• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CLOWNZEPPAALKOHOLISMUS ANEB PŘESTÁVÁME CHLASTAT,UŽ NÁS BYLO DOST,RADY,TYPY,ZKUŠENOSTI...
    Taky už máte pocit,že spíš než zábavá je to sebedestrukce a víc než relax je to faux pass,podělte se o své zkušenosti,jak zapásíte,prohráváte a vyhrávete s falešným přítelem Alkoholem... Existuje pouze jedna cesta, jak lidi milovat, a tou je milovat je takové, jací jsou. A nádherné je na tom to, že když je mliujete jací jsou, tak se začnou měnit. Ne podle vašich představ - začnou se měnit podle své vlastní reality. Když je milujete, promění je to. Ne přesvědčí - promění. Obnoví se, dosáhnou k novým výšinám bytí. Dojde k tomu, ale v jejich bytí a podle jejich vlastní přirozenosti.Pomáhejte lidem, aby byli přirození, pomáhejte lidem, aby byli svobodní, pomáhejte lidem, aby byli sami sebou, a nikdy se nepokoušejte nikoho nutit, tahat a tlačit a manipulovat... http://psychologie.cz/az-do-dna/
    rozbalit záhlaví
    KEB
    KEB --- ---
    KLATIC: a jak víno krásně huntuje pajšl...
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    TEKKIT: Na me ma jedno pivo jedinej efekt a to ze jsem za chvili jak prastenej a sel bych si lehnout :) Od te doby co jsem prestal lejt jsem si pivo nedal, protoze davat si jedno pivo mi nikdy nedavalo smysl ....pozitivni ucinek piva se u me dlouhodobym vyzkumem zacal projevovat po 3.5 pivu ...to jsme ohodnotili jako hranici mezi jeste vyprostovanim a uz chlastanim znovu.... a pivo mi kupodivu nechybi, uz ani nealkopivo nepiju (a to jsem si predtim zivot a vlastne ani den bez piva nedokazal predstavit) ted si dam obcas 0.2 panaka ciste palenky (nejlepe domaci) a to mi prijde ze telo celkove prijima pozitivne...asi je to u kazdeho trochu jinak

    ale jako nestrasnejsi nastroj alkoholika mi prijde vino, nevim jak to popsat, ale clovek je nalitej tak nejak rozplizlejc jinak a muze to prubezne lemtat celej den az se to sleje v jeden zastrenej vinnej tunel...ble
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    RIVA: jj jako přijít k bazénu, nandat plavky brejle....a jít zase domu;)

    jinak s tou únavou to je přesný + taková ta nechuť do čehokoli
    RIVA
    RIVA --- ---
    TEKKIT: Jedno pivo pro me nikdy jako moznost neexistovalo. Kdyz jsem musel prestat po jednom tak se akorat vzdycky dostavila takova vypruzena unavenost. Rekl bych kombinace chmele a sugar-crashe
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    TEKKIT: tim chci říct že prostě jedno mi nic nepřináší. Takový ani střízlivý ani nality...
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    Asi je to individuální, ale ja jsem si nikdy nejel v tom "dat si jedno"(nebo dvě, nebo malý po obědě)...

    Jedno po obědě má na můj organismus jediný efekt a to chuť na další pivo...To že si někdo da jedno, příjemně ho to naladí a on v tom "nedopitym" stavu zůstane a baví ho to, je pro mě nepochopitelné.
    RIVA
    RIVA --- ---
    STICKYGREEN: Pro me je to jasny. Bud absolutni sucho, nebo rychlej spad do modu minimalne ctyri piva a par panaku denne. Posledni leto co jsem jeste pil (2018) jsem si uvedomil ze nebyl jedinej den kdybych nesel spat pekne lizlej
    MARTYZAN
    MARTYZAN --- ---
    Pro odlehceni diskuze od 2 pivech :)

    STICKYGREEN
    STICKYGREEN --- ---
    RIVA: jj, ovocný Birel beru jako osvěžující hořkou limonádu, já tomu ani pivo neříkám. stokrát lepší než nějaká přeslazena například fanta...
    RIVA
    RIVA --- ---
    STICKYGREEN: Me po dvou letech nechlastani konecne zacalo chutnat nealkoholicke pivo. Driv to pro me bylo skoro nemyslitelne, protoze mi tam proste chybela ta chut alkoholu. Ted uz si ji tolik nepamatuju, takze mi Birell, nebo nealkoholicka IPA prijdou paradni! Ty ovocny jsou jak limoska. V podstate uz bych to s pivem nijak nesrovnaval.
    COPS192
    COPS192 --- ---
    STICKYGREEN: mam kamose co jednou za mesic vyjde na 2-3 piva a jsou z toho 2-3 dny v lihu a dalsi tyden v (nejen) moralni kocovine... a to je dle me clovek se silnou vuli, sportovec, dříč... je to ucebnicovy priklad toho, jak po 3 pivech zacina alkohol ovladat jeho a uz neni schopen to vědomě zastavit:(((
    KONZUM23
    KONZUM23 --- ---
    Chápu ty chutě, taky sem je měl a mám, nicméně chuť a vůně chmele se dá konzumovat i jinak než v nápoji, třeba v jídle a taky moc dobrá je taková cigaretka z listů šištice chmele. K tomu ostatnímu jen takovej trapně kulturně/psychologickej vhled- návštěva hospody, nebo podniku zábavního má mít charakter slavnostní, proto bych pocitům, které mě neustále nutí něco obsesivně kontrolovat, držet se a zároveň zavěšovat damoklův meč v podobě dvou piv rozhodně dal raději navždy sbohem, než je přijal za nutnou součást. sebeneávisti máme víc než dost.
    STICKYGREEN
    STICKYGREEN --- ---
    Pro mě teda rozloučit se z pivem bylo naprosto nemyslitelný. Strašně mi chutnalo. Ale je to jen o zvyku. Po 8 měsících abstinence jsem si asi třikrát dál jedno, abych zjistil, že už mi nechutná, občas si dám ovocný birel, který nemá tu pivní chuť, která mi začla vadit.
    MISSDNB
    MISSDNB --- ---
    Dvě, tři piva hlavně nic neřeší.
    Nebude trvat dlouho a zkusíš čtyři..
    .. a skončí to lahví vedle postele, abys vůbec vstal.
    Nedělej to.
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    A hlavně - upřímně, když nejsi zavislej, proč jako potřebuješ ty dvě, tři piva?
    KEB
    KEB --- ---
    STICKYGREEN: přesně tak 2-3 piva se můžou velice snadno zvrhnout. Ne hned ne ta týden ale třeba za tři týdny...
    STICKYGREEN
    STICKYGREEN --- ---
    JVCNC: podle mě to je ale strašně rizikový ty 2,3 piva. nejjednodušší je nepít vůbec a je to vyřešený. a ne být v napětí co když náhodou se to zvrhne. můžeš být výjimka, jeden ze sta, nebo spíš z tisíce, kdo to zvládne ale rady adiktologu hovoří jasně, neznají v abstinenci kompromis.. samozřejmě ti přeju ať se ti to povede, ale cítil jsem potřebu to teď napsat.
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    KONZUM23: to zalezi jestli to skonci bezvedomim nebo jdu po 2-3 pivech domu, to mam pak spis radost ze jsem se neopil, neutratil vsechno atd. pred abstinenci to bylo tak, ze sice pocet navstev hospody kdy jsem po 2-3 pivech sel domu rostl ale ty navstevy kdy ne, byli o to horsi. Do konce roku strizlivej a pak uvidim, kdyz to nepujde, tak si dam za o mesic vic minimalne. Zatim me ted po mesici alkohol nelaka
    KONZUM23
    KONZUM23 --- ---
    JVCNC: ještě abych to shrnul - je asi lepší na sebe být co nejtvrdší v tomhle - když vidím starší alkáče - 40 + což je pro nás za pár tak shledávám šance na jejich abstinující život menší a menší. Mimoto když mluvíš o recidivě - vyprávěl mi příběh starej alkáč, kterej nepil deset let a sklouzl do toho pouze protože kolegové po pracovním odpoledni někde v JZD nepřinesli na pole nic jiného než basu vychlazenejch desítek - nejbližší voda tekla ve vesnici několik klikáků dál - řekl, že jedno - tak to je pohoda a už v tom jel - po deseti letech.
    KONZUM23
    KONZUM23 --- ---
    JVCNC: já držím palce, ono několik "nevědomých" realpsů už si nejspíš prodělal. ten vědomej pak ale bolí nejvíc, nejen fyzicky ale i jaksi na duši.
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    KONZUM23: me ten birell celkem dost pomaha, nejen jako substituce ale i zdravotne. Diky extraktu co do nej pridavam netrpim nespavosti, vcera sem nemel a usnul az rano za svitani a v 7 budim, takze jsem celkem dost k nicemu dneska. Kdyz mam chut na pivo, mam chut spis na chute nez alkohol, coz si rikam uz delsi dobu, ze kdyby v pivu alkohol nebyl tak bych byl radeji. No birell tech chuti moc nema extrakty horke i aromaticke u me fungujou dobre at uz doma nebo v hospode.

    prostredi hospody mam ted take ok, nikam jsem nesel jen prvni tyden, pak jsem chodil. Cestou do hospody poprve jako abstinujici alkoholik jsem vahal jestli vydrzim jen na nealku a vydrzel, pak uz jsem nevahal kdyz jsem zjistil ze to jde. Mel jsem dost strach jak se na to budou tvarit ostatni, precejen tam kam chodim je misti kultura zavedena ciste na tezkem opijeni, tedy mel jsem strach ze se me nekdo bude snazit zlomit, smat se atd. a vubec nic se z toho od te doby nestalo. Setkavam se jen s pozitivni reakci, coz bude tim ze me vsichni znaji velice dobre kdyz sem nalitej takze z abstinence tezi i ostatni. Jen teda majitel hospody to nevnima moc pozitivne, coz je pro me pochopitelne kdyz moje utrata tvorila nezanedbatelnou cast trzby, vzhledem k tomu kolik jsem utracel to proste musi byt znat. Hospody se uplne moc vzdat asi nedokazu, to bych byl absolutne bez socialniho kontaktu a to by byl pro me duvod k piti.

    dve to je pohoda. Verim ze se dokazu zmenit a myslim ze se mi to dari, minimum ve kterem jsem byl skoro v pulce jsem si protahnul o dalsi mesic. Slysel jsem tuhle ze se jatra zregeneruji za 3 mesice, je mi jedno jestli to je nebo neni pravda, kazdy duvod nepit je dobry duvod, spis ted marne hledam nejaky duvod pit a moc jich nenachazim, v hospode se bavim rekl bych vic nez kdyz jsem si pulku vecera nepamatoval a rano jen trnul co jsem zase vyved, ztratil a kolik to stalo, nepripadam si v ni jakkoliv ochuzena a krome toho ze do ni jdu rad, z ni i velice rad odchazim.

    s casem to mam vlastne stejne, jen ten cas vnimam tak, ze cim vic toho za den udelam, tim je ten den delsi a vecer mi to pak pripada jak dny dva.

    zcela urcite zakopnu, zcela urcite si nekdy, az se toho prestanu bat, dam vic nez dve piva a rano nebude vesele. Zcela urcite ale vim, ze uz ted nemam tendence nastupovat do vlaku kterej nezastavuje, spousta duvodu pit a opit se abych nebyl sem odstranil, vidim ze to funguje, neodolavam myslenkam napit se ale spis nenapit se a tomu se neodolava snadno. Az budu nekde v obchode drzet lahev s chlastem a vahat jestli ji strcit do kosiku nebo zpatky do regalu, budu vedet ze je zle. ted kdyz resim veci hned a nenechavam je vyhnit, to byl velky duvod k piti, mam co delat, cim se zamestnan v praci i ve volnu, nemit co delat byl take velky duvod k piti. Muzu se zase venovat konickum na ktere jsem nemel prostredky protoze jsem je propil, coz vedlo k znacne frustraci ktera me take vedla k piti. Ani si nepripadam jako abstinujici alkoholik, spis jen jako nekdo kdo nema duvod pit a uz vubec ne opit se, nicmene videl jsem o alkoholismu dost filmu a dokumentu atd. abych vedel ze tohle muze byt dost velka chyba vedouci k relapsu, urcite nejsem prvni alkoholik ktery se tak po necelem mesici takhle citil a ktery do toho opet spadnul. No to ukaze az budoucnost jak to bude, plan mam jasny a uz jen to ze nejaky plan mam je o dalsi duvod min chlastat, stejne jako videt svoji budoucnost optimisticky.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam