• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIMalá bydlení ☼ žijme nezávisle ♫♪☺◄◄ neobvyklá obydlí ►► Jak žít ve zdravém prostředí a hlavně, co s hovnama? ☼☺☺
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    GREGI: jo to nevim, otec si trošku vlny bral na kolovrátek a smradu sem si teda nevšiml.
    GREGI: Hele to neni krb s otevřenym ohněm ale klasický kamna, navíc dost tepla by odváděla právě ta voda. Na chatě topíme/ vaříme každej večer a nikdy tam nebylo nesnesitelně, zatopíš na půl hodiny a necháš to vyhasnout, vyvětráš. Když by se to hodně promyslelo tak by eventuelně byla varianta ty kamna někam vestavět a co nejvíc odizolovat, abys hřál primárně tu vodu a neutíkalo ti to do místnosti. CoŽ sou v principu ty lázenský kamna.
    GREGI
    GREGI --- ---
    77WHITE: no a pak je pruser ze to siiiiilene smrdi;)
    GREGI
    GREGI --- ---
    77WHITE: no to jo ale sou casy kdy ti slunce vodu neohreje a zase se na to spolehat.... a zatopit doma by zase bylo spatny... jedine ty kamna mit v nejake mistnuste ktera by se na leto dala oddelit
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    MLOK_: jinak ta vlna se dá zahnat hrozně levně už praná (ale nečesaná) přímo u chovatelů ovcí, my jsme měli zkušenosti takový že toho maj plný půdy a nemůžou se toho zbavit. Pokud bys to ubránit od vlhkosti tak asi dobrý. Jen je problém sedání vlny, to by se dalo řešit závitovýma tyčema, kterýma bys tu vlnu možná nějakym prknem/ drátěnou mřížkou na fest stahoval
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    GREGI: černej pytlík na stromě, jednodušší varianta mě bez použití elektřiny nenapadá :) Ale tak i v létě si děláš teplou večeři nebo čaj na kamnech,jestli to půjde zkombinovat s ohřevem vody tak vítězství.
    MLOK_: Jednou sem na nějakejch TZB fórech našel homemade systém na ohřev vody kamnama co byly normálně v místnosti, spirála co částečně procházela kamnama a točila se kolem neizolovanýho komínu a nádržka s vodou na půdě s nějakym ventilem, jak se voda ohřívala tak tlačila do kamen vodu studenou, nicméně už sem to znova nedokázal dohledat a na takovej systém bych stejně musel pro jistotu sehnat topenáře...
    GREGI
    GREGI --- ---
    77WHITE:
    LETHE: a jak v lete? aby si clovek nevytapel bydleni...
    MININA
    MININA --- ---
    KERRAY: ta strecha je krasna!
    LIPS
    LIPS --- ---
    MLOK_: dík. na strechu jsem dal modifikovany stresni pas,je to neco jak kanadska sindel ,ale v pasu.prej jeste kvalitnejsi.volim nejsnazsi cestu ,za co nejmin penez, tim se ale odklanim od prvotniho zameru vse z prirodnich materialu,bohuzel.s tou vlnou taky nemam zadny zkusenosti,na pude susim tak 3O kilo pelinku,kterej chci do ty vlny dat(mel by odradit moly)pokus- omyl.jo a ve finale na tu strechu dam jen pohledove rakos,toho roste v okoli dostatek
    MLOK_
    MLOK_ --- ---
    77WHITE: nestálo by za to postavit vlastní? :)
    MLOK_
    MLOK_ --- ---
    LIPS: Máš to moc hezký, fandim. Měl bych 2 otázky - co máš jako střešní krytinu? A jak se osvědčuje ta nepraná vlna? Já s ní nemám moc dobrý zkušenosti, možná jsme měli nějakou špatnou (málo lanolinu?), ale nalezla nám do ní různá havěť a brzo byla jako izolace k nepotřebě. Nakonec jsme dali pod střechu konopný pláty a to vypadá funkčně, akorát to stálo víc peněz.
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    LETHE: super:) Já ještě hledám variantu kdy to bude mít i nějakou miniplotnu, protože to by se vyřešilo hrozně moc věcí, bohužel zatim sem nic za rozumnou cenu nenašel:/
    LETHE
    LETHE --- ---
    77WHITE: BURAN: chci vám poděkovat za ta lázeňská kamna. Manžel je taky zná, ale ani jeho to nenapadlo. Komín není problém, dřeva je taky dost, takže problém vody do sprchy je vyřešen.
    BURAN
    BURAN --- ---
    XLOBOX: to je pro 2 lidi uz malo imho. pro jednoho super.
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    JOHY:300 litrů...
    JOHY
    JOHY --- ---
    XLOBOX
    XLOBOX --- ---
    BURAN: vyrabi se i mensi 65l lazensky kamna, sam je planuju..
    BURAN
    BURAN --- ---
    LETHE: prutokovy ohrivac nedoporucuju. mel jsem, jako prvni vec na ohrev vody, a vyhodil jsem to. zral moc elektriny, a pritom ohrival pomalu a teplota vody kolisala (byl to prutokovy ohrivac zasobnikovy).
    je to dobry tak nekam do kancelare, kde parkrat za den potrebujes umyt hrnky od kafe a oplachnout si ruce kdyz jdes ze zachodu.
    ted mam 20l bojler a to mi vyhovuje. vetsinou je vypnuty (nebo ted v zime ho mam nastaveny aby mi netekla uplne ledova voda z kouhoutku). kdyz se chci osprchovat, zapnu ho a za 20 minut mam teplou vodu. 20l neni moc, ale pro jednoho na rychle osprchovani to staci (zadne 10 minutove stani pod horkou sprchou jako v panelaku se nekona).
    kde je vic lidi a komin, porad mi nejlepe vychazeji lazenska kamna. to je 100l vody, a na ohrati staci doslova par prkynek (pul kosiku dreva). je super ze ty kamna pred koupanim i prijemne vytopi mistnost. ohrati vody trva cca pul hodiny.
    LETHE
    LETHE --- ---
    77WHITE: BOMBA !!!.....že mě to nenapadlo. Díky za naťuknutí. Myslím že se to dá sehnat v bazaru.
    LETHE
    LETHE --- ---
    KERRAY: ovšem tohle nemá chybu :-)
    LIPS
    LIPS --- ---
    77WHITE: nevim jestli ma cenu to tady resit,ten venec kterej to ma, je dle meho uplne dostacujici,navic to jisti stahovak z kamionu.nema to kam utyct
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam