• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KRALIKlide z maringotek

    V prvni rade pro ty, kteri se chteji castecne vymanit z okovu otrokarskeho systemu, pro kutily i zahradkare, divky i chlapce, podiviny i samotere. Maringotka jako domov. Tuning, tipy a triky, kazdodenni tvrda drina a pocity sladke, kysele i hořké. Vitejte doma, lide z maringotek.

    nastenka: Pruvodce nakupem maringotky (resp. prednakupem) ...aneb nekupuj zajice v pytli

    related: [ Malá bydlení nejenom mobilní ]

    rozbalit záhlaví
    R6ANDREW
    R6ANDREW --- ---
    BALOSH: tak je to lesanka:)
    all: chci se zeptat, zda ma nekdo nejake vedomosti ohledne mariny lesanky. Je jednoosa, plechovy vnejsek, vnitrek vyrubany.. Kolik asi tak muze mit kilo? Ted resim prevoz, nechci si najimat nikoho ciziho, mam par kamaradu, co vlastni nakladaky i patricne ridicske opravneni, takze koketuji s moznosti prevezt ji na podvalu za dodavkou. Limit je vaha, samozrejme nema papiry ani zadny stitek, internety mlci..proto se obracim na nyxí komunitu, ktera vsechno vi a dost zna a umi poradit. Tak prosim pekne, jestli mate knowhow, podelte se. dekuji
    foto zde:
    IMAG0717.jpg - Disk Google
    https://drive.google.com/file/d/0B7RT4v3VILdmSXRJN3ZnVDkxakk/view?usp=sharing
    CUKI
    CUKI --- ---
    TSOH: dik :-)
    CUKI
    CUKI --- ---
    Pro ty co hledají technické a praktické řešení problémů s výstavbou a úpravou mobilních i nemobilních obydlí je zde nové vlákno:
    [ Ekologické, nízkonákladové a nízkorozpočtové stavby (max do milionu Kč) ]
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    PEEP: nikoho znat nemusis, staci ti navstivit stavebni bazar :)
    PEEP
    PEEP --- ---
    TLOUDEV:
    ajooo, tak to potom jo - to asi napsu clanek jak jsem postavil bydleni za 1000Kc, a pak pak reknu, ze jsem si koupil kliku a zamek a zbytek k tomu jsem dostal od pra/rodicu - pokud by to melo mit nejakou vypovedni hodnotu, tak by se hodily celkove naklady

    TSOH: mas recht - kamos ma takhle v dilne trojvrstve sklo ve formatu 140x400cm, za ktere dal 5k, akorat musis znat nekoho ze stavby - mnohdy ti pomuzou i delnici - videl jsem prosklenou stenu, kterou znicili delnici tim jak u toho svarovali zabradli - je to lehce zaprskane a tusim ze majitele si to tam nebudou chtit nechat - takze reklamace a vymena za dobrych 70-100k..
    TSOH
    TSOH --- ---
    PEEP:
    TLOUDEV:
    přesně to jsem si říkal... ten posuvný HS portálek by mohl stát klidně cca 40.000,- i víc ...
    -----
    co se ale vypaltí pokud by člověk takto něco chtěl stavět koupit nejdříve okna a dle toho připravit stav. otvory... daji se sehnat nova okna (co někdo špatně vyměřil pro stavbu) za zlomek ceny okna nově vyrobeného a vyměřeného na daný otvor... (takhle jsem pořídil dřevěná okna za cca 6.000,-Kč co by stála cca 20.000,-Kč)
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    PEEP: "posuvne dvere darovali paru Kyrini prarodice"...
    PEEP
    PEEP --- ---
    TSOH: zajimave, ze zminujou okynko z dveri od pracky, ale uz nenapisou kolik stalo to velke francouzske a ty dvere, coz je podle me kolem tech 38k v souctu
    TSOH
    TSOH --- ---
    Mladý pár si postavil domek za necelých 38 tisíc korun – Novinky.cz
    http://www.novinky.cz/...a-trendy/385164-mlady-par-si-postavil-domek-za-necelych-38-tisic-korun.html
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    CUKI
    CUKI --- ---
    FEEX: aha já jsem asi neviděl ten nábytek :-). Každopádně mi to přijde spíše jako pěkná kulisa než použitelná stavba
    FEEX
    FEEX --- ---
    CUKI: je tam napsano NABYTKEM z masivu. O oblozeni ram nic nevidim... to je jedno :))
    CUKI
    CUKI --- ---
    FEEX: je to tam napsaný :-) taky mě to udivuje
    MAHUTA
    MAHUTA --- ---
    FEEX:
    CUKI:
    Jsem to nejak predtim nesledoval. Tak sem na to ted kouk vic a je to jasne preklizka a co me udivuje i na podlaze mozna taky,nebo nejaky plotny z kdovi ceho. Tipuji na laminovany drevotriskovy plotny vzor Dub-Staci se podivat na zpusob pribiti ci sroubovaní.rozhodne ne desky z masivu A je klidne mozny ze i na stenach je neco podobnyho,ale spis ta preklizka. Vypada to ze se v tom nikdy nebydlelo a v kamnech netopilo,vse novy netknuty.Tak snazim se verit ze je to aspon zaizolovany.
    Na prvni pohled me to popravde zaujalo
    FEEX
    FEEX --- ---
    CUKI: ja porad nechapu, kde beres, ze je obklad z masivu ( sparovky) ?
    CUKI
    CUKI --- ---
    FEEX: To ne, ale pokud je to masiv tak to nemůže být překližka, ale spárována. Nicméně se to na to vůbec nehodí a ani to nijak pěkně nevypadá. Na fotce toho moc patrného není...
    FEEX
    FEEX --- ---
    CUKI: to je preklizka ne? nebo jak tu pozoruju mas nakej zvlastni talent na cteni z fotek
    CUKI
    CUKI --- ---
    PROFOR: no jestli je ten obklad masiv, tak ten obklad má větší cenu než zbytek, otázka je proč tam je, nikdy by mě nenapadlo na obklad použít spárovku, bude pěkně pracovat, lišty vypadaj dost divně a je to dost drahý a zbytečně široký.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam