• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CLOWNZEPPAALKOHOLISMUS ANEB PŘESTÁVÁME CHLASTAT,UŽ NÁS BYLO DOST,RADY,TYPY,ZKUŠENOSTI...
    KOUDELNIK213
    KOUDELNIK213 --- ---
    DUSIN: myslim že se pořádali v Praze nějaký sešlosti anonimnich alkoholiku, že se tam můžeš vymluvit a poslechnout si zkušenosti jinehch lidi to by taky někomu mohlo pomoct. Ale v tyhle době se takový akce asi neporadaji. :/
    KEB
    KEB --- ---
    DUSIN: a není na čase zkusit odmašťovnu? Co ty na to?
    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    DUSIN: hodně štěstí. Drž se.
    HONZA09
    HONZA09 --- ---
    DUSIN: Taky přeju hodně štěstí, síly a pevný vůle.
    IF_
    IF_ --- ---
    :/

    Lidé se rozpíjejí. Epidemie ukáže naše problémy v plné nahotě, varuje profesor Michal Miovský - Zdravotnický deník
    https://www.zdravotnickydenik.cz/...-ukaze-nase-problemy-plne-nahote-varuje-profesor-michal-miovsky/
    IF_
    IF_ --- ---
    KLATIC: Náhodou, to není špatné si to takhle pamatovat. Horší je, když člověk najednou dostane pocit, že to vlastně tak hrozné nebylo:)
    KEB
    KEB --- ---
    uff, tak tohle asi neznám, nebo aspoň ne tak jak to popisujete. Díky bohu. Kurva už jen kvůli tomu bych si zatraceně rozmyslel se večer napít.
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    mel jsem u toho vetsinou i krec nebo tras pri jakemkoli necekanem hlasitejsim zvuku, chaoticke zmeny tlukotu srdce, ledovy pot.....dela si mi zle jen kdyz si na to vzpomenu
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    KEB: takový to svirani žaludku jako když jsi z něčeho hodně nervózní a jedna negativní myšlenka přes druhou
    IF_
    IF_ --- ---
    KEB: Pocinajici abstak, ktery te vzbudi ze spani a prihani velice oklive stavy a myslenky. Bud si ho protrpis s tim, ze kdyz treba lejes vic dni v kuse, tak se abstak i na nekolik dnu protahne. Nebo abstak hned rano prepijes a je ti zase "hej" :)
    KEB
    KEB --- ---
    WOTAR: takhle jsem přestal kouřit. Občas si dám, ale pak zase třeba dva měsíce nic.
    KEB
    KEB --- ---
    TEKKIT: co je to ranní úzkost? Se ptám, protože ani netuším, co si pod tím představit. Tímhle netrpim a nebo o tom nevím :-D
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    nevím zda už jsem to sem dával, ale v tomhle kontextu si vždycky vzpomenu na tenhle post - on je sice primárně o nespavosti, ale ve finále je to úplně přesný:

    [ ADMIX @ Nové Internetové Humory - DEUS VULT!!!!1 ]
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    SALAMAN: já jsem právě spíše ten excesivní, takže si to pěkně užiju i celej den a až druhej den od rána je to lepší...ale ten stav neklidu v noci, to je příšerný
    SALAMAN
    SALAMAN --- ---
    TEKKIT: Jo jo. Rychle jet do práce a u vytírání tam hned poslat pár kousků, ať se nebojím prvních hostů.
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    SALAMAN: ranní úzkosti = největší zlo...nejhorší je když to na tebe sedne pěkně už třeba ve 4...tfujtajxl
    SALAMAN
    SALAMAN --- ---
    Nouzový stav je pro mě dar z nebes. Provozuju hospodu, takže jsem byl zvyklý každý den pocucávat desítku (jsem spíš hladinkář). Hospodu jsme museli zavřít a ještě k tomu jsem si hned naordinoval 14denní karanténu. Alkohol mi překvapivě vůbec nechyběl. Teď zase chodím do práce, protože prodáváme lahve a dáváme dohromady eshop. Jednou za několik dní si jedno, dvě piva dám, ale v momentě, kdy cítím, že mi alkohol začne stoupat do hlavy, tak mě na něj okamžitě přejde chuť. Dokonce potřebuju ochutnat několik nových piv, která ještě neznám, ale vůbec se k tomu nemůžu dokopat, nějak nemám chuť. Najednou zmizely pocity viny, ranní úzkosti, mám víc peněz a celkově se cítím líp. Zároveň si nepřipadám, že bych si něco zakazoval, když si chci dát pivo, tak si ho dám. Jen ta chuť přichází výjimečně a opravdu stačí to jedno, maximálně dvě. Uvidím, jak si povedu, až zase normálně otevřeme, budu mít pod nosem čtyři pípy a na baru kamarády a štamgasty. Zatím je to fakt příjemnej pocit, když mi pořád "nehučí v kebuli".
    IF_
    IF_ --- ---
    WOTAR: Já s tím co píšeš souhlasím. Nesmíš je blbý imperativ, třeba je dobré si spíš říkat: "Nepiji, protože alkohol mi nedělá dobře", aby tam nebylo to negativum. Na druhou stranu abstinovat s myšlenkou, že je to časově ohraničené a za dva měsíce se třeba zase napiješ, to podle mě nikam moc nevede. I když je fakt, že to asi většina lidí ze začátku zkouší...
    WOTAR
    WOTAR --- ---
    IF_: Celoživotní úplná abstinence je cílem, ale to neznamená, že to tak musíš prezentovat svojí mysli, která má tendenci u imperativů "už nikdy" jančit, takže když si řikáš "dnes to ještě vydržím, zítra uvidím" a takhle to posouváš po dnech, ta mysl to snáší líp a nejančí. Nebo jeden týpek po 4 léčbách co byl za bráchou, se kterym sem byl v léčbě v Kroměříži vždycky říkal, že on se samozřejmě napít může, nic fyzického mu v tom nebrání, ale musí přitom brát v potaz ty následky, že zase všechno ztratí, posere atd. - a nenapije se. Já teda osobně mám taky takovou "alergii" na "nesmíš", spíš si potřebuju řikat "můžu, ale teď zrovna nechci/nemusim". Výsledek je stejnej, ale aspoň já jsem přitom o dost uvolněnější.
    IF_
    IF_ --- ---
    FRDK: Tak to by me zajimalo, jake maji z terapie zkusenosti ostatni, ja od odborniku vzdy slysela, ze abstinence rovna se maximalni snaha o dozivotni nenapiti se, u AA je takovy pristup uplnym zakladem.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam