• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KRALIKlide z maringotek

    V prvni rade pro ty, kteri se chteji castecne vymanit z okovu otrokarskeho systemu, pro kutily i zahradkare, divky i chlapce, podiviny i samotere. Maringotka jako domov. Tuning, tipy a triky, kazdodenni tvrda drina a pocity sladke, kysele i hořké. Vitejte doma, lide z maringotek.

    nastenka: Pruvodce nakupem maringotky (resp. prednakupem) ...aneb nekupuj zajice v pytli

    related: [ Malá bydlení nejenom mobilní ]

    rozbalit záhlaví
    NYA
    NYA --- ---
    TLOUDEV: jo, tak to je správně. mám metr v palcích totiž :)
    25 inch = 63 cm

    taky mám lino, imo pohoda
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    NYA: ze stavařského hlediska je ideální schodiště 2xV[cm]+Š[cm]=63

    Apropos, nevíte o někom šikovnym na opravu střechy? do maríny nám chčije :-( Dík
    PETPET
    PETPET --- ---
    NYA: Ja se v ni postavim, ale ja merim 158 cm :-) ale myslim ze ma urcite dva metry. a diky za vychytavky - to se ted bude hodit. Pomalu nevim s cim zacit driv... ale bude to parada - uz se tam tesim!
    PETPET
    PETPET --- ---
    no plovoucka je sice fajn, ale mam zkusenost z bytu - kdyz ti neco tvrdsiho spadne na plovoucku, mas tam hned dirku.. nebo musis koupit nejakou hodne drahou a do toho se mi uplne investovat nechce.. Ted se delaji i krasny linolea. No a zaclonky....ufff! Ty pujdou jako prvni :-) Budeme tam s pritelem bydlet - jeste k tomu chceme obytnak a tohle mit jako pracovnu / trucovnu :-))
    NYA
    NYA --- ---
    PETPET: ta je hezká
    jak je vysoká? v mojí se vysokej člověk rovně nepostaví. mi přitom nenapadlo, že by mohla být nějak malá :))

    jo, jak o nové marině občas s lidma mluvím, tak mi stihli poradit už nějaké vychytávky-
    že schody mají být v poměru 7 (výška) ku 11 (šířka), nebo lehce variovat podle potřeby a materiálu. a že vrchní schod si mám udělat širší, že na něm budu stát při odemykání

    a taky že si mám zdi kolem kamen obložit šamotkama, že budou teplo akumulovat
    KATCHABABA
    KATCHABABA --- ---
    PETPET: me osobne prijde prijemnejsi plovouci podlaha nez lino. A ty zaclonky me dostavaj :)) Jinak jestli je to ta co tam stala pred barakem na podzim tak docela dobra zmena! Budes tam bydlet nebo jen na vikendy? Co zima?
    PETPET
    PETPET --- ---
    uvidime.. neni tam ani elektrika a tak.. ale snad to nejak zvladneme :-) ma novej nater a jeste jde citit lakem. koberec jsme mu rekli at si rovnou sunda a zateplíme a dame asi lino. No, uz se fakt moc tesim!!
    PETPET
    PETPET --- ---
    slibene fotky :-)







    KATCHABABA
    KATCHABABA --- ---
    PETPET: vim o nem, ptala jsem se ho jednou na drevenou hodne ojetou co mu stala pred barakem a nechtel ji prodat, pry az ji zrekonstruje... zdalo se mi ze ty svetske mely pekne osetreny podvozek.. jo a teda uka uka fotky te tvoji :)
    KRALIK
    KRALIK --- ---
    PETPET: uka fotky
    PETPET
    PETPET --- ---
    Tak dnes jsme byli mrknout na maringotky k tem svetskejm a teda nic moc... typek sice docela ochotnej, ale maringotky uvnitr fakt hnusny a dost opotrebovany... A za 30 000,- coz mi prijde vzhledem ke stavu fakt dost.. Pak jsme nahodou narazili na chlapika v Uvalech, ktery maringotky renovuje a jednu jsme od nej koupili - je nove natrena, vnitrek nove oblozenej a natrenej, koberec a za 35000 i s odvozem! V sobotu ji mame na zahrade :-) Az si vzpomenu na jmeno, tak napisu, ma jich vic..
    NYA
    NYA --- ---
    pozitivní reference:

    koupila jsem maringotku od jakéhosi Tondy.
    je to mladej kluk, kterej bydlí se ženou a dětma v marině, celoročně. teď plánuje pořídit větší, aby měli i sprchový kout. je to jednoduchej správnej člověk, otázku na ponorku přes zimu vůbec nepochopil :)

    opravuje mariny a pak je prodává, nebo je pro lidi předělává, když mu přivezou svoji.
    rád je prodává lidem, kteří jsou sympatičtí.
    zajišťuje i jejich odvoz, účtuje si 30 Kč/km, je ochotnej marinu umístit až kam je potřeba, pokud je tam možné vyjet.

    teď má na prodej ještě jednu, se sanitárním zařízením teda, to může být trochu navíc http://auto.bazos.cz/inzerat/25310547/Prodam-maringotku.php
    ale za 2-3 týdny bude mít hotovou další, taky dřevěnou a pak tam má jednu menší vojenskou. na dvorku mu jich stálo asi pět. velká marina u něj vyjde na cca 40k

    esteticky je to na mě vyladěné trochu moc, ale určitě se s ním dá domluvit, pokud ji bude teprve upravovat

    tak tohoto mladíka mohu doporučit.
    na bazoši ho poznáte podle telefonního čísla a psč. (736430153, 277 11)
    je to obec Libiš, vedle Neratovic
    KATCHABABA
    KATCHABABA --- ---
    HANSDUTOSWARC: zajed tam osobne a udelej si obrázek sám...to bude asi nejlepší
    KATCHABABA
    KATCHABABA --- ---
    KRALIK: přesně tak jsem to psala o par řádků níž, že prý kvůli této k nim jezdí i televize :)))
    KRALIK
    KRALIK --- ---
    KATCHABABA: no v tyhle ale zije hlidac. takze ta na prodej neni. nebo teda nebyla, kdyz jsme byli na navsteve
    FEEX
    FEEX --- ---
    HANSDUTOSWARC: kdybztak sem pak dej info, ta stara by me taky zajimala... Mimochodem nevite jak se jmenujou? Ty s tema svetlikama nahore a balkonkem? Onehda jsem to slysel nekde v nakym dokumentu asi a nemuzu to dohledat
    HANSDUTOSWARC
    HANSDUTOSWARC --- ---
    hezky maríny ma zkusim je nejako kontaktovat diky :)
    KATCHABABA
    KATCHABABA --- ---
    KRALIK: přesně tak, tady máš dokonce tu starou cirkusáckou
    Mám starou Moru, přetryskovanou, ale tuším že se stala někde chyba, začal mi utíkat plyn kolem čudlíku na troubu, tak jsem koupila novou (protože čudlík se uplně zasekl) a tam se stalo během měsíce to samé, tak jsem to rozebrala, vypadá to na těsnící gumičku a už asi dva měsíce nejsem schopná zajet do zeleného domečku...
    BEDLA
    BEDLA --- ---
    KRALIK: klasickej velkej ctyr varic s troubou
    KRALIK
    KRALIK --- ---
    KATCHABABA: vy mate v marine klasickej velkej plynovej sporak s troubou nebo jen 2plotynku?
    KRALIK
    KRALIK --- ---
    KATCHABABA: jo to je furt dokola to stejny misto :)
    tady par fotek pro predstavu: http://www.kralyk.com/pub/gallery/index.php?d=2012-09-13_maringotky-cerniky
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam