• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CLOWNZEPPAALKOHOLISMUS ANEB PŘESTÁVÁME CHLASTAT,UŽ NÁS BYLO DOST,RADY,TYPY,ZKUŠENOSTI...
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    THEMAKARESH: přiznám se, že mě taky zaujalo že člověk co "se nevylejvá" má zároveň myšlenky, že "to stačilo"...ale už jsem se naučil že každý má hranice jinde tak jsem nekomentoval...

    KEB: pro mě nepředstavitelná cesta. Čim pravidelněji piju, tím větší mám toleranci...Jednoduše řečeno jedno pivo by mi velmi rychle na "bažení" nestačilo...bohužel:/
    THEMAKARESH
    THEMAKARESH --- ---
    SDN33:
    KEB: Hele Annike není úplně ten případ, který je dobrý říkat, že to na pár pivech denně zvládne.
    THEMAKARESH
    THEMAKARESH --- ---
    ANIKEVESTIFEX: Odkdy se nevylejváš? Vždycky, když tě potkám, tak si po pár hodinách na šlupku, že ti není rozumět, a za dalších pár hodin si vždycky někde zapasovaná pod lavicí v komatu.
    CYBORCA
    CYBORCA --- ---
    Ja prichazim s mensim updatem, dnes je to rok a sedm mesicu, co jsem nemela ani kapku alkoholu a musim poznamenat, ze kvalita zivota sla velice nahoru. Takze v bodech:

    1) nejvetsi benefit vidim v upraveni psychiky, jsem vice odolna, mam vetsi poradek v emocich a myslenkach, zlepsila se pamet, netrpim kocovinovymi propady nalad, v mem pripade se jednalo o ciste utrpeni.
    2) samovolne se mi upravila vaha, jelikoz jsem den po oziracce vzdy snedla jidlo tak na 3 dny a samozrejme konzumovala i spoustu kalorii v samotnem alkoholu
    3) mohu se na sebe daleko vic spolehnout, kdykoli mohu ridit, vstat a neco delat, kamkoli vyrazit bez strachu
    4) naucila jsem se fungovat ve spolecnosti lidi bez pomoci alkoholu, drive jsem ho pouzivala jako socialni lubrikant, abych se uvolnila a byla schopna normalne komunikovat, ted jsem se to same naucila sama za sebe a je to opravdu osvobozujici pocit
    5) vysazeni alkoholu mi vyznamne pomohlo prestat s kourenim, pred tim jsem vzdy zkousela prestat a pri prvnim posezeni s prateli a po par sklenickach jsem upadla do recidivy a zacala jsem na novo, ted si dam obcas iqos, jen kdyz mam opravdu naladu a recidiva se nekona
    6) pritel nepije jeste dele nez ja, takze se navzajem podporujeme a musim rict, ze to je zatim nejharmonictejsi vztah, jaky jsem kdy mela. Jsem presvedcena, ze hodne velkou cast partnerskych hadek a sporu vyvolava prave konzumace alkoholu a jinych omamnych latek
    7) mam daleko vic casu, protoze mi jakoby pribyl jeden den v tydnu, kdy normalne funguju, driv byla sobota dnem temna, jak jsem ji prezdivala, tedy den kdy jsem jen lezela a stridave spala a jedla a snazila se zbavit neprijmenych pocitu
    8) na zaver asi zminim financni usporu, jak za alkohol, tak za cigarety, ty si nekupuji vubec a na koncerte nebo party mi staci dve nealkopiva, nebo limonada a vejdu se naprosto bohate do stovky

    Alkohol jsem vymenila za kavu, colu, nealkopivo k jidlu nebo kdyz mam chut na koncerte a obcas si dam energydrink, ale ten jen zridkakdy...drzim palce vsem, kdo bojuji, kdyz to date, stoji to pak za to. :)
    SDN33
    SDN33 --- ---
    ANIKEVESTIFEX: jestli máš brzdu a dáš si občas pár pivek, tak jsi na tom relativně dobře... Ale je fajn, že to vnímáš, ale netřeba si o sobě myslet , jak jsi na dně.. ale vnímej to dál..
    KEB
    KEB --- ---
    ANIKEVESTIFEX: já jsem nějakou dobu jen na jednom lahvaci denně. Není to sociálně nijak zvlášť škodlivé ani drahé a na uspokojení závislosti nebo prostě jen bazeni to stačilo. Takhle nějak jsem přestal i kouřit. Srazil na holé minimum a přestal :-)
    ANIKEVESTIFEX
    ANIKEVESTIFEX --- ---
    No mně už to přijde úplně absurdní. Mám vždycky plnou hubu keců, že zase stačilo a potom jakmile 3 dny nepiju, už bych hned šla zase na pivo.
    Nevylejvám se (většinou) a nepiju tvrdej, ale stejně, mám craving jak feťák mi přijde. ("Však je to jenom pivo"..)
    HONZAS
    HONZAS --- ---
    Tak po několika letech pátečního/sobotního alkoholizmu (po x letech každodenního chlastání před tím) je ze mě již skoro rok pijan naprosto sváteční - a je mi skvěle!
    SDN33
    SDN33 --- ---
    SDN33: Našel jsem zatím jen obecně od Nešpora

    SDN33
    SDN33 --- ---
    Jsou nějaký data, po jak dlouhé abstinenci se snižuje riziko rakovin? Nemůžu nic moc najít.
    MATHESIK
    MATHESIK --- ---
    14 dní od mého blábolu. 14 prvních dní bez výčitek z předchozího večera. Dekuju!
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    BURKHAR: meh, ja taky, teda ne prvni pokus ale pokus aspon o 3 tydny, dal jsem tyden a je to ok. Nic jsem neztratil, nesel jsem domu buh vi odkud, nepropil jsem posledni penize a nezasekl sekeru, neprobudil se v nemocnici ani na fizlarne, od pulky si pamatuju cestu domu, takze vlastne super. Kdyz to ma klesajici tendenci, je to dobre znameni.
    SDN33
    SDN33 --- ---
    ZABAKOVA: tak to funguje, když máš anatabus ne? Sám si ho stejně nedáváš.
    ZABAKOVA
    ZABAKOVA --- ---
    a nejde nekam dochazet ambulantne?
    SDN33
    SDN33 --- ---
    BURKHAR: no nebo naopak
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    SDN33: Bydlím na chatě. Málokdo by tu chtěl trávit zimu, je to dost dobrodružné.
    SDN33
    SDN33 --- ---
    BURKHAR: Tak někomu řekni, ať se k tobě nastěhuje po tu dobu. Já to tak dělám vždycky, když jedu někam na dýl, aby někdo byl kočkou. Někoho, komu se dá věřit, a bydlí někde ve spolubydleni a ocenil by odpočinek ve formě sólo bytu, určitě znáš.
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    EMMMA: Je jí skoro 14 a je na mně závislá. Ale týden by asi dala.
    EMMMA
    EMMMA --- ---
    BURKHAR: to se stava. dulezitejsi je, jak s tim nalozis. pokud se rozhodnes nekam jit a nemuzes si zaroven dovolit byt pryc delsi dobu, da se jit jenom na detox. v pripade alko zavislosti to muze byt na cca tyden, mozna o par dnu dyl. je dobry mit pak sjednadnou dalsi lecbu, coz ale muze byt treba jen ambulance nebo stacionar (to je varianta pokud jsi z nejakyho vetsiho mesta). psa ti skutecne do nemocnice nevezmou, lidi to resej bud pres rodinu/znamy nebo pres psi hotel. tech par dnu stene zvladne. u detoxu pocitej s delsi objednaci lhutou (v radu nekolika tydnu az mesicu).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam