumím si to představit.

    + teda:
    COPS192: "Jeden z efektů etylalkoholu je ten, že způsobuje kaskádu procesů v našem mozku, která vede k vyplavení dopaminu. Ten nám způsobuje libost." Pokud tohle zarazíš, tak proč ten alkohol potom vlastně pít? Trochu to připomíná příslovečné "lízat zmrzlinu přes sklo"

    Ale samozřejmě nechci tady polemizovat s psychiatrem, jsou to jen takové úvahy nahlas:))
    KEB
    KEB --- ---
    COPS192: prostě se nedostaneš do démonu tak rychle...
    COPS192
    COPS192 --- ---
    ANDR3_I: ted jsem o tom cetl v rozhovoru s Popovem... tam ale zminuje Nalmefen...
    Mozna to bude z podobne skupiny leku...

    Když se u vás pacient vyléčí, musí navždy abstinovat?
    Někteří se zkusí znovu napít. Buď si myslí, že to zvládnou, nebo to nevydrží – craving je příliš silný, a udělají to. A někteří z nich dokonce opakovaně. Jenomže recidiva jejich situaci většinou zkomplikuje. Proto zejména u těžké závislosti doporučujeme abstinovat zcela a trvale. Existuje ale i skupina pacientů, u kterých volíme strategii, která spočívá ve snižování množství alkoholu.

    To zabírá?
    U lidí, u kterých se nejedná v pravém smyslu slova o rozvinutou závislost, ale o nějaké problémové pití, ano. Ideální samozřejmě je, aby abstinovali, ale pokud k tomu nejsou rozhodnutí, dá se i takto dosáhnout velkého pokroku. K tomu pomáhá lék Nalmefen, který výrazně potlačuje efekt alkoholu.

    V jaké smyslu?
    Obvykle, když se člověk napije, jedna sklenička mu nestačí a pokračuje dál. Když ale užije tento lék, tak je schopen zůstat u té jedné skleničky.

    Jak je to možné?
    Jeden z efektů etylalkoholu je ten, že způsobuje kaskádu procesů v našem mozku, která vede k vyplavení dopaminu. Ten nám způsobuje libost. A nalmefen způsobí blok přenosu dějů, které končí vyplavením dopaminu. Takže k té libosti nedojde.

    Takže na něj alkohol nezabírá?
    Působí na něj útlumovou složkou. Není to tak, že by mohl třeba řídit. Ale není tam to příjemné. Také nedochází k ovlivnění centra v mozku, které rozhoduje o tom, jestli jsme schopni kontrolovat své chování. Při užití tohoto léku má pacient i po vypití nějakého alkoholu větší kontrolu nad tím, co dál bude dělat.

    Zdroj: https://www.idnes.cz/praha/zpravy/petr-popov-rozhovor-cesi-alkohol.A160519_2247319_praha-zpravy_rsr
    ANDR3_I
    ANDR3_I --- ---
    KBN: pomaha zmirnovat potrebu pit, ucinky alkoholu vyrusuje tudiz clovek nema “chut” pit dal
    KBN
    KBN --- ---
    ANDR3_I: jednu místo tří?? takže spíše zvyšuje ne...?
    ANDR3_I
    ANDR3_I --- ---
    KBN: z toho co mi rikal tak to ma snizovat ucinky alkoholu, tj. nevypiju 3 lahve sampanskyho ale jenom jednu :D
    neucinkuje to na kazdeho, zajimalo by me jestli se tu s tim nejdo jiz setkal?
    KBN
    KBN --- ---
    ANDR3_I: co mají dělat/jak účinkují ?
    ANDR3_I
    ANDR3_I --- ---
    Ja mam zatim 6 tydnu bez.
    Dneska jsem byla u psychiatra, byl strasne super. Napsal mi SELINCRO tablety, mate s tim nekdo zkusenost?
    ASCORB
    ASCORB --- ---
    KBN: 14 unora mam rok vyroci strizlivosti, tak ze si ho vychutnam...:)
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    KBN: já se snažím dát co nejsušší rok:)

    Tyhle hromadný akce mi nikdy neseděly (stejně jako hromadný huráoslavy typu Silvestr)
    KBN
    KBN --- ---
    Dává někdo suchý únor ??
    KEB
    KEB --- ---
    NAMATHUR: congrat
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam