• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    87HIGHFLYERCo se v kuchyni nepovedlo - špatné recepty, vaše chyby při vaření a domácí blafy z nich plynoucí
    Rozvařený knedlíky, tvrdý těsto, zdrclý omáčky, mdlý polívky, vysušený maso - začátky jsou těžký a i zkušený kuchař šlápne vedle. Buchty podle babiččina receptu jsou dobrý leda tak na dláždění silnic a nemůžete přijít na to proč? Nebojte se svěřit se svým vlastnoručním blafem a zeptejte se, kde je chyba. Vždyť to přeci vypadalo tak slibně a jednoduše. Poučení z vlastních i cizích chyb a výstraha ostatním. Nebo se jen pochlubte katastrofou na vašem talíři.



    jde to i líp
    [ Co mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ? ]
    [ JIDLOOO, ZRADYLKOOO...fotky drazdici chutovy poharky aneb slintaci klub :) ]
    [ VARIS-VARIM-VARIME - dost bylo hladovky ! ]

    a i výrazně hůř
    [ Spolek přátel Mistra Babici aneb čvachtající manžové -Tento recept mne napadl předevčírem. ]
    [ Gastropeklo ]
    rozbalit záhlaví
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    KASUMI: to by šlo, ale musela bych je uvařit a já už chtěla jíst
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    MOIRAIN: nejde to dat na testoviny? my to tak delame klasicky s fetou..
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    pokud by vás napadlo si v pekáčku zapéct cherry rajčata s mozarellou a pestem, je to dobrý, ale výsledek je v zásadě rajčatová polévka a sýr napečený na pekáček tak, že jsem přemýšlela, že skončí v kontejneru, společně se lžící
    KAKIHARA
    KAKIHARA --- ---
    když vám přijde, že je ta hollandéza studenější než by měla bejt, tak je dobrý ji nefrknout bez dozoru do mikrovlnky. Pokud teda netoužíte po nadejchanejch cuckách žloutků s citronem.
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    KAKIHARA: lol, to muselo bejt.. intenzivni :D ja chtel "bohatsi" curry, tak sem toho tam dal o lzici nebo tri vic. nedalo se to jist a rano sem cural madraskou omacku :)
    KAKIHARA
    KAKIHARA --- ---
    Kdybyste si náhodou někdy mysleli, že na 400g green curry paste v pohodě stačí 400ml kokosovýho mlíka, tak nestačí, velmi nestačí. Kakihara si řek, že to přece nemůže bejt tak hrozný, přece není žádnej čajíček. Ukázalo se, že je to tak hrozný a je čajíček. Je to prostě hovadina a slepá ulička, která řiká, že tudy cesta nevede.

    Jen se mi začaly ty nevyužitý zbytky pasty v lednici hromadit, tak mě napadlo, že by to mohlo klapnout. Tak znovu opakuju, nemohlo :)
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    Soba noodles with aubergine and mango - The Happy Foodie
    https://thehappyfoodie.co.uk/recipes/soba-noodles-with-aubergine-and-mango
    Tohle nezkousejte - pomer snaha / vykon je hodne mizernej a je to hrozne mastny, at se clovek snazi jak chce. Skoda dobryho manga a bylinek.
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    KASUMI: spíš spálené, ale to taky moc nemělo jak, zapomněla jsem koření dát včas, tak jsem to sypala až do "vody", ale spíš o dost víc kurkumy, než doporučeno
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    MOIRAIN: Jako spatna surovina nebo spalene?
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    KASUMI: moje FB sociální skupina vyhodnotila jako nejpravděpodobnějšího pachatele kurkumu
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    MOIRAIN: Tam moc nevidim, co by melo byt horke, pokud jsi nemela nejakou vadnou surovinu nebo neco nespalila
    Spatny zazvor mozna? Kari?
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    inspirována zde na nyxu jsem zkusila tohle https://www.feastingathome.com/...clid=IwAR2i4R1clnDJRXoQd8lUl-LolUyr1EJNq-21KF5eS0UcP2hITXFXpAT7wl0

    nejsem si úplně jistá, kde se soudružce Moirain stala chyba, ale je to hořké, že to prostě nesním
    tipuji, že jsem s kořením zacházela poněkud velkoryse, připálené to nebylo a květák byl v pohodě
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    MUFLONEK: lepší by bylo z toho udělat spousta věcí:D Prostě mi to přišlo jako zajímavej nápad, viděl jsem to různě po internetech a řek si proč ne, rád zkouším nový věci. Ale tahle fůze asie a blízkýho východu pro mě moc nefunguje no.

    (mimochodem, falafel v mém případě taky znamená furt dokola:))
    MUFLONEK
    MUFLONEK --- ---
    87HIGHFLYER: lepší by byli z toho udělat falafel ne?
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    Zbyl mi po silvestru hummus, tak jsem ho chtěl nějak upravit ať to není pořád to samý do kola. Padla mi do oka satay verze - vlastně přidání sojovky a burákovýho másla. No. Je to pěkně hnusný.
    REBORNA
    REBORNA --- ---
    Vymyslela jsem superblaf, ale mně to chutná.

    KRKAŠE A LA MASALA

    Do vroucího mléka za stálého míchání pomalu přisypeme krupici (cca 3 lžíce do půllitru) a za stálého míchání a odškrabávání ode dna vaříme 2 minuty.

    Porci=polovinu přelijeme do misky, necháme trochu zchladnout, ještě za tepla vmícháme lžičku medu.

    Protože zázvor se tam nehodí a kardamom nemáme, tak nahoru dáme jen lžičku másla, poprášíme lžičkou chilli=kajenského pepře a lžičkou skořice.

    Můžeme přidat i trochu kakaa nebo nahoře nechat rozpustit čtvereček chilli čokolády.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Tohle http://www.thekitchn.com/...-salad-with-poppy-seed-dressing-side-dish-recipes-from-the-kitchn-218596

    je ve výsledku je docela divná kombinace chutí, byť mně to třeba přišlo velmi lákavé. Imho je hlavní chyba v kombinaci jahody a špenát. Nějak to k sobě nejde.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    CNV: přebytčná voda tam není - část vypijou těstoviny, ze zbytku se stane omáčka.
    CNV
    CNV --- ---
    ZUZKAOU: Jak se to vaří? Co se dělá s přebytečnou vodou, prostě se to sleje?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam