• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TAURUSSpartan Race a další OCR: Predator Race / Army run / Bahňák / Tough Mudder / Beskydská 7
    https://docs.google.com/spreadsheets/d/1zmhWDMATK5-4-hEClgQhp17xDgPtnubjYIFL-yrMyBo/edit#gid=1666225237



    Spartan Race a další terénní překážkové běhy: Predator Race, Army race, Gladiator race, Spartakus race, Bahňák, Tough Mudder atd.

    Absolventi:
    Vechec Sprint 2012: PODFUCK
    Monínec Sprint 2013 (7,2 km): KABIS (1:41), TAURUS (1:29), IMOLOL (1:30), MAD_ (1:31), SARKUF (1:23), SPECS (1:18), VAMPYRCIK (2:12), LORD_WANG (2:12), BUTTERFLY (1:40)
    Monínec Super 2013 (12 km): MHO (1:47), JAKKILLER (1:48), SIRSPOOK (2:12)
    Bořetice Sprint 2013 (7,5 km): LIBUSHKA (1:06), TAURUS (1:06), SPECS (1:04), SIRSPOOK (1:01)
    Vechec Beast 2013: SIRSPOOK (3:32)
    Liberec Sprint 2014: TAURUS (1:41), PIP (1:11), BUTTERFLY (1:31), KUHL (0:57), UGLUGF (0:58)
    Klínovec Super 2014: TAURUS (3:32)
    Valča Super 2014: BUTTERFLY (3:21)

    nejobsáhlejší mapa veřejných i neveřejných míst k tréninku
    http://goo.gl/maps/VGW8V - veřejná mapa míst k tréninku
    Workout Playgrounds - mapa míst k tréninku v přírodě

    Poměrně nové sportovní odvětví, které v posledních letech zaznamenává prudký nárůst oblíbenosti. Od klasických extrémních běžeckých závodů se liší hlavně sadou fyzicky náročných překážek, které je po cestě třeba překonat (přelézání zdí, ručkování, šplhání, plazení bahnem pod ostnatým drátem, přeskok ohně).

    http://www.spartanrace.com/
    http://www.spartan-race.cz/
    http://www.bahnak.eu/
    http://www.toughmudder.com

    Překážky, příprava, trénink.

    14. 01. 2017 - Spartan Winter Sprint Dolní Morava - CZ
    11. 02. 2017 - Gladiator Winter Race Josefov - CZ
    18. 02. 2017 - Spartan Winter Sprint Svit - SK
    rozbalit záhlaví
    BUTTERFLY
    BUTTERFLY --- ---
    PODFUCK: Však jdu na army a spartakus. A taky jsem poznal některé lidi kolem SR a jedu nejen na závod, ale taky za nima. Navíc mi to přijde jako sympatický závod se skvělou atmosférou.
    PODFUCK
    PODFUCK --- ---
    BUTTERFLY: Proc nezkusis radsi i jiny zavody?
    BLOODRAT
    BLOODRAT --- ---
    TAURUS: To nevím, ale lepší být připravený. A kdyby nebyl na Army, bude jinde, je to dost populární disciplína.
    PODFUCK
    PODFUCK --- ---
    BUTTERFLY: Bezime Beast.
    BUTTERFLY
    BUTTERFLY --- ---
    Začínám si pohrávat s myšlenkou získat letos trifecty rovnou dvě - je tu někdo podobně pomatený?

    Můj plán vypadá takto:

    2. 8. Sprint Vechec
    16. 8. Beast Klínovec
    23. 8. Army Run Černá v Pošumaví
    6. 9. Spartakus Race Žďár nad Sázavou
    13. 9. Beast Donovaly
    20. 9. Běh dětem Brno (není to překážkový, ale pořádá to kamarád a je to charitativní, takže tak trošku i propagace :) )
    27. 9. Super Bořetice

    Uvidím se někde s někým?
    TAURUS
    TAURUS --- ---
    BLOODRAT: Na Army runu bude oštěp?
    BLOODRAT
    BLOODRAT --- ---
    TAURUS: No zrovna na tuhle kovařinu dvakrát hrdý nejsem, ale byla to rychlovka a účelu to poslouží: ) Také jsem to nebrousil nijak do ostra, děti doma etc. V podstatě to byla ta poslední volovina, co mi doma chyběla k party sestavě luk + vrhací ninja set. No nic, pověsím Sámera Issu jako terč a jdu trénovat: ) Uvidíme na Army Runu, jestli to k něčemu bylo...
    TAURUS
    TAURUS --- ---
    BLOODRAT: nádhera :)
    BLOODRAT
    BLOODRAT --- ---
    Jsem to nakonec nevydržel a stejně to vykoval. Neměl jsem sice zápustky, pořádný cajky a konckoncem ani kovadlinu, ale aspoň je to autenticky křivý :o)

    TAURUS
    TAURUS --- ---
    K tomu oštěpu. Na posledních dvou závodech jsem zkoumal, jak je sparťanskej oštěp udělanej. Už jsem si předtím dělal cvičné kousky, tak jsem to měl trochu v ruce. Myslím že je to téměř jistě násada na hrábě, nebo jí velmi podobná tyč, váhou, délkou i průměrem.
    Koupil jsem násadu na hrábě v Hornbachu (tuším 130 Kč), k tomu hřebík třicítku (krovák), ten vyjde asi na 7 Kč.
    Hřebíku jsem uříznul hlavičku pilkou na železo.
    Na užším konci tyče jsem vyvrtal díru 8 mm vrtákem.
    (Bohužel jsem měl krátkej vrták, a při pokusu dotáhnout to delším sds vrtákem s příklepem se tyč rozštípla :)
    Do díry jsem nalil Herkules.
    Hřebík jsem vložil do díry špičkou do dřeva, asi tak do poloviny délky.
    (Zatejpoval jsem konec pomocí duck-tape - kdyby nebyla tyč rozštíplá, nebylo by to třeba)
    Výsledkem je téměř spartanskej oštěp, akorát ten kovový "hrot" je kratší. Ale zas se tolik neohýbá.
    Pokud jste drsňáci, zkuste hřebík hrotem ven. Není to nutné, do slámy (i do dřeva) se zabodne i ten tupej konec. Já jsem ho z bezpečnostních důvodů (mám doma děti a mohly by se k němu dostat) šoupnul hrotem dovnitř.
    Váhově i pocitem z hodu je to téměř to samé, co na závodech. Doporučuju.
    BLOODRAT
    BLOODRAT --- ---
    Sakra, a já už se těšil jak si budu hrát s něčím takovým :o) Díky každopádně.
    BUTTERFLY
    BUTTERFLY --- ---
    BLOODRAT: je to normální rovná násada od lopaty, nebo něčeho podobneho, dole je takový nástavec, kterým je prošitý velký hřebík.
    STENNY
    STENNY --- ---
    BLOODRAT: Hledej "DIY Spartan race spear". Násada od hrábí a hřebík krovák, přesně jak popsal TAURUS.
    BLOODRAT
    BLOODRAT --- ---
    Jak ten oštěp se kterým se tam háže vypadá? Nenajdete někdo, kdo už jste to držel v ruce na závodech na internetech obrázek, který by byl aspoň trochu blízko? Že bych si vyrobil v práci tréningový :o)
    BUTTERFLY
    BUTTERFLY --- ---
    TAURUS: oštěp by mě taky bavil, kdybych měl natrénováno a právě proto mám v plánu udělat přesně to, co jsi udělal ty. Hřebíku jsi jen upálil hlavičku a narval do násady? S balíkem slámy/sena jsem v pohodě - máme toho plnou stodolu :)

    ještě jeden postřeh z Valči - pořadatelé konečně dostali rozum a "bazének" pod skluzavkou byl dostatečně hluboký - ptal jsem se dobrovolníků a prý tam nebyl jediný úraz. A to jsem běžel v poslední vlně. Ale stejně si na závody dál beru svoje protiskluzový šortky :)
    TAURUS
    TAURUS --- ---
    a propo oštěp, vyrobil jsem si z tyče na hrábě a třicítky hřebíku (Hornbach) cvičné kopí, stačí najít balík slámy (momentálně vím o nejbližším u Řitky) a můžeme cvičit :) dost mě to baví
    TAURUS
    TAURUS --- ---
    BUTTERFLY: Stěnu bych měl nacvičit. Před Libercem jsem chodil cvičit na hřiště u Hvězdy a vyplatilo se. Šplhání mám zas rád já, a dal jsem ho i na konci Klínovce, na což jsem hrdej, to moc lidí, co jsem viděl, nedalo. A oštěp mám taky rád :)
    Kluzká stěna byla dost těžká v Bořeticích, tam fakt strašně klouzala. Ale jinak jsem s ní nikdy neměl problém...
    BUTTERFLY
    BUTTERFLY --- ---
    TAURUS: Mě stěna naopak hodně baví, ale to bude těma xx hodinama strávenýma v boulder clubu. Návštěvu stěny vřele doporučuji, pokud jsi nebyl, uvidíš, že tě to nakonec ještě začne bavit :) Naopak nemám rád šplhání, protože se dost bojím výšek, kór když to klouže jako prase. A po Liberci nemusim ani kluzkou stěnu, jak byla hodně prudká, tak jsem se tam docela dobře rozšvihal. Ale na Klinovci a ve Valče už to mělo úhel na pohodu.
    TAURUS
    TAURUS --- ---
    BUTTERFLY: so say we all... sympatickej kluk. Lezeckou stěnu taky nemám rád.
    BUTTERFLY
    BUTTERFLY --- ---
    Najlepší európsky spartan racer - Peter Žiška - Všetko o športe
    http://vsetkoosporte.sk/rozhovory/najlepsi-europsky-spartan-racer-peter-ziska

    "Vaše svaly sú pre Vás záťaž. Treba posilňovať ale skôr rozvíjať vytrvalosť a výbušnosť, objem určite nie." - konečně to někdo otevřeně řekl!!
    BUTTERFLY
    BUTTERFLY --- ---
    TAURUS: Vůbec ne, jen člově přepne na jinej režim a na kopci se z toho probere. Pak tyhle drobný vjemy posbírám, nafouknu to, přeženu to tak, aby bylo jasný, že je to nadsázka s účelem pobavit. A zatím mě těší, že lidi to baví, sdílí si to, dívají se na ten závod zpětně s humorem a ne jen jak to bylo peklo a jak nemohli. A to mě ohromně potěšilo, protože právě proto jsem to psal.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam