• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CLOWNZEPPAALKOHOLISMUS ANEB PŘESTÁVÁME CHLASTAT,UŽ NÁS BYLO DOST,RADY,TYPY,ZKUŠENOSTI...
    SDN33
    SDN33 --- ---
    WOTAR
    WOTAR --- ---
    KEB: Mě teda přijde, že úplně na začátku se málokdo, minimálně pro první léčbu, rozhodne sám. Vždycky Tě dotlačí minimálně okolnosti, jako problémy v práci, se zdravím apod. Ale hodně lidí během toho času dozraje s nadhledem k tomu, že to chtějí sami. Takže jako nějakej tlak tam v zásadě vždycky je, blbý asi je, když tam někdo jde s tím, že si to nějak odbyde a pak bude pít stejně.
    CLUBEER
    CLUBEER --- ---
    Ja to špatně napsal, došlo ji ze musí aby nepřišla o všechno.
    PISTA8632
    PISTA8632 --- ---
    CLUBEER: No já jsem tam šel poprvý taky s přesvědčením, ale vůbec jsem nebyl psychicky připravenej na to, co mě tam čeká... (frajer, trávící každej večer po barech a diskotékách) Utekl jsem po deseti dnech na detoxikačním pokoji. Až když jsem opravdu spadl na hubu (trvalo to pak už jen tři měsíce), tak jsem tam šel s opravdovým odhodláním (přesvědčilo mě až vyjádření mých kolegů v práci, že už mě nechtějí - paradoxně se mi ulevilo - protože jsem byl ten typ: co budou dělat, když tam v práci nebudu?). Pak teprve jsem byl připraven strávit tam tři měsíce úplně v pohodě. Je to přesně, jak píše KEB: pokud to není OPRAVDU její rozhodnutí - vůle - tak to fungovat nemusí. To její přesvědčení musí opravdu vycházet z ní!!! Jinak to opravdu nefunguje.
    KEB
    KEB --- ---
    CLUBEER: opravdu sama nebo po nátlaku okolí? Já říká zeppa, jestli nechce opravdu sama, tak to taky nemusí fungovat. To jen abys počítal i s touhle neveselou alternativou. Hodně štěstí vám všem :-)
    CLUBEER
    CLUBEER --- ---
    CLOWNZEPPA: naštěstí se nakonec rozhodla sama, tak doufám ze to fakt pomůže.
    CLOWNZEPPA
    CLOWNZEPPA --- ---
    CLUBEER: Jinak klíčový je, aby tam šla kvůli sobě. Možná to zní frázovitě. Ale jinak to nemá smysl. Zda li tam půjde kvůli čemukoliv jinému. Nebude ten fokus mít na sebe plnohodnotně. Je to z mé zkušenosti opravdu alfa a omega celého toho procesu. Má tam prostor vypnout od toho chaosu venku, zaměřit se na sebe, naučit se sama sobě více nelhat a srovnat si priority! Je to ohromný krok z její strany. Učitě je to pomoc, když už to člověk víc sám nedává. Držím palce!
    CLUBEER
    CLUBEER --- ---
    CLOWNZEPPA: Ja taky doufám, hlavně kvůli dceri
    CLUBEER
    CLUBEER --- ---
    CLOWNZEPPA: díky
    CLOWNZEPPA
    CLOWNZEPPA --- ---
    CLUBEER: Těžko hodnotit! Koncepce bude, ale jisto jistě stejná. Izolace, režim, terapie. Zákeřný a přísný sestry. Značnè omezení práv a svobod. Možná detox zda li přijde nalitá. Vím, že z mužského oddělení odešel terapeut Mach na ženské, který má ohromné charisma a je to člověk na svém místě...takže to je určitě dobře, že tam takový člověk bude...přeju hodně trpělivosti, pokory, pevných nervů a nadhledu ženě a ať to hlavně k něčemu je...
    CLUBEER
    CLUBEER --- ---
    VOYAGER: pavilon 8 a alkohol ano
    VOYAGER
    VOYAGER --- ---
    CLUBEER: ... se omlouvam asi ted uplne neporadim ale urcite zalezi s cim tam jde ..pocitam ze s alkoholem.. a asi take na jaky pavilon ?
    CLUBEER
    CLUBEER --- ---
    Zdravím manželka za par dni nastupuje ne léčení do Bohnic, můžete mi prosím někdo popsat jak to tam funguje? Dekuju
    CLOWNZEPPA
    CLOWNZEPPA --- ---
    Srdečně zdravím. U mě dobrý. Nějak se ukotvuju ve střízlivosti a učím se s tím zacházet viz občasné chutě apod. Vše je bez pochyby lepší. I když už to třeba není z mé strany tak zábavné, ale to když pomíjivě bylo. Bohužel už to nebylo zábavné pro ostatní a pro mě to bylo už devastujicí. Snažil jsem se to nezdolně obelstít ten chlast. Hledal něco jako taktiku. Ale nedocházelo mi, že jsem ve fázi kdy se to stalo něčím, co mě převyšuje a je silnější a mazanější než já...chci si dát život více do pořádku. Snadné to nebude, ale možné ano. Punk a sebedestrukci přenechám mladším. Hodně si užívám ten feedback od lidí. Mají radost, že mi nějak seplo, že to není uvolnění, ale ničení se a nevážení si sebe a života. Čistírna Bohnice nebyla za odměnu. Kdo tam nebyl. Nepochopí, ale zpětně mi ty věci zapadají a mnohé jsem si tam uvědomil. Nu není to snadná disciplina mít tenhle problèm, ještě v létě a být v kmeni ČR, který tolik toleruje a podceňuje chlast. Nicméně je dobrý připomínat si, že jiné cesty není a zpětně mi ta čistá hlava dodává na sebevědomí, sebeúctě. Líp to člověku myslí a neleká se sám sebe v zrcadle. Je pošetilé v mém případě si tady dál cokoliv namlouvat. Jsem alkoholik. Zneužíval jsem tu látku a projevil ji ohromný despekt a trochu mi kdysi asi uniklo, že Czechtekk skončil na louce a nelze se tomu divit. Ta slabost a závislost mi vždy vzala to na čem mi záleželo. Není snadné si to přiznat. Ale není správné si lhát a ubližovat svým chováním ne jen sobě, ale i lidem, kteří tě mají rádi a jen se dál nechtějí koukat jak v sobě ničíš vše hezké...hodně mi utkvěla věta z Bohnic z kuřárny viz only in the darkness you can see the stars. Věřím v hlubší smysl některých okolností v našich životech. Šlo mi už opravdu o život. A rád bych k němu tedy už měl onu úctu, kterou si život a možnost tu být rozhodně zaslouží:) Každopádně ten mindset a starý vzorce se bouchají. A je to proces. A jde to. Když chceš a učíš se víc si upevnit emoční inteligenci a sebeovládání, který s tím pitím chlastu úzce souvisí. Ona ti jde inteligence a racionální úsudek též dolů, když máš to tzv. bažení. A projde to když tomu nevěnuješ pozornost, občas je to nepříjemné, ale trénink dělá Mistra a ona pak ta závislost vlastně ztrácí na síle. Každý má ty spouštěče jinde. Já to měl hodně v těch vztazích a bezhlavě jsem se otupoval. Což je vlastně úplně špatně dlouhodobě. A mě to takřka už požíralo osobnost a zoufalství a jakási nekompatibita s životem a sebou mě hnala k přesvědčení, že nic nemá smysl. A vlastně jsem si takhle ordinoval každodenní utrpení a vinil vše. Jen ne sebe a pak jsem tu energii obrátil do sebe a měl úplný prozření a uvědomil si, že do tohohle bahna a marasmu jdu celou dobu dobrovolně a že jen já jsem za to zodpovědný a jen já to mohu změnit. V těch Bohnicích vidíš neskutečný bouračky a dopady dlouhodobého užívání v celé " kráse. " Je těžké si přiznat, že jsi tam správně, ale jakmile k tomu dojde a jsi jakžtakž stabilizovaný. Tak ti to nějak dojde, že tam nejsi za odměnu, že tam jsou šílené absurdity. Lidè, kteří mají nevratné následky a zjistíš, že v tom nejsi sám. Že většina těch kluků to přeci taky takhle nechce a ta smířlivost a ohromná pokora pak dělá zazraky. Dává sílu překonat nesnesitelné chvíle, které k tomu pobytu přirozeně patří. Ale bez tak tě nikdo nevylèčí. Pravá soutěž začíná venku, ale uvědomíš si tam mnoho aspektů, které venku nevidíš a máš možnost za určitých podmínek změny k lepšímu toho jediného k čemu máš opravdu kompetenci. Svèho života! Sám sebe! Bez pochyby Bohnice nejsou žádný grand hotel, ale ty lidi tam nejsou od toho, aby ti foukali bebísko, ale chtěj tě navèst k podstatě toho problému a pomoc ti. Což je možné jen za předpokladu, že chceš. Pak už je to prostě čisté o tobě a jak moc schopen si přijmout a vyvážit tu nesnesitelnou temnotu a zoufalství, které to přinášelo a tys nečinně koukal a furt si něco namlouval a prostě se devastoval. V nejlepším se má přestat...to jsem nikdy neměl. Takže v nejhorším v mém případě se má přestat. Kéž mi to vydrží...Moc si to přeju...Ta duše to věděla celou dobu, že je to průser. Nu je mi určitě bez té látky a následných absťáků a stavů opravdu děsivých lépe:)Bohužel ti taky dojde fakt, že žiješ ve velmi nemocné společnosti a že jsi chronický nemocný...to je prostě fakt... Detoxem by si měl projít každý preventivně. To je ryzí nightmare a dno:) Ale zpětně mající ohromný smysl. To nechceš:) Hodně se poslední dobou zamýšlím nad tím, co ti vlastně nemoc jako je závislost chce sdělit. A mám za to, že ti i přes veškerou chuť tě zničit a vábivě tě oklamat. Dává zároveň i prostor k tomu vrátit se sám k sobě a přetavit tu slabost v sílu a možnost se ponaučit. Mnoho lidí tuhle šanci propáslo. A nemuselo to tak být...Jen je pozoruhodné, že člověk tuhle temnotu kolikrát zbytečně a hlavně marně pokouší. Při tom ta rovnice není úplně složitá. Každá návyková látka nad tebou vyhrává zda li ji věnuješ pozornost a slepě ten návyk vykrmuješ. Ty vyhráváš naopak nezájmem a přiznáním si pravdy, že v téhle vodách už není nic pro tebe a možná ani nikdy vlastně nebylo.
    SDN33
    SDN33 --- ---
    KEB: to celkem navazuje na můj plán...ale tam to dítě venku ještě není
    KEB
    KEB --- ---
    MARTYZAN: v pohodě :-)
    MARTYZAN
    MARTYZAN --- ---
    KEB: heh, tak já to tak pochopil..."co ji naprášit, že hlídala prcky nalitá. Nepomohlo by kdyby o ně přišla? Jen myšlenka...." Tak je jestli si myslel, jen to říct jejich mámě, tak to je jasný. Já jsem to špatně pochopil. Takže sorry ale vyznělo to tak....
    SILECIA
    SILECIA --- ---
    MISSDNB: Na férovku sestřence říct, že jsi poznala, že lila. Třeba to bylo jen uklouznutí, ale trochu ji těma historkama zminovanýma výše zastrašit, pohrozit, že pokud se to bude opakovat, praskneš jí ségře a pak vzít do fitka, aby věděla, že s tebou stejně může počítat, pokud se bude fakt snažit.
    KEB
    KEB --- ---
    MARTYZAN: no evidentně ji na těch dětech záleží a jestli jsou nebo nejsou její není důležité.

    XINDL: přesně takhle jsem to myslel.

    MARTYZAN: kdo tu mluví o socialce? To si pleteš s minulou debatou! :-D

    OTAVA: přesně tak, plichtu uhraje jen naprosté minimum lidí. A příklad missdnb by mohl být v pohodě, kdy si tu sestřenku vezme sebou a popíše ji, co přesně ji čeká jako plnohodnotného alkace. Konkrétní příklady alkoholických anabázi, kdy se člověk probral s rozbitou drzkou ve škarpě atd by mohly zabrat. Klidně bych si historky i přibarvil atd.
    MARTYZAN
    MARTYZAN --- ---
    XINDL: jit hned hlasit socialce nekoho z prime rodiny mi prijde debilni. To by mohla byt eventualne az ta posledni moznost..kdyz uz nic jineho nejde delat.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam