• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BIOHStruktury dřeva
    BUMBA
    BUMBA --- ---
    Jalovec





    KUBEC
    KUBEC --- ---
    Nejakej tip co je ta prumyslovka za drevo? Zda se mi beleny


    HARO
    HARO --- ---
    Orech. Pretočené na sústruhu, ošetrené olejom.

    Untitled
    HARO
    HARO --- ---
    Slivka. Na povale schla asi 40 rokov - prastarý otec nám zanechal.
    Povrchovka - varený ľanový olej.

    Servírovacia doska / serving board
    BUMBA
    BUMBA --- ---
    Jeřáb břek, povrchovka jen lněný olej.

    BUMBA
    BUMBA --- ---
    Mísa. Třešeň.





    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    ROSADKO: Díky:). Fází bylo několik. Začalo to přepůlení polena kalačem, pak hrubé srovnání tesařskou sekerou, pak hoblíkem, abych měl rovnou plochu, pak pásová bruska a finále rukou. Na spodní straně je jen sundaná kůra a lýko dutým dlátem. Stojí to na třech bodech, dva jsou přirozené, třetí je krátká noha vysoustružená ze švestky. Povrchová úprava je tvrdý olej na podlahy Bona Carl's wax, kterým je to napuštěné komplet. Na desce jsou pak ještě asi tři vrstvy karnaubského vosku. Z boku to vypadá takhle:

    ROSADKO
    ROSADKO --- ---
    JOSEF_K: nádherný! Jakejma všema procedůrama to prošlo, než to začalo vypadat takhle? :) Předpokládám nějaké leštění, lak... ?
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    Se zase pochlubím něčím z vlastní zahrádky. Tenhle kus jasanu jsem nechtěl hodit do kamen. A dobře jsem udělal.

    KUBEC
    KUBEC --- ---
    Cau vim ze to sem nepatri ale myslim ze bych tu mohl najit co hledam.. nasel by se tu nejaky truhlar ktery by vzal praktikanta, z oboru tvorba nabytku skola supš, na kveten?
    BIOH
    BIOH --- ---
    tak soustruh už je z baráku
    BIOH
    BIOH --- ---
    dík, no je to první pec moje tak snad to bude lepší, mrkni na ten lastfragmen.eu nebo na fb tam je víc fotek a i práce manželky
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    BIOH: Jo, tak to máme podobně, kruh mě taky baví:). A jestli ta váza na tom dubu je tvoje, tak klobouk dolů, takhle pěkně zakulatit na úzký hrdlo se mi nikdy nic nepovedlo.
    BIOH
    BIOH --- ---
    Image and video hosting by TinyPic
    BIOH
    BIOH --- ---
    JOSEF_K: no kombinace materiálů, proto se zbavuju soustruhu, radši točim na kruhu :-)
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    BIOH: Asi nechápu, ale čeho je to kombinace? Dřevo vidím akorát dub. Myslíš ten kámen a vázu na tom? Ale pěkný jako celek to je, o to žádná:).
    BIOH
    BIOH --- ---
    ted me bavej kombinace
    Image and video hosting by TinyPic
    BTW soustruh jsem vytřídil, kdyby měl někdo zájem tak za 1500 si ho může vzít, foto do PM
    VIS
    VIS --- ---
    JOSEF_K: to je super =)
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    Tohle dřevo mě vyloženě baví. Včera jsem zase na chvíli pustil soustruh, a když se to přestalo točit, překvapilo to i mě:)





    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam