• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GRANTORINOVýtvarná výchova - dětská tvorba, příprava v zš, zuš, sš i vš výtvarného zaměření
    MARI
    MARI --- ---
    trocha inspirace...
    Aelita Andre - Prodigy of Color Exhibition in New York City - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=23hWMvSrZx8
    SGNLR
    SGNLR --- ---
    tip pro deti a mladez co nema tento tyden co delat,)



    Pozor Pozor! Máme pro Vás super novinky ohledně Kempu Studentských akademií! - Studentská akademie
    http://www.studentska-akademie.cz/aktuality/109

    Kemp proběhne ve dnech od 22. 7. - 26. 7. 2013 v DDM Ulita

    Co nabízíme
    Možnost strávit prázdniny s lidmi se stejnými zájmy
    Festival a přehlídku Studentských akademií
    Vytvoření společného uměleckého díla
    Přípravu na umělecké školy

    5 dní s osobnostmi kulturního světa:

    Režisérka TEREZA REICHOVÁ, SLÁVEK JANDA – Abraxas,
    ADAM HALAŠ – vedoucí pantomimy na HAMU, Redaktorka rádia Wave ZUZANA REJCHOVÁ A DALŠÍ

    Které vám přiblíží 8 uměleckých směrů:
    HUDBA/DIVADLO/TANEC/FILM/FOTOGRAFIE/RÁDIO/DJ/UMĚNÍ

    V rámci tohoto kempu proběhne i Festival Studentské akademie, na kterém se jednotlivé akademie představí. Pro návštěvníky budou připraveny různé workshopy, sítotisk, plackovač, filmová jeskyně apod.

    V následujících dnech se účastníkům kempu budou věnovat intenzivně vedoucí našich akademií a společnými silami vytvoří jedinečné umělecké dílo. Poslední den kempu bude prodloužený a s možností přespání.

    ZDARMA
    BINARY_PARANOIC
    BINARY_PARANOIC --- ---
    Omlouvám se za spam, leč budeme rádi, pokud se přihlásíte — týká se tedy jen SŠ a VŠ :)

    Soutěž Národní cena za studentský design vyhlášena!

    http://www.studentskydesign.cz/

    Propozice soutěže + stručný průvodce přihlášením (česky, interaktivní PDF)
    Stručný průvodce přihlášením díla (www)

    COURT
    COURT --- ---
    tohle teď koluje po republice jako ostuda všech pedagogických fakult peříčková diplomka psaná v Comic Sans
    TUAHE
    TUAHE --- ---
    Mám moc šikovnou přítelkyni která učí v ZUŠ ve Smiřicích a protože se stěhujeme do Prahy, shání tady práci. Nevíte někdo prosím o něčem? Učí zpěv, flétničky, umí na klavír apod.. Prosím poraďte kde by mohla najít uplatnění. Vím že to není jednoduché.
    Díky za každou radu
    YOCCI
    YOCCI --- ---
    Tak se musím pochlubit, když už je to jaro...dostali jsme časopis Sluníčko pro děti a tak jsme se s tříletým synem realizovali :)

    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Estetická výchova jako nástroj
    propagandy v totalitním systému
    (analýza československého školství z let 1948-1968)

    http://is.muni.cz/th/261629/ff_m_b1/UEV_MAGISTERSKA_PRACE.pdf

    ( diplomka je z fildy z Hudební vědy, nikoliv z peďáku, tedy má smysl to číst.)
    GAF
    GAF --- ---
    GRANTORINO: tak to jsem ještě neslyšel. Většinou děti malujou něco konkrétního mam ten pocit. A pěkný je teda i ten obrázek, jo.
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    RAEVA: dík, budu myslím velmi potřebovat :D
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    tak dnesni vytvor me čtyřleté dcery, hrozně ráda maluje, sama od sebe... jeji naprosto volna tvorba, kdyz jsem se ptala, co to je, říkala "že jsou to hezký barvy" :))

    RAEVA
    RAEVA --- ---
    GRANTORINO: držím palce :D
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    od stredy ucim gymnaziany a sestou az osmou tridu vytvarnou vychovu, jdu nabit zbrane, ctyri tridy podle slov ucitelky, co mi to predava, potrebuji vojensky rezim... zbyle ctyri tridy jsou prej hodne :D
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    nakonec jako perlicka, nejlepsi je potom minimalisticky design v kombinaci s art brut :DDD
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    BINARY_PARANOIC: často je právě tím skvělým moderním designem prostě porušení těch klasických typografických pravidel
    tohle mě třeba vždycky děsně bavilo, jak se učí něco, jak to má být a pak přijde někdo, kdo to poruší a všichni padnou na kolena, jak je to úžasně originální :D
    /někdy dokonce zase až jako přehnaně na druhou stranu, že zase by neškodilo se třeba u některých jedinců naučit kreslit, ale kdo ví že jo, když se dneska prosazuje art brut z ulic zase dopředu jako odpoved na dokonale "čistý minimalistický" design :)
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    BINARY_PARANOIC: já ti rozumím, co chceš říct, že někdy se potom to počítačové jakoby považuje za to "pravé " a přitom design spočívá v něčem jiném...
    ovšem to já nepopírám... nejdřív musí být myšlenka a pak zpracování... :)
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    BINARY_PARANOIC: no a Raudenský učí grafický design právě u nás na katedře :) na PedF UK
    BINARY_PARANOIC
    BINARY_PARANOIC --- ---
    GRANTORINO: nu, to on se ten grafický design učí celkem stejně na všech českých vysokých školách, od Plzně přes Brno, Ústí, Ostravu až po VŠUP :) Snad jen ve Zlíně (alespoň nedávno) bývali zaměření trochu více právě na propojení s DTP.

    A to samozřejmě není jen o grafickém designu, ale obecně o designu (produktovém, interiérovém, textilním, ale i architektuře atd). Což už se bavíme o docela velkém procentu studentů, ne? :)

    GRANTORINO: jojo, s tímto zcela souhlasím :) Právě proto si dokonce myslím, že by se na středních školách neměl grafický design jako samostatný „obor“ (předmět) učit po praktické stránce vůbec. Je to prostě jen zúžená aplikace výtvarného a koncepčního myšlení, která však vyžaduje již jistý stupeň vývoje jedince. Sám to vím na sobě — ve středoškolském věku člověk prostě (až na výjimky, pochopitelně) nemůže dělat dobrý grafický design i kdyby byl sebetalentovanější. Stejně jako nemůže být (opět až na výjimky) dobrým rodičem a tak :) V tom vám opravdu nezávidím. Nejhorší pak pro všechny strany je, pokud se setkáme s tím, že někdo učil v podstatě DTP a říkal jim, že dělají grafický design :(

    GRANTORINO: Raudenského samozřejmě znám :) A Michálka…nemyslíš prof. Miloše Michálka? A náš ateliér je samozřejmě skvělý! Stejně jako jakýkoliv ateliér na naší fakultě a stejně jako jiné ateliéry na jiných uměleckých VŠ :)

    Nooo…a stran výjezdů na SŠ či návštěvy KVV…bohužel ani my se nenudíme, noo :D
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    samozřejmě se nevylučuje, že váš atelier grafického designu je skvělý a chtělo by ho to prozkoumat, s Martinem Raudenským se neznáte? nebo třeba u nás hostoval grafik Ondřej Michálek... spíš je ptoom pro katedru jednodušší, aby někdo od vás přijel na návštěvu k nám, než aby se katedra vydala k vám, ale to je potom o osobním zájmu, nabídli jste to někdy někomu z KVV /katedra výtvarné výchovy/? jako on se tam na katedře nikdo nenudí jo :D všichni mají plné ruce práce
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    a jinak si myslím, že právě tu komplexní potom přípravu a práci s tím jednotlivým nadaným studentem už zastává skutečně vysokoškolský stupeň studia, protože si přiznejme, že střední škola ještě pořád je ještě komplexní vzdělání a mezioborové, sice s nějakým zaměřením, ale i tak, něco na urovni univerzálního základu a u přípravy se to zaměří na ten konkrétní obor, ale zase na výtvarkáře nenakládej tolik zodpovědnosti prosím :)
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    BINARY_PARANOIC: v tom je zase ten háček, že si musíš uvědomit, že výtvarkáři toho dělají tolik, že potom toho času aby ještě už v práci jezdili po všech výtvarných školách a akcích, tak to se nestíhá...
    a to máš AVU, SUPŠ, VŠUP, UJEP /mimochodem byla jsem náhodou na vernisáži designu v paláci škodových a sestra mého muže tam vystudovala průmyslový design
    jestli si stěžuješ na studenty z Pedf, tak i ti mají obvykle dost co dělat a objíždějí sice některé akce, ale není v silách jednotlivců navštívit všechno a když si vezmeš, co všechno za školy a obory jsem vyjmenovala, tak si vezmi, kdo všechno působí v těch oborech a to jak žijící legendy a potom zase nová generace, jako orientovat se v tom aktuálně je celkem obtížný oříšek, já sama jsem za školy dva roky a už se neorientuju v nekterých oborech... nemůžeš si pamatovat a orientovat se na všechno :D
    potom si vem, co jsem všechno vyjmenovala, že to obnáší už při škole a do toho Brna na bienále se jezdí pokaždý /ale já nebyla páč jsem matka dvou dětí a obě jsem měla při škole, takže něco jsem nedala a na bienále se přiznám jsem nebyla a Rostislava Vaňka neznám i když je mi to jméno povědomé :)/
    nicméně třeba se jezdí do Drážďan, do Vídně na moderní i klasické umění, absolvuje si každý spoustu výstav po Praze, jezdí lidi na stáže do Skandinávie,

    zase nemůžeš chtít od pedagoga, aby se orientoval sakumprask ve všem, i tak se dost snažíme a řekla bych že třeba rozhled v dějinách umění je třeba stejné a někdy i na vyšší úrovni než kamarádi z AVU nebo SUPŠ mají :P

    zase jako že bych kvůli studentům , kteří by se hlásili na obor grafický design na UJEP se sebrala a jela se tam podívat? tak možná bych něco goglila na netu, ale sorry, nemůžu cestovat po čechách kvuli každé specifické potřebě jednotlivce :D



    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam