• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CLOWNZEPPAALKOHOLISMUS ANEB PŘESTÁVÁME CHLASTAT,UŽ NÁS BYLO DOST,RADY,TYPY,ZKUŠENOSTI...
    SM3
    SM3 --- ---
    ŽIVĚ: Alkoholické Česko: Pijeme příliš? Vyplatí se držet Suchej únor?
    https://www.facebook.com/DVTV.cz/videos/895099380907799/
    KONZUM23
    KONZUM23 --- ---
    THEMAKARESH: ve všech třech případech třeba. mít nad někým moc není nic negativního, protože ten samotný fakt nedeklaruje negativitu toho stavu ani pro jednu stranu, to až vklady a okolonsti mohou z takového vztahu udělat negativní a amorální strukturu.
    moc nad životem což je vůle k životu, která se odmítá smířit s osudovostí života .
    1) všichni jednou umřeme = proč bych teda nemohl bejt alkáč a lejt, když můj život tak jako tak vede k zániku.
    2) narodil sem se do neutěšeného prostředí,které sem si nevybral a tak to je dáno na celej život.

    hele to je trochu filosofie, a nevím jeslti to sem patří, nicméně mě v otázkách závislosti pomohla, zejména protože je dobré si utřídit, proč člověk dělá to a to. Tedy nepiju, ne protože chci svět lepší, že chci být dobrým a příkladným, že beru ohledy na svoje blízké a obecně chci zapada do rámce obecné morálky (které je chlastání součástí), ale dělám to pro sebe. každej to má asi jinak, ale uchvátit si moc nad svojí psychikou znovu pro svoje vlastní já, po zážitcích se závislostí, není nic jednodhuchého.
    WOTAR
    WOTAR --- ---
    MONROE: Myslim, že stačí říct, antabus si člověk hradí sám a pokud je poučenej a není nějaká zdravotní indikace, nemůže to v zásadě nic zkazit, takže mu to asi doktor napíše snadno.
    WOTAR
    WOTAR --- ---
    KLATIC: Mám to úplně steně a v zásadě jsem to okoukal už jako malej u táty, imho ne nadarmo se alkoholu říká sociální lubrikant:-)
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    Me jako tezkeho introverta dovedlo z casti k chlastani nuceni chovat se jako extrovert (solove vystupovani pred publikem atd.) na to je alkohol primo stvoreny (a kdyz se spravne davkuje a neprezene, tak v tomhle muze i pomoct)
    ZABAKOVA
    ZABAKOVA --- ---
    IF_: jsme bohuzel taky alko narod...ale porad si mylsim,ze clovek,co ma zdravej zaklad ma mensi snaci se stat zavislej,nez clovek,co ho nema,btw vysokoskolak neznamena,ze to ma v hlave srovnany,jsou to vetsinou workoholici,co neumi odpocivat....a kazdej je jinak odolnej..
    IF_
    IF_ --- ---
    ZABAKOVA: Ty mluvis o lidich z ulice, ale alkaci a na detoxu jsou prece i vysokoskolsky vzdelani s dobrou praci a rodinnym zazemim. A ja si teda rozhodne nemyslim, ze vsichni meli nejaky zasadni problem s matkou v detstvi, resp. To vim, protoze takove znam. Samozrejme tam muze byt nejaky skryty mindrak z detstvi, ale to ma kazdej druhej a hned naopak nemusi chlastat.
    ZABAKOVA
    ZABAKOVA --- ---
    FRKOLKA: to by asi vedel nekdo z at poradny,jaky jsou to duvody...nebo nejakej vyzkum...btw zavislost muze bejt na vsem i na virtualni realite, praci, ani to nemusi byt videt, ze ten clovek ma problem
    DRZEEF
    DRZEEF --- ---
    THEMAKARESH: mel na mysli osobni silu :) personal power. osobni sila je vsechno co clovek je...
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    IF_: ja uz videla udalost na facebooku
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    DRZEEF: a já myslel, že suchý únor je jako ramadán. Přes den nepiješ a v noci to tam pereš pod tlakem...

    Tak díky, žes to vysvětlil
    WTK
    WTK --- ---
    DRZEEF
    DRZEEF --- ---
    Suchy unor znamena ale ze si nedas ani jedno pivo.. ani maly

    a pak uvidis na konci mesice jak moc velky problem s alkoholem mas


    jestli po trech dnech nebo tydnech bez piva a kapky alkace

    polezes po stene nebo ne....
    IF_
    IF_ --- ---
    Přišlo mi do mejlu:) Ale teda na netu o tom nic nevidím.

    Tisková konference při příležitosti otevření prvního nealkoholického pop-up cocktail baru a spuštění distribuce nealkoholických destilátů do České republiky, které bude dovážet nově vzniklá společnost W/O (Without).
    THEMAKARESH
    THEMAKARESH --- ---
    KONZUM23: To jako myslíš jak? Jako mít moc nad někým, mít moc nad vlastním životem nebo prostě něco umět?
    KONZUM23
    KONZUM23 --- ---
    sorry, já nechápu co je špatného na moci? její získávání je základní esencí života ne?
    FRKOLKA
    FRKOLKA --- ---
    ZABAKOVA: nemyslím si, že je to výchovou. Jak jsem psal jsou sourozenci se stejnou výchovou a nedopadají, co se závislostí týče stejně. A to někteří měli výchovu vzorovou a šťastné dětství.
    S tím, že ti, co skončili na ulici, měli špatnou výchovu (vyrůstali ve špatně fungující rodině) bych věřil. Zase znám pár lidí, co nebýt rodiny, která je trpí a podporuje, tak na ulici skončí taky. Takže ty špatné rodinné vazby jsou jednou z příčin, že jsou na ulici.
    nechci moc soudit, ale ty důvody proč, někdo začal s alkoholem/drogami, tipuju, že budou povětšinou dost banální.
    ZABAKOVA
    ZABAKOVA --- ---
    IF_: https://psychologie.cz/teorie-citove-vazby/ myslim si, aby dite melo bezpecnou vazbu s matkou
    IF_
    IF_ --- ---
    ZABAKOVA: Co je normalni vychova:)?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam