• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KRALIKlide z maringotek
    BASSMATY
    BASSMATY --- ---
    Tak jsme to viděli a nakonec jsme si řekli, že to není ono, přehazování nápravy by bylo trochu horší, protože ji má spojenou s ojí a celkově to nebylo takový terno, prostě hodil přes tu původní izolaci ten polystyren, no... A navíc jsme našli takovou starou cirkusáckou podobných rozměrů a dohodli jsme se za 50k i s dopravou - co si o ní myslíte? https://auto.bazos.cz/inzerat/178743151/historicka-cirkusova-maringotka-retro.php
    Za mě podvozek v pohodě, nic prožranýho, opláštění taky vypadá v pohodě, nic prohnilýho a střecha taky vypadá, že nezatýká (jen je vpředu tak divně prohlá, že mi přijde, že se tam bude držet voda..on tvrdil, že se to tak před těma 90ti lety dělalo, ale nevím no,)).
    BASSMATY
    BASSMATY --- ---
    MARA1113: jo, dík moc. Je to varianta...taky jsem přemýšlel o tom, že bych sehnal normální V3S nápravu a přehodil to z té jeho delší, pak bych to mohl normálně vytáhnout na vozík bez ruky a odtáhl bych to sám. Ale je to trochu hrot, ještě takhle v zimě...zítra se na to jedu každopádně podívat a uvidím.
    Ale když mi pošleš číslo na p. Fialu, budu rád. Na bazoši jsou kousky, co bych si zateploval sám atd. tak za 40tis (za míň už jen úplně shnilý věci, no). Kdyby bylo něco smysluplného na rekonstrukci za míň, tak mi to dává větší smysl.
    Na téhle boudě v Krtíši je výhoda, že tam právě už dával extrudovanej polystyren a pak palubky...parotěsku snad taky (ještě si nejsem jistej, jestli to náhodou nepřehodil jen přes tu původní, ale na druhou stranu furt lepší, než když tam lidi dávaj přes tu původní jen palubky a prodávaj to za 85tis a víc, to je fakt ujetý)...plus tam má solár s kontrolerem a baterkou (neptal jsem se ho na parametry, podle fotky nic velkýho, tipl bych 100W a mppt kontroler), bufík (4kW), kterej bych asi střelil a koupil za to kamínka, celkově prostě za tu cenu úplně jinde, než ty věci u nás no.
    Já jinak teď zatepluju dodávku a tam dávám parotěsku a pak takovej sendvič DAPE arktik, měl jsem možnost sehnat levně a je to efektivnější než pěny, polystyreny apod. a docela v pohodě se s tím pracuje, tak bych asi volil to, kdybych zase sehnal levně
    MARA1113
    MARA1113 --- ---
    BASSMATY: ...ještě mě napadlo - nedá se to sundat z toho podvozku ? ten mu tam necháš a jakejkoliv větší valník s rukou ti to odveze,pokud bys trval na téhle boudě.. mě to převážela 2x Liazka , kdybys chtěl,pošlu ti číslo na p.Fialu v Ochoze,tam by se dalo něco sehnat levně a zateplíš si to sám,originál V3Skový nástavby jsou zateplený zlem jménem Velit,což je 5 cm tlustej komůrkovej papír nasáklej v nějakým roztoku asfaltu proti vlhkosti,já izoloval extrudovaným polystyrenem,parotěs atd.,kdybys chtěl,fotky pro inspiraci můžu poslat,není to nic složitýho .... ale pravda,v době před covidem a hromadu materiálu jsem měl z práce .....
    CUKI
    CUKI --- ---
    BASSMATY: Za to není možný nakoupit ani materiál, dost pochybuju že to není podobná plesnivá tuctovka z inzerce.
    BASSMATY
    BASSMATY --- ---
    díky za odpovědi. je to jeden z mála kousků, kde to ten člověk mám nějak normálně zateplený a hezky udělaný palubkama (plus solár a nějaké další vybavení) a chce za to 3 tis euro. Což tu v česku většinou vidím kusy, který někdo převálečkuje, překryjee palubkama, ale zateplení tam nechá nějaké původní, ani na to nekoukne, a řekne si za to 90 tis.
    Takže jsem zvažoval koupit něco spíš ve špatnym stavu levněji a udělat si to sám. Ale co si budeme, nemusím do toho nutně vkládat tolik práce a materiálu, když bych sehnal něco hezky udělanýho za dobrý peníze, tak budu rád...což je ten Krtíš..

    HEJSEK23: ten můj budget je právě kolem těch 3 tis euro. A zbytek si budu muset půjčit, no
    NYA
    NYA --- ---
    BASSMATY: z Velkého Krtise do Brna za 15tis. je hodně dobrá cena
    MARA1113
    MARA1113 --- ---
    BASSMATY: ... ahoj a hele,nevím jak to s tou boudou máš,ale nebude jednodušší a levnější koupit to rovnou někde kolem Brna ? .. v Ochoze jsem svýho času koupil fungl novou za 12 ... nevím k jakýmu ůčelu ti slouží,ale nějaký starší jsem tam ještě letos na jaře viděl.... jinak ta cena za ty km celkem odpovídá,spíš dobrá .....
    HEJSEK23
    HEJSEK23 --- ---
    BASSMATY: imho.platěj se kilometry. Kolik máš budget?
    BASSMATY
    BASSMATY --- ---
    ahoj, potřeboval bych nějaké tipy na převoz maringotky. Je to nástavba V3S, která je položená na vlastní nápravu...a ta náprava je širší než ta nástavba, takže rozchod kol bude něco jako 2,4m. Normálně bych si zkusil půjčit podval na auta nebo něco, ale takhle široký jsem nenašel. A potřeboval bych to dostat ze Slovenska, z Velkého Krtíše do Brna, takže po vlastní ose taky nic moc. Zkoušel jsem oslovovat nějakého přepravce a ten mi řekl 15tis, což je taky hodně over můj limit:/
    ZETOR_13
    ZETOR_13 --- ---
    ELEANORCZ: hele z Bechovic se mi ozvali, ze by nebyl problem. Tak kdyby Ti to opet krachlo, ozvi se.
    ELEANORCZ
    ELEANORCZ --- ---
    Všem moc děkuju za rady a tipy, vlastně jen ta pumpa v Úvalech byla pro mě novinka - to určitě vyzkouším po zimě i kdybych už pitnou vodu měla, zajímá mě to.
    Ozvalo se mi pár lidí a nabídlo pravidelný odběr, rodinky s dětma, lidé bydlící v bytech a člověk z komunitního bydlení. Mockrát všem za to děkuju! Zachránili jste opět moji víru v lidstvo a mám zase o krok dál k "zahořknutí a dvaceti kočkám" tady z toho všeho :D
    ELEANORCZ
    ELEANORCZ --- ---
    ZETOR13: moc děkuju, už mám zajištěno. Ozval se mi kluk z komunitního bydlení a není tam problém odebírat pravidelně:)
    ELEANORCZ
    ELEANORCZ --- ---
    TSOH: Aplikace ti ukáže jen kde jsou fontánky nebo restaurace, kde ti doplní vodu nebo napojí mazlíčka, takže do 2l max.
    V hospodě jsem chtěla, ale změnila se provozní...Takže jsme radši nechtěla nic, tam by to nebylo ok a ostatní hospody v okolí neznám a co znám tak mám pocit, že by to dopadlo ve finále jak s tou benzinkou.
    TOMASS
    TOMASS --- ---
    PHRASE: V úvalech už neni. Když budeš mít udělanou nějakou nápusť tak v tom problém nevidim. Teče to celkem rychle.
    PHRASE
    PHRASE --- ---
    TOMASS: to je i v tech Uvalech. I sodovka tocena. Na par petek dobry,ale kanystr bych tam napoustet nechtela
    TOMASS
    TOMASS --- ---
    ELEANORCZ: Ve škvorci je ekovoda, natočíš si to do čeho chceš,
    Pitná je a s plastem můžeš chodit opakovaně. Kolik to stojí netušim. Bývalo to tak 2kč/L
    ZETOR_13
    ZETOR_13 --- ---
    ELEANORCZ: a jeste jsem nasel mail do Bechovic, ale ten nevim jestli je funkcni a kamose uvidim az po Novem roce. Tak snad se mi nekdo ozve. Dam kdyztak vedet
    ZETOR_13
    ZETOR_13 --- ---
    ELEANORCZ: Napsal jsem kamosce do Ujezda. Uvidim, jestli nelita nekde po svete a ozve se.
    TSOH
    TSOH --- ---
    ELEANORCZ: Asi bych stejně obešel pár nejbližších hospod s lahví rumu a dotázal se štamgastů, zda by vodu neprodávali (za cenu stočného) a že jim za to dáš tu flašku. Mělo by to dopadnout tak, že ji budou dávat zadarmo, když se člověku pomůže... Při tom tvém objemu vody a situaci.

    A nebo to při nejhorším řešit 5L kanystry z obchodu, ale zas ta hrmoda plastu no.

    Moc fajn je tento pramen, ale není to na stálé pití. https://mineralky.wz.cz/kersko.htm
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam