• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JUDE_TWOSPIRITGenderqueer
    ANGELINE
    ANGELINE --- ---
    MAXMANUS: Úplně tě nechápu, pokud je to něco oficiálního, tak dodržíš to, co je platné v tu chvíli, ne? Oficiální papír se může rozcházet s tím, jak se někdo cítí, ne? To, že zapíšeš Pavlu, ti nebrání se bavit s Pavlem
    MAXMANUS
    MAXMANUS --- ---
    ANGELINE: Ok, jinak, situace kdy máš dotyčného někam zapsat a jeho pohlaví mění jkasi gramatickou skladbu věty?
    ANGELINE
    ANGELINE --- ---
    MAXMANUS:
    Úřeně je přechod mezi dvěma pohlavími ošetřený změnou na neutrální jméno, u kterého nejde určit rod, jak křestní, tak příjmení, které je zakončeno na -ů.
    Podle mě záleží na tom, jak blízko k té osobě máš, pokud se ti svěří, že je ve skutečnosti opačným pohlavím a řekne ti, že není Karolína, ale Karel, tak je to na vzájemné dohodě. Já osobně oslovuju lidi tak, jak se mi představí.
    Více k tématu zde
    Teď jsem to konečně já [část I.], 2006_10_03 - YouTube
    https://www.youtube.com/watch?v=sInQuqrR760
    MAXMANUS
    MAXMANUS --- ---
    ECLECTICA: No mě bylo úplně jasný že příjde tahle odpověď, ale zkus se na to podívat z hlediska reálný osoby jedna, která má pozdravit reálnou osobu dvě :-)

    Navíc jsem ještě napsal "A co když to není ten případ queer kterej o sobě musí dát vědět už před zatáčkou?"...


    VYHULENY_UFO: Tak tady se bavim o situaci předtím než si to nechá dole vytunit na přijatelnější přístroj...
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    MAXMANUS: predpokladam, ze oslovujeme a volame podle toho, jak si TO samo preje. :)
    ale myslim, ze kazdou preoperovanou zenskou musi potesit pozdrav "nazdar chlape" :)
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    MAXMANUS: no nejlépe podle toho, jak si to přeje ten dotyčný, ne? (Pakliže o tom vím.)
    MAXMANUS
    MAXMANUS --- ---
    To by mě zajímalo, jak korektně oslovovat tyhle lidi? Žena v mužskym těle, co je tam určující? To co má na občance (mezi nohama), nebo to jak se cítí?

    A co když to není ten případ queer kterej o sobě musí dát vědět už před zatáčkou?

    A oslovovat "to" mi příjde na úrovni dozorce koncentračního tábora.
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    takjo, potrebovala bych asi njakou support group pro lidi, co jejich fuck friend to zacina myslet s tim zenstvim vazne :)

    A asi privatni :) Hrabe mi z toho lehce moc.
    XCHAOS: To mi zdovolenim prijde jako... prepalenost. Holt to ti krestani maji tak hozeny, ze je to Buh Otec, Buh Syn a Duch Svaty.

    Muzem resit stary Zidovsky myty, muzem resit Aseru, Shekinah, a tak, ale sakra, je to vec tech krestanu, ne zakonu a vyhlasek. Nasteni nam pravo vychazi z rimskyho prava a nemame zakon postavenej na cirkevnim pravu, takze by nas zakonim mohl otazky cirkevni dogmatiky nechat napokoji.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Proč má Bůh být muž? Říkejme "to Bůh", vyzvala německá ministryně – Novinky.cz
    http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/288554-proc-ma-buh-byt-muz-rikejme-to-buh-vyzvala-nemecka-ministryne.html
    LOG_LADY
    LOG_LADY --- ---
    ja teda ve svem okoli mam dva takove zname [jak je to legracni snazit se vyhnout se v cestine tem rodum]...myslim, ze v tomhle je to u nas trosku zakerne, ze tim, ze se jim neda vyhnout, tak je to mnohem narocnejsi umyslet... ovsem pak se da, coz je pripad te zname/ho subverzivne prehodit a pouzivat ten jazykove"opacny". ale ja osobne pomalu upoustim od toho vnimat vetsinu sveho okoli jako ten ci ten gender, protoze podle me, v podstate i ten third gender koncept celou tu binaritu nijak nenarusuje, ale vnimam je jako jednotlivce, bytosti, osobnosti...
    MASOO
    MASOO --- ---
    ja myslela, ze se me tyka to s tou submisivitou, ne transgender nebo sexual...
    maximalne mam holcici sny, zpusobene nedostatkem nehy povetsinou, ale to nepovazuju ani za projev bisexuality
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    MASOO: hele, můj přístup k tomuto je jako obvykle schizofrení :) víceméně souhlasím s názvem, že nejdál, kam se můžou muži i ženy dostat, je někam "mimo" - tedy "žádná identita" - ale že nemohou nikdy naplno prožít opačnou identitu.

    na druhou stranu: toto by zase bylo v rozporu s tou představou, že ty základní principy jsou dva a jen jsou namíchané v různých poměrech (a že západní kultura tyto principy špatně interpretuje v souladu se svým vlastním vnímáním).
    MASOO
    MASOO --- ---
    MASOO: *tyka
    MASOO
    MASOO --- ---
    XCHAOS: ad vitex odpoved: evidentne;)))

    a zbytek OK, jen, ze me to zaujalo, ze se me to asi taky
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    MASOO: jsem se do toho trochu zamotal, přiznám se :-) souviselo to spíš s tou reinterpretací pojmů "yin" a "yang"... když zaměníš "submisivní" např. za "responsivní", tak už je to celé o něčem jiném. (do pošty si samozřejmě můžeme psát taky, ale tady jsem vzal doslova záhlaví a vrhl se na vyjasňování pojmů...).

    VITEX: tak já nikdy neměl problém bavit se o tématech, o kterých nic nevím :-)
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    On se mozna zakladatel auditka lekl, kdyz sem nabehl ten dement se saycem na ikonce.
    Je to skoda, protoze jak si spravne rekl, takle se nic nedozvime.
    VITEX
    VITEX --- ---
    ECLECTICA: Nojo tak to se zdá že tady k velké výměně informací nedojde, bo nejsou lidi ...
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    VITEX: ano a i kdyby ne, tak z vody nevařím, opírám se o to, co o problematice vím.
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    jasnym uz sem to psala. pokud se zapocita i transvestita tak dva... /ale to je desnej pakun. nema to v sobe vysereny, a tak nejak osobne ho nesnasim, nicmene z jinyho duvodu.
    MASOO
    MASOO --- ---
    pokud se pocitaji transevestite, tak ano
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam