PALEONTOLOG: No já si nemyslím, že bych byl ten případ. Zkolaudované to mám dle platných předpisů, mírně oklikou, ale myslím že jsem na tom v okolí asi nejlíp. Naštěstí je zde dost nepropustné skalní podloží.
Původně jsem chtěl udělat zemní registr. Ten mi ale nepovolili a řekli mi že mi povolí jen ČOV. Tak po zjištění jak by to u mě nefungovalo jsem se začal více zajímat. Měl jsem tady několik různých odborníků co to řešili a nic moc kloudného je nenapadlo.
Dneska to funguje tak že mám jímku. Podotýkám těsnou 20cm ŽB konstrukci, kde to likvidují prvotně bakterie do žump. Musím jednou týdně přisypávat no. Dál to odvádím do vícenásobného komorového systému kde je je trojí filtrace a na vrchu kalifornské žížaly v Každém IBC je asi 20cm hrubého štěrku nad tím geotexilka na perlince. Na tom je štěrk 4-8 a zase geotexilka na perlince, na tom drť 0-4 a geotexilka na perlince na kterých je vrstva pilin a na tom je kompost a seshora na to padá přepad z jímky. Z toho IBC jde ta tekutá část rovnou do záhonu skrze drenážní HT trubku Kterou se dostává dospodu té nádrže zpátky kyslík. Tento záhon má pevné dno. částečně funguje jako kořenová čistička. Přepad to nemá, vše spotřebuju přímo v tom záhonu. A podotýkám, že jsme vegetariáni.
Do budoucna bych to ještě nějak vylepšil. Jinde experimetuju s podobným systémem.
No ale tu vodu ze sprchy do toho necpu (tedy konkrétně u mě) Tu vodu používám po pískové filtraci dál přímo do záhonu pod Vistárie, které díky tomu přežijí (doufám) letní sucha. Tahle voda krom pískové filtrace není přečistěná, ale proto mě zajímá tvůj názor na co si mám dát pozor. Ale používáme fakt jen to nejšetrnější co je na trhu.
Je to celé trochu složitější než klasická ČOV, ale podle mě je to mnohem účinnější a hlavně to vše přímo zpátky vrátím do koloběhu a nikoli do spodních vod.
Jinak nikde mi nic nesmrdí, ale je jasné že to není měřítko.