• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KRALIKlide z maringotek

    V prvni rade pro ty, kteri se chteji castecne vymanit z okovu otrokarskeho systemu, pro kutily i zahradkare, divky i chlapce, podiviny i samotere. Maringotka jako domov. Tuning, tipy a triky, kazdodenni tvrda drina a pocity sladke, kysele i hořké. Vitejte doma, lide z maringotek.

    nastenka: Pruvodce nakupem maringotky (resp. prednakupem) ...aneb nekupuj zajice v pytli

    related: [ Malá bydlení nejenom mobilní ]

    rozbalit záhlaví
    FASTCORE
    FASTCORE --- ---
    COLOMAN: Demian T. Slunce, hřebíčky, lištičky... ? :-D Dal bych mu tak dvacku, spíš ještě míň už jenom za to, že to je SS.
    WASHO23
    WASHO23 --- ---
    COLOMAN: twl tak ten se nechal hodně napálit... takovýhle maríny kde nic neni, ani izolace (ten 1cm o kterym píše se za izolaci nedá považovat ani v nejdivočejších snech) se prodávaj za polovinu a míň. těch 80k je totál úlet
    KCE
    KCE --- ---
    sakra.. "mam ten nejlevnejsi" melo znamenat "mam ty nejlevnejsi trubky"
    uz zapominam spravne cesky ci co:)
    KCE
    KCE --- ---
    ad komin.. mam ten nejlevnejsi, se striskou, vydrzi mi cca 2 roky, pak menim trubky, nejvic to hnije prave v pruchodu strechou, a to mam strisku
    jinak naky fota z montaze kominu jsou ke konci alba http://kce.rajce.idnes.cz/MB407_reamenagement_capucin/
    MMMN
    MMMN --- ---
    Prinejmensim nedavno meli nejmin jednu maringotku do 100 k (uvnitr holou) s SPZ a slusnejma gumama v bazaru v Roudnici - dle nekteryho z vyhledavacu ojetych aut, ale ted uz nevim, kde to bylo.
    PEEP
    PEEP --- ---
    KRALIK: topime normalne drevem, kdyz jsou treskute mrazy, tak prihodime briketu, takze nic extra
    KRALIK
    KRALIK --- ---
    PEEP: mozna jde i o palivo...
    PEEP
    PEEP --- ---
    uz po nekolikate tady nekdo zminuje prohnily komin - mame ten nejlevnejsi z tenkeho plechu (vyvedeny bokem) a po roce pouzivani po korozi ci rozpadani ani pamatky - tak mi to nejde do hlavy - mate na kominu strisku? v cem je rozdil?
    TWORBO
    TWORBO --- ---
    tydle jo, ale ty lehounky plechacky papirovy nebejvaj, proto rychle odchazej, a musi se to nechat vypalit ta barva, prvni zahrati zmekne tak moc na to nemakat...
    KRALIK
    KRALIK --- ---
    MASOO
    MASOO --- ---
    KRALIK: (nekonecnej typickej smrad) mam jeste v zive pameti;)
    TWORBO
    TWORBO --- ---
    kralik:ono je taky dobry to natrit zaruvzdornou barvou, pak to tolik nekoroduje
    KRALIK
    KRALIK --- ---
    ZATAMOKO: jedno ti reknu jiste: je to voser a nese to mnohe problemy..
    ja mam kopnutou diru do steny, v tom narvanou samotovou trubku o vnejsim prumeru 21 cm, v tom dalsi (mensi) samotovou trubku. zatesneny je to provazcem, co se cpe do dvirek kamen (neni nejlevnejsi), rval jsem ho tam pod tlakem a zaspuntoval kamnarskym tmelem. mezi vnitrni samotovou trubkou a vlastnim kourovodem mam stejnej provazec, ale trubka se tam, i pres zatmeleni, trochu hejbe. no a ted kde je ten nejvetsi problem: v horizontalnim kourovodu se ti budou drzet zkondenzovany spaliny, proste voda, dehet, smrduty sracky. a pak ti to tece dovnitr = PROBLEM (nekonecnej typickej smrad). ted jsem to vyresil tak, ze mam tu horizontalni cast kourovodu metr dlouho, lehce se svazuje ven a v kolenu je par der, at sajrajt muze odtejkat. napadlo me tam dat misto kolena dil ve tvaru T (dole s vickem), ale nebyl k dostani a nechtel jsem cekat. kvuli vode pak pocitej s hodne rychlou degradaci plechu. tenky plechovy odesly za min nez pul roku. ted jsem koupil lepsi, 1,5 mm tlusty, a cekem, jak to bude vypadat po zime.

    priste (a ze na to dojde) bych asi udelal jsen vetsi diru ve stene, to vycpat vatou a zevnitr a zvenku dat plech s dirou presne na kourovod + zatesnit tmelem. komin si pak venku dobre ukotvit, at ti to pri vetru kejvanim nevyzvejka tmel. gud lak
    QYDO
    QYDO --- ---
    ZATAMOKO: dvě roury v sobě a mezi nima izolace z vaty.. v kamnářství ti prodaj specielni, ale ta klasická minerální by měla mít odolnost třeba 1200st tusim?? takze z toho to taky pujde
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    Zdravim, jak řešíte průchod roury od kamen dřevěným pláštěm?
    Napadlo mě udělat otvor o něco větší a vystlat to kamennou vatou.
    WASHO23
    WASHO23 --- ---
    FEEX: to netvrdim ze ne, ale obcas si tu par lidi mysli ze sezene za pade marinu co muze na silnici, tak jsem je chtel uvest v realitu.
    FEEX
    FEEX --- ---
    WASHO23: to je uz lepsi koupit http://auto.bazos.cz/inzerat/41374201/PRODAM-OBYTNY-SPECIAL-LIAZ-110-MARINGOTKA.php znacky das do depozitu a vzdy muzes posouvat po svoji ose
    WASHO23
    WASHO23 --- ---
    jak tady občas někdo shání maringotku s STK - tak tady je takovej holej základ za 110k
    Nákladní přívěs PV18 - Semily, prodám
    http://auto.bazos.cz/inzerat/41469176/Nakladni-prives-PV18.php
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    QNEDLEEQ: ok. v pohode, ja se jen ptam, prave z toho duvodu, ze spousta tech reklamnich papiru ma do papiru dost daleko, a ja bych se stejne nejvic bal barev pouzitych k obarveni a tisku.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    QNEDLEEQ: ok, co s tou vylisovanou vodou delas. chovas se k ni nejak eko nebo ji proste vylejes nekam kytkam?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam