MAR_TINA: jasně, to je ideální stav, abys nemusela vytvářet a platit za zbytečně rozsáhlou a většinou vlastně dost zbytečnou dokumentaci a čekat měsíce na stavební úřad. Bohužel sou případy kdy se tomu nevyhneš, když řešíš třeba kanalizaci pro koupelnu/ toaletu tak moc nenaděláš. Buď kopeš, betonuješ a pravidelně vyvážíš jímku a doufáš že si toho nikdo nevšimne/ nikdo tě nenapráská, nebo řešíš ještě složitější varianty různejch filtrací/ čističek. Variantu potok z principu odsuzuju :) Záchod se dá ještě obejít chemií/ kompostováním, ale z plnohodnotný koupelny už moc neutečeš a ne každýmu se líbí sprchování na zahradě. Jestli mluvíš konkrétně o tom domu co sem postoval tak tam byla klasická legislativa, jen tam byly nějaký čachry s dokumentacema, to je popsaný v článku. Vůbec ta legislativa není v principu takový problém, stejně tyhle malý stavby vznikají většinou na venkově bez přísnějších regulací.
Hele upřímně oslovovat pár architektů a čekat na nabídku, to je jen vroucný přání s tím rozpočtem na malý stavby. Vytvoření nabídky neni možný už bez konceptu konkrétní stavby, a ten se musí vymyslet a zaplatit, jinak by sis taky mohla zadarmo vybrainstormovat pár studií, vyzobat si to nejhezčí, zadat to stavařovi a architekti standartně zapláčou.
KAIRRA: Imho prostě lidi s malym rozpočtem nechodí z principu za architektama, protože je jim líto utratit sto litrů z milionu jen za počáraný papíry. To že mnohdy dostanou kvalitní produkt, co jim dá bydlení na úrovni po zbytek jejich života už si neuvědomujou, vidí jen tu okamžitou částku :) A taky architekti z principu nechtějí dělat malý zakázky, protože se z toho hrozně blbě vyžije (zjednodušeně řečeno, malý zakázky bývají domy kolem dvou mega). Skoro bych zkoušel apelovat buď na hodně mladý a akční studia, nebo naopak už zaběhlý velký jména co by si z toho mohli udělat oddechovou záležitost mezi projektováním velkejch věcí :)