• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CLOWNZEPPAALKOHOLISMUS ANEB PŘESTÁVÁME CHLASTAT,UŽ NÁS BYLO DOST,RADY,TYPY,ZKUŠENOSTI...
    SM3
    SM3 --- ---
    Adiktolog Vobořil: Alkohol je ještě horší než heroin | E15.cz
    https://www.e15.cz/...-horsi-nez-heroin-rika-byvaly-narodni-protidrogovy-koordinator-voboril-1365625
    SLAMITCH
    SLAMITCH --- ---
    CLOWNZEPPA
    CLOWNZEPPA --- ---
    Můžu přestat pít, když budu chtít? Závislost je ztráta vnitřní svobody, mezi ní a návykem je rozdíl
    Můžu přestat pít, když budu chtít? Závislost je ztráta vnitřní svobody, mezi ní a návykem je rozdíl | Radio Wave
    https://wave.rozhlas.cz/...pit-kdyz-budu-chtit-zavislost-je-ztrata-vnitrni-svobody-mezi-ni-a-8219571
    CLOWNZEPPA
    CLOWNZEPPA --- ---
    Ranní vyprošťovák kocovinu nespraví, říká primář od Apolináře • RESPEKT
    https://www.respekt.cz/spolecnost/ranni-vyprostovak-kocovinu-nespravi-rika-primar-od-apolinare
    ZABAKOVA
    ZABAKOVA --- ---
    Můžu přestat pít, když budu chtít? Závislost je ztráta vnitřní svobody, mezi ní a návykem je rozdíl | Radio Wave
    https://wave.rozhlas.cz/...clid=IwAR2pXl9x3T3P6Gg7u_LiRKOOENmBhQBp6pqtVfqQUlj0ohNA4uphPjifAaU#repeat
    KONZUM23
    KONZUM23 --- ---
    on s tím láká neláká je to třeba u mě promněnlivé - vím že v tom alkohol není a nic by se nemělo stát, ale zase vím jak snadno se obrousí hrana pozornosti a vůle. Někdy je tenhle problém přenášenej na celkohovou rovinu ALKÁČ X NEALKÁČ. Když třeba potkám nametenýho souseda, kterej mi začne vyprávět nějaký historky ze života a já si najendou uvědomim, že alkáči sou hodně romantický duše, že viděj obyčejný věci až literárním okem a všechny životní proti rázem převažuje pár pocitových vzpomínek na romantickou chvíli někde v závějích s lahví vodky a podobně.
    KEB
    KEB --- ---
    HONZA09: jo to znám pinglica si mě málem fotila že vypít za večer osm birellu to ještě neviděla :-D
    HONZA09
    HONZA09 --- ---
    Mě nealko pivo nějak neláká. V práci si radši dám limonádu. Ale jednou v hospodě, když jsem měl období, že jsem nepil, tak jsem těch Birellů vypil asi dvacet. Teda během dvou dnů. Barmanka si ťukala na čelo, když jsem objednával Birella a musela mi říct, že už nejsou, protože jsem je všechny vypil. :-)
    NAMATHUR
    NAMATHUR --- ---
    nealko pivo piju proto, že miluju hořký, nemám rád přeslazený limo a rád se občas tahám po putykách s kamarády, kteří dokáží své špičky kontrolovat. Prokládám to kvanty kafí. Spokojenej já, kámoši i putykáři.
    Na kalby vozím prvně pomocnou basu nealko lahváčů. Co nevypiju, po tom rádi skočej šoféři ap. před nedělním odjezdem.

    Ve víru velkoměsta rád dietní GT, když potkám.

    Na jevišti zdatně popíjím nealko víno, je-li konzumace ve scénáři. Ostatní taky, aspoň nebreptají.
    Před hraním jsem si donedávna (dva roky zpět) dával hlt vína na rozvázání jazyka a duše. Následováno téměř vždy mrzutou morální mikrokocovinou (sugesce???), tak už na to taky kašlu.

    Ono mě to nepití vlastně za celou dobu nikterak neomezovalo -- až na občasnou srážku s blbcem. Ani před barem, ani za barem, ani na jevišti, na akcích, rychtách...

    (Ale rád bych zase zažil kalbu, na který bych vytuh, než začnou ostatní blekotat, abych neměl zaječí oumysly ;)
    WTK
    WTK --- ---
    KONZUM23: obcas si dam birella ale teda rozhodne po nem nemam chut se zlejt.
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    KONZUM23: jj ty sny hodně vypovídají o nás samotných no:)) Mimochodem já jsem nakalenej nikdy nic zase tak hroznýho neprovedl...ale z toho okna mám hrůzu co pamatuju. jak se říká "sice jsem nic neudělal, ale mohl bych":)

    (jen pro upřesnění, tim nic zas tak hroznýho myslím kriminální činy apod...takových těch menších demencí, že si ještě dnes klepu na hlavu mám na kontě samozřejmě mraky)
    KONZUM23
    KONZUM23 --- ---
    ANDR3_I: no jako nabízí se zde teda zajímavá otázka - já kráčel tou cestou že si nedávám ani birell nebo ckoliv co má imitovat alkoholovou předlohu právě kvuli tomu, že si člověk snadněji naběhne do psychologické pasti, nebo v sobě vybudí chuť na originál, kterou nepřemůže.

    Proto mě asi překvapila tvoje reakce :D.

    Co osatní - pijete nealko alka?

    TEKKIT: no já tam žádné ty persekuční nebo stydné motivy nemám. Ve dvou těch snech to bylo tak, že jsem to udělal jakože mimoděk a pak mi to hned (v tom snu došlo) - v jednom mi to bylo jedno protože sem se vzbudil záhy a v druhém sem cítil naštvání z toho že sem tak triviálně porušil abstinenci
    ANDR3_I
    ANDR3_I --- ---
    KONZUM23: ptal ses na nazor, tak sem se dovolila vyjadrit, co je na tom spatneho? Chapu ze tu ma spoustu lidi problem i s nealkem, ale myslim ze dalsi spouste lidi to naopak pomaha nepit. Pocity jako jsi mel ty po poziti opravdu nepocituji
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    KONZUM23: mně se zdá "o chlastu" relativně často (dejme tomu jednou měsíčně) a ten sen má pokaždý stejnou šablonu:

    - mám totální okno
    - něco jsem provedl (průser/ostuda)
    - vím že něco špatně se asi stalo, ale já nevím co a nechci se ptát protože se bojím to vědět
    - koho potkám ten jen umocňuje můj pocit, že jsem to totálně posral
    - tím že tam není nic konkrétního, jen náznaky, se ani není kde omluvit/jak to vyžehlit
    - výčitky, depka, obracíš se na známý, ale nikdo s tebou ani nechce mluvit

    Po probuzení mi trvá fakt třeba 30 sekund než mi dojde že to byl jen sen:))

    (podle mě se mi do podvědomí promítá to, že jsem vždycky nesnášel jak jsem nevěděl co se dělo během mého okna - taková ta morální kocovina, i když tam nic nebylo atd...)

    - já teda nejsem abstinent, to je asi dobrý říct
    KONZUM23
    KONZUM23 --- ---
    ANDR3_I: sorry, popisuju jak hnusné je pro mě pít napodobeninu takovýho shitu, a ty uděláš skoro self-promo nealko baru. ne sem fakt střízlivej, ale ted se tu nějak neorientuju :D
    ANDR3_I
    ANDR3_I --- ---
    KEB: casem se to zmeni, verim tomu (stejne jako mam zkusenost s vegan options v restauracich a alternativnym mlikem v kavarnach). V New Yorku to jde, v Londyne to jde, ve Stockholmu (uvadim mista kde jsem byla posledni dobou a v kazdym !!!! baru kde sem byla meli nealko koktejly a pivni specialy) to jde - casem to doleze i k nam. Proto se ptam. Kamkoliv jdu ptam se na nealko options, znamej dokonce ve svym baru par drinku udelal. Jako chapu ze kdyz flaska nealko ginu stoji 800,- tak je to problem, ale tomu “trendu” se stejne dlouho neubranej ;)
    KEB
    KEB --- ---
    ANDR3_I: ta hlava v té prdeli zůstane, protože bys byla asi tak jediný zákazník, který by tam na nealko drink nejspíš za cenu alka chodil.
    ANDR3_I
    ANDR3_I --- ---
    KONZUM23: 1) Alko sny mivam v takovy psycho podobe - casto v nich padam nekontrolovatelne na zem a neovladam telo, nemuzu se zvednout...

    2) nealko-alko: Jsem velkym zastancem! Rada si micham ruzny drinky, od klasik jako G&T a Aperol Spritzz po slozitejsi, a rada bych aby si v CR konecne nekdo vyndal hlavu z prdele a zacal je nabizet i v barech (+ lepsi nealko piva, specialy).

    Pro ukazku prikladam fotku toho co mam momentalne u sebe na chate :D

    KONZUM23
    KONZUM23 --- ---
    Zdravím po nějakém čase,

    chci se podělit o dva zážiky/témata abstinujícího alkáče:
    - sny o chlastu - stalo se mi to za tu dobu ce nepiju 3x a vždycky ve vypjaté nervové situaci. Máte někdo podobnou zkušenost?

    - nealko alko - před týdnem jsem si koupil nealkoholickou limonádu, jen sem přehlédl na etiketě, že je s příchutí mimozy. Hned po dvou locích sem myslel že piju snad minimálně vodku. I přesto že to se mnou pil syn a na etiketě bylo jasně uvedeno že v tom alkohol není, měl sem asi hodinu pocit, že jsme z těch dvou loků na sračky a musel to jít rozcházet ven. Co vy a tohle? (jinak při pití vinei nebo sládkovky rozhodně žádný takovýhle chuťově/nerovovo/duševní asociace nemám)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam