• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KRALIKlide z maringotek
    BALOSH
    BALOSH --- ---
    Další mini progres - výměna rohových prohnilých sloupků a usazení dalšího okna - "ložnice" :-D

    IMG_0015


    IMG_0023


    IMG_0016



    Btw plechové okenice na fotce budu mít k prodeji... kdyby někdo měl zájem tak změřím. Stejně tak asi origo větračky na fotce nad oknem a to 2x.
    BALOSH
    BALOSH --- ---
    Tak u nás se to konečně dostalo do pohybu, začínáme prodloužením maringotky o 1m k získání prostoru navíc pro sprchu, kompostovací separační wc (provozujeme už druhej rok venkovní) a umyvadlo. Dále bude následovat osazení nových oken, nové vnější obložení palubkama, zateplení a interiér.

    Máme to jako zázemí pro naší ekofarmu s produkcí květin, ne pro trvalé bydlení. Samozřejmě s nějakým letním pobytem a občasným přespáním se počítá. Výhoda je poloha v Praze s MHD nevýhoda je, že tam není vodovod ani "čistá" studna. Vodu na vaření a hygienu chci řešit nejjednodušším způsobem výdejníkem na vodu. Sprchu ještě nemám domyšlenou - doplňování rezervoáru z kanystru a dešťovkou. Počítá se s občasným přespáváním i ke konci zimy - únor kdy už se sází do skleníku.


    Obrání maringotky odhalilo zachovalou kostru, tak jsme se rozhodli přehodnotit plány. Původně jsme chtěli na rámu postavit komplet novou konstrukci.

    IMG_20160609_102042


    IMG_20160609_102236


    IMG_20160609_104950


    IMG_20160609_123501


    IMG_20160609_130829_hdr



    Původně jsme chtěli samozřejmě dřevěná okna, ale nechat si je vyrobit by stálo jak několik dalších maringotek. Použité v rozměrech alespoň přibližných našim potřebám se taky za čtvrt roku nesehnali. Tak najkonec zvítězil plast. Z podélné strany velké francouzské okno 160x180cm v kuchyni nižší podélné, malé okénko na wc a nad oj kde bude postel, poslední okno v původních rozměrech.

    IMG_20160610_095806


    IMG_20160610_095816


    IMG_20160610_104530


    IMG_20160610_151803


    IMG_20160610_151825_hdr


    IMG_20160611_095736


    IMG_20160611_123122



    Prodloužení rámu jsme brali nejjednodušším způsobem. Elektřina je vzdálená přes 50m tak vaření nebylo zrovna pohodlný.

    IMG_20160611_153422


    IMG_20160611_182112



    Demontáž čela:

    IMG_20160613_150404


    IMG_20160613_165119


    IMG_20160613_171738


    IMG_20160614_143533



    A nekonečná invence jak napojit novou kostru na starou... byla nutná výměna původních rohových sloupků, které byly dost prohnilý.

    IMG_20160614_184818


    IMG_20160614_205126


    IMG_20160614_205135


    IMG_20160615_170648


    IMG_20160615_195509


    IMG_20160615_195521



    Dvířka jsou provizorní dokud nedojde k osazení francouzského okna z podélné strany.

    IMG_20160615_200358

    NYA
    NYA --- ---
    ještě jsem zapomněla na zimní verzi velkej lavor (do kterýho si vejdeš sednout) + polévání hrnkem + hadr na podlahu :)

    a letní verze 'tady si stoupnu na záhon a ty mě polij konví' :)
    NYA
    NYA --- ---
    trochu jsem guglila, tohle je třeba dobrej nápad :) http://www.livinlightly.com/diy-weed-sprayer-shower/

    nebo na youtube napsat off grid shower, je tam hodně návodů

    nebo tady pinterest https://cz.pinterest.com/ontargetrange/off-grid-bathing-hygiene/
    NYA
    NYA --- ---
    AYOS: to nebyla sprcha, ale vana. voda se do ní ohřála v brutaru..recyklace vody tam řešená nebyla

    nějaký improvizovaý sprchy jsme taky zkoušeli, vždycky na principu barel na vyvýšeném místě, z toho samospádem hadice a na jejím konci koncovka na normální sprchu.

    verzi uvnitř jsme nepoužívali, to byl prostě malej barel do kterýho by se nalila ohřátá voda a z ní vedla hadice a na konci sprcha
    venkovní verze byla fajn. barel se ohřál na slunci, do nj jsme vodu dostávali vojenským ručním čerpadlem. otevírání a zavírání vody bylo kovovou páčkou, která byla na dlouhé tyčce, protože to bylo vysoko.

    pak se čerpadlo rozbilo, tak jsme se v létě koupali v řece, v zimě ve vaně. a občas v koupelnách u kamarádů.

    DARJEEL: hm.. asi bych uvažovala, co tam budete chtít podnikat .. jestli tam stálejc žít s dětičkama, nebo občas na chatu .. výhoda miminek je, že se koupou ve vaničce do který jim ohřeješ vodu jakkoli. a větší děti ti už zase zvládnou ledacos. ale jejich maminky si nějaký komfort zaslouží :) a třeba v šestinedělí je sprcha s čistou vodou nutnost.

    je to domeček, tak bys tam ke koupání už mohl vymyslet i odvětrávání?
    koneckonců, můžeš si udělat i sprcháč uvnitř, i tu vanu venku, co? :) se mi hodně líbí ty modely, kde si topíš rovnou do vany, nebo přes nějakou spirálu, a máš vanu bez boudy rovnou venku s výhledem :)

    LAMIA: tahle bouda je velká asi jako půlka maringotky. no na liběchově se na to podívej
    TSOH
    TSOH --- ---
    AYOS: urcite si hod nahoru cernej sud.. v lete idelani...
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    A jak řešíte odpad z vany? Nějakej trativod a hurá s tim do hlíny? Já to tak mám rovnou i z tý mariny a používám nějakou ekodrogerii.
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    Mno tak prkenna bouda s vanou a brutarem. Samozrejme muze byt fajn vyresit podlahu (beton, dlazdicky apod.) a dobre poladit odtok odpadni vody:) velikostne poresite podle sebe, materialne z toho co je, nebo osb. Co na tom resite?
    LAMIA
    LAMIA --- ---
    Já bych se přidala k prosbě o představení venkovních modelů, jsme chvíli před sestavováním. Máme vanu a lázeňský kamna si půjčíme. Jen mi to pořád přijde hrozně obří soustava vedle té mariny. Ale je třeba aby to fungovalo celoročně
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    AYOS: ja svyho casu premyslel, ze bych koupil od nekoho, kdo vykuchal obytnak a zbavuje se toho:) Jedte dobrej model maj doma id VODA, co vyrabel na koleni ten jeji, napis ji, bydlej v olmiku, tak se treba domluvite na cumendu. Jen Ty to budes muset prostorove zkrouhnout... imho bude zasadni, jestli sezenes dobrou velikost vanicky na zem.

    NYA: ja prave uvazuju, jestli u nas venkovni vana s brutarem nebo nacpat sprchac dovnitr (prostor na to je velikostne podobny marine, proto si dovolim to resit tu), tak by me to s tou kondenzaci taky zajimalo, jestli ma nekdo dlouhodobe zkusenosti...
    NYA
    NYA --- ---
    ZELCA: nojo, ale těma obytnejma autama většinou s tou sprchou odjedou na zimu do teplých krajů, ne? tak tam tu kondenzaci nemusí tak řešit.. já jsem si teda kvůli tomu nedávala ani hrnec s vodou na kamna, radši jsem ji ohřála rychle na plynu.. nechtělo se mi řešit, kdyby začlo někde plesnivět.

    přijde mi dobrý řešení mít koupelnu s lázeňskýma kamnama venku v boudě, která není izolovaná a mezi prknama větrá, ale na koupání se vyhřeje od těch kamen. tak to tam kde jsem žila postavil RFK a myslím, že je to funkční model

    s tím záchodem venku je to o zvyku .. třetí zimu jsem byla ještě cca do půlky těhotenství v marině a nějak mi to nevadilo
    ZELCA
    ZELCA --- ---
    KOOTCHA: presne, kdyz to jde v pohode i v mnohem mensich obytnejch autech, tak neni duvod proc zrovna v marine to nepujde. Jo a letosni zimu sem daval takhle s kadiboudou pres zahradu a rozhodne je to dost velkej a zbytecnej voser
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    Takž zdravim z pelesti v marině, močůvky :)
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    hele já teď bydlim třetí tejden v marině a mám taj normálka sprcháč úplně v pohodě. Je ale pravda, že nevim jak přes zimu. Nepřipadá mi to ale nereálný. Přes průtokáč si to pěkně ohřeju a dám spršku jak v intercontinentálu :)

    Já stavim taky, ale bez tý sprchy bych to nedal. Jsem vždycky zajetelenej až na záda a jsem rád, že si pak rovnou hópnu do župánku a na pelest.
    SMYSLOV
    SMYSLOV --- ---
    NYA: proto tam je taky ta mezera :) hele sám mám maringotku a hajzl ani sprchu bych si dovnitř nedal kvůli smradu i vlhkosti... teďka jdeme s rodinou do maringotky přežít zimu a x měsícu než postavíme domeček... takže bude zatěžkávací zkouška... ale záchod bude klasická kadibouda se separováním zvlášť moč a hovna... a mytí bude přes lázeňská kamna vše venku...
    NYA
    NYA --- ---
    SMYSLOV: minus nebyl ode mě

    btw., pak mi ještě došlo, jak mi absurdní připadá ten splachovací záchod tam :) oni to ti světští asi mají někde na sítích, ale celkově to nesedí k charakteru maringotky, která je jakoby pojízdná. a její smysl je většinou na místě, kde nemůže stát dům, a tak tam není ani ten odpad..
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    SMYSLOV: velikostne je suprova!
    SMYSLOV
    SMYSLOV --- ---
    NYA: dal jsem jí jsem jen kvůli velikosti cenu nerozporuji...

    díky za mínusek :)
    NYA
    NYA --- ---
    SMYSLOV: je hezky velká, ale ta cena je teda přestřelená
    SMYSLOV
    SMYSLOV --- ---
    Maringotka 10,METRU - Mělník, prodám
    http://auto.bazos.cz/inzerat/62001340/Maringotka-10METRU.php
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam