• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CLOWNZEPPAALKOHOLISMUS ANEB PŘESTÁVÁME CHLASTAT,UŽ NÁS BYLO DOST,RADY,TYPY,ZKUŠENOSTI...
    HONZA09
    HONZA09 --- ---
    CHORCHEOS: Dneska je spíš větší problém najít hospodu, kde se normálně kouří. Ale je fakt, že pivo bez cigára není ono. To jsou prostě ty malý rituály kolem toho.
    CHORCHEOS
    CHORCHEOS --- ---
    WTK: no já tohle vyhejbání hospodám řeším kvůli kouření, zajdu tam jen párkrát do roka, a musím říct, že i po šesti letech abstinence jsem si letos v srpnu u točenýho piva dvě cigára s chutí dal. Nijak to nutkání v takovém prostředí nepolevuje.
    KONZUM23
    KONZUM23 --- ---
    WTK: Myslím, že tohle bych přesně doporučil každýmu kdo začíná - nejen že se člověk vyváže z toho prostředí, ale pokud najednou musí řešit, co s časem (nehledě na to, zda by v hospodě nepil, což je jen jedna část závislosti), jak sebe zabavit, jak si plánovat a tak. Myslím, že ten půlrok by mohl být takovým základem dobrým vodítkem i k tomu jak rozpoznat , jaký asi bude váš následný život bez alka. Každý ale reaguje jinak, já měl fyzickou reakci na první návštěvu takového místa po třech mesících. někdo asi může dřív a další zas by neměl nikdy. no není to jednoduchý a btw. hecování je možná motivující, z praxe ale vím, jak rychle lidé odpadají.
    ZABAKOVA
    ZABAKOVA --- ---
    jj diky,prave my jsme se vzdycky hecovali v nepiti apod. a bohuzel u nej ty rady nejsou platny...i kdyz sam vi,ze to neni dobry...skoda dobrejch lidi,co to nedaj:(
    WTK
    WTK --- ---
    myslim ze je lepsi se aspon pulrok vyhejbat vsem mistum kde se hodne pije, resp. je malej respekt k ty abstinenci, clovek tam pak bejva docela pod natlakem jak zevnitr tak zvenku a dokud to nema nejak zafixovany tak povoli.
    ZABAKOVA
    ZABAKOVA --- ---
    Ahoj,chci se zeptat jak zvladate chute? Kamosovi radim at nejezdi za rodinou,kde se hodne pije...a pak za kamosema,s kteryma je to podobne...
    RIVA
    RIVA --- ---
    KONZUM23: Ja budu ted asi na podobnem cisle.
    KONZUM23
    KONZUM23 --- ---
    SLAMITCH: to je skvělé scóre, já se musím spokojit s tím, že letos na vánoce to bude přesně 777 dní
    SLAMITCH
    SLAMITCH --- ---
    BETTER: Tak to moc rád slyším. Měl jsem o Tebe docela obavy, jak jsi sem přestal přispívat. Drž se! :)
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    Já si dávám čtvrtý pivo a cajk.
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    ADAMIRA: pro me treba zaviracka nebo penize limit nebyl, hned za rohem byla benzinka se stolem a lavicema a behem prvni vlny se tam ustatlila pomerne stala alkospolecnost. Domu jsem odchazel casto i pozdeji nez z prace (kdybych do ni sel). Doma me samotneho tak uplne chlastat nikdy nebavilo (obcas jo). kazdy bude mit tyhle preference trochu jinak.
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    TEKKIT: já bych dokonce řekl, že to vliv mít bude a bohužel to bude posun k horšímu:

    1) home office - jako ne že by jsme si nikdy v práci lahev vína neotevřeli (pokaždý má někdo narozeniny/svátek ha ha ha :/ ), ale doma to svádí IMHO mnohem víc si k tý práci nalejt skleničku/dát pivo
    2) pokud chlastáš v hospodě, vždycky tě něco "donutí" přestat v určitou chvíli třeba peníze nebo zavíračka, u některých (ne samozřejmě všech) to je ten limit "už jsem moc a ve společnosti, měl bych jít domů" - tohle doma není, můžeš s tam v klidu vylejt jak hovado za poloviční cenu nebo méně
    3) depka a nuda (jak už bylo zmíněno), já bydlím sám, není co dělat, do toho jsem si při trošku tvrdším sexu s cirkulárkou udělal nehezký úraz a ani hrát hry nemůžů, jít na brusle nebo běhat (a to jsem běh vždycky nesnášel)

    A to já jsem nepřišel o práci, moje životní situace se nezměnila takže jsem akorát znuděnej a kynu, říkám si co ty lidi co se třeba ohledně chlastu drželi a díky současný situaci přišli o práci/kšeft :/

    já osobně jsem doma zrušil tvrdej a pivo, zaprvý to svádí k tomu chlastat a zadruhý ted nabírám tak kilo týdně a tyhle věci tomu dost pomáhaj, jednou za čas si naleju skleničku vína a i to mě sere :/
    COPS192
    COPS192 --- ---
    NEMANIAK: jestli mas spoustu otazek, napis do sz:)
    KEB
    KEB --- ---
    NEMANIAK: i z osobní zkušenosti ti můžu říct, že těšit je správná možnost. Zatím jsem nepotkal nikoho kdo by řekl, že chlastat je lepší
    NEMANIAK
    NEMANIAK --- ---
    COPS192: Velký gratulki, já mám v poslední době rekord tak max 2,192 dnů. Nahradil jsi to nějakou alternativou (hulení, perník, herák...) nebo se ti fakt daří vydržet s čistou hlavou. Jakej máš vůbec po takový době nepití pocit? Vzpomínáš si ještě, jaký to bylo bejt v rauši? Máš na to ještě chuť? Já vim, spousta otázek, jenom mě zajímá, na co se (ne)těšit, až/jestli přestanu.
    SLAMITCH
    SLAMITCH --- ---
    COPS192: Gratulace! Já zatím (+-) 1424 dní :)
    COPS192
    COPS192 --- ---
    dnes 2192 dnu strizlivy :)))
    SALAMAN
    SALAMAN --- ---
    Opakování, matka moudrosti.

    Dnes naposled (1958) | ČSFD.cz
    https://www.csfd.cz/film/3097-dnes-naposled/komentare/
    RIVA
    RIVA --- ---
    Life in Recovery Podcast Episode 11: Paul J
    http://lifeinrecovery.buzzsprout.com/210877/1053058-life-in-recovery-episode-11-paul-j

    Asi nejsilnější věc co jsem za dlouhou dobu slyšel! Totálně se s týpkem identifikuju a zároveň mě těší že se mi podařilo přestat dřív než se mi začal rozpadat život tak jak jemu. Ale ne o moc dřív, byl jsem na dobré cestě do sraček.
    N_I
    N_I --- ---
    NEMANIAK: dnes naposled, desnej hit

    The Tchendos - Dnes naposled
    https://www.youtube.com/watch?v=YyjbE9VizzM
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam