• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CLOWNZEPPAALKOHOLISMUS ANEB PŘESTÁVÁME CHLASTAT,UŽ NÁS BYLO DOST,RADY,TYPY,ZKUŠENOSTI...
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    KEB: take jsem se trochu zamyslel, na jatra si vzpomene kazdy a pritom kdyz se prestane v cas tak se vcelku dobre zregenerujou a docela i rychle, pritom alkohol, jak jsem sam poznal, nici i dalsi organy kde to uz takova legrace neni.
    TITUS_PETRONIUS
    TITUS_PETRONIUS --- ---
    KEB: jatra alkoholikovi tiez netransplantuju, lebo si za to moze sam a s velkou pravdepodobnostou znici aj tie transplantovane (afaik).

    kazdopadne o slinivku mam strach aj ja. coskoro ma caka sono, cisto preventivne. Tie zapaly mozu skoncit rakovinou.
    THEMAKARESH
    THEMAKARESH --- ---
    ECLECTICA:
    Ann Landers is a Boring Old Biddy!
    https://youtu.be/O50uMRsTd78
    KEB
    KEB --- ---
    JVCNC: velmi rozumný přístup! :-)
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    KEB: vsak jsem to zkusil jen jednou a diky tomu mam jasno. Ted abstinuju a drzim dietu.
    KEB
    KEB --- ---
    JVCNC: Prechlastavat zánět slinivky je rychlá cesta pryč.

    A jak poučovali kámoše v odmašťovne, alkoholem se ničí játra to ano, ale pokud máte slabší slinivku a čím barevnější pijete, tím větší dostává zahul právě ona. A slinivka se narozdíl od jater nedá transplantovat a její regenerační schopnosti jsou poměrně malé
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    Já jsem si přes Vánoce na týden povolila alkohol. Vypila jsem většinu z jedné lahve sektu a jedné láhve bílého, naznala, že mi to vlastně nechutná až tak, jak jsem očekávala, a ani mi to nenavozuje žádné příjemné stavy, a tím to pro mě opět skončilo.

    Můj důvod abstinence je, že mám dědičnou zátěž z obou stran rodiny, a nechtěla jsem riskovat, že moje relativně pravidelná sklenička přeroste v průšvih.
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    SDN33: neprijemna specificka bolest na konkretnim miste ktera se s mnozstvim alkoholu stupnuje. Ja to nemel nejak moc extra akutni, vetsinu casu to bolelo jen pri pohybu, samo od sebe az vecer v hospode po par pivech, pak i po par dnech abstinence kdyz to vcelku ustoupilo se uz po pohych 2 pivech ozvala zpet.
    TITUS_PETRONIUS
    TITUS_PETRONIUS --- ---
    JVCNC: palec ako skoré uzdravenie (samozrejme)
    SDN33
    SDN33 --- ---
    JVCNC: jak to probíhá?
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    se mate, ja si pres svatky vychlastal zanet slinivky
    KEB
    KEB --- ---
    Tady by z vás jeden dostal žízeň :-D Gratulace všem suchým a přání hodně zdaru těm ostatním!
    NAMATHUR
    NAMATHUR --- ---
    WTK: nápodobně, za dva týdny (načnu devátý).


    Tak jistý krok všem!
    WTK
    WTK --- ---
    VOYAGER: imho novorocni predsevzeti maj obecne docela malou trvanlivost. kdyz chce nekdo neco se sebou zmenit, mel by zacit hned v tu chvili kdy nad tim premejsli, ne od nejakyho budouciho data (kdy se obvykle najde neco proc se to nepovede). uz jen tim odlozenim ta motivace zeslabne, jak se rika: one day or day one.
    takze s predsevzetim pred trema rokama sem se tejden po novym roce jeste vylil asi trema flaskama vina a random tvrdym co se po chalupe valel a ted zrovna nacinam ctvrtej nacisto:)
    MISSDNB
    MISSDNB --- ---
    VOYAGER: Já si tedy předsevzetí nedala, nicméně dneškem načínám 3. rok N/A a bez cigár.
    VOYAGER
    VOYAGER --- ---
    ..kdo si dal predsevzeti na novy rok a zatim se drzi?
    HONZA09
    HONZA09 --- ---
    Nešpor: Alkohol je lichvář, něco půjčí, ale vyždímá mozek. Kocovinu je lepší přetrpět, žádné léky
    https://www.youtube.com/watch?v=fg6r4Yc4mZk&ab_channel=DVTV
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    ANIKEVESTIFEX: ja to vyresil tak, ze jsem prestal mezi lidi, snad docasne, chodit zcela. I tak jsem chodil dlouha leta jen mezi zname a bez alkoholu sedel a mlcel nekde stranou v koute.
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    Ráda bych si trošku "dopřála" k Vánocům. Pijete někdo nealkoholická vína, nebo nějaké mock drinky?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam