• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TAURUSSpartan Race a další OCR: Predator Race / Army run / Bahňák / Tough Mudder / Beskydská 7
    TAURUS
    TAURUS --- ---
    PIP: Ještě na jednu radu ohledně křečí jsem si vzpomněl. Hořčice. Ne nedělám si srandu :) Američtí Spartan nadšenci se tím bavili na FB před mistrovstvím světa, jak nabíraj zásoby v McDonaldech. K oblíbeným Invigorade a Oral I.V. (což jsou u nás, pokud vím, zatím víceméně neznámý a nedovážený hightech doplňky) si do batůžků balej i pytlíčky s hořčicí. Účinek není vědecky podložený, ale dle názoru všeobecného internetového lidového léčitelství to funguje. Já to nezkoušel. Je ale řada hypotéz, proč to může fungovat, včetně doplnění hladiny draslíku, sodíku, soli či nepříliš jasného účinku octa.
    Jeden článek za všechny, abys viděl, že jsem si to celý nevymyslel :) http://www.coreperformance.com/daily/nutrition/mustard-a-cure-for-cramps.html

    Tak řekni, jestli ti hořčice zabrala.
    VASIL
    VASIL --- ---
    Tak v pravidlech je napsano, ze zastupce organizatoru ma na prekazce vzdycky pravdu a ze pravidla se muzou v konkretnich pripadech upravovat, takze samozrejme posloucham instrukce dobrovolnika ... ten by mel presne vedet co se muze a co ne. Blby je, kdyz se pravidla v prubehu meni ... PJ rikal ze ze zacatku to dovolili obejit, pokud clovek zazvonil. Az pozdejc trvali na pruchodu prikopem.

    Na FB nekdo postoval video z ameriky a tam ten prikop byl snad desetimetrovej a lana uprostred, takze tam to bylo jasny, ze tarzan nemuze fungovat :-)
    TAURUS
    TAURUS --- ---
    VASIL: no tak ty pravidla hovoří jasně. Lano OK a přijde mi, že ani by nemělo být nuceno jít tou vodou. Pravidla to neříkají. No a bucket taky... to jsem nevěděl. Nejpohodlnější bylo vždy ho nést za krkem.
    TAURUS
    TAURUS --- ---
    BUTTERFLY: Tak to je pak jasný. Dobrá zpráva, že to je jen přetížením. Ještě bys mohl zkusit nějakýho chiropraktika, ať ti zkusí odblokovat pánev, bederní páteř, kostrč, i od toho bys to mohl mít. Můžu doporučit http://www.znamylekar.cz/michal-kadlec/rehabilitace/praha-6
    Já jsem si diagnostikoval bolest v úponu iliothibialis a naordinoval si posílení... tak uvidím, kam to dotáhnu.
    PIP
    PIP --- ---
    Já na to lano teda taky naskočil, ale pak mi dobrovolník řekl, že musím projít vodou, takže jsem se po zazvonění spustil do vody vylezl na druhé straně. Jinak bucket jsem dosud nosil vždy na ramenou, abych si neunavil ruce.
    VASIL
    VASIL --- ---
    To pravidlo s tema kyblama je odsud : http://info.spartanrace.com/wc/ext/RULES.pdf

    BUCKET BRIGADE
    Mandatory to complete route.
    Racer Instructions:
    - Fill the bucket to at least the bottom of the marked line with gravel or sand from the “bin”
    and carry the bucket along the prescribed route. The bucket must return filled to the
    marked line in the bucket (NO bucket can be seen below the line). It is advised to overfill
    the bucket to allow for settling. Do not carry the bucket on or above your shoulders (e.g.
    neck or head). This can cause a serious injury and is not permitted. Empty bucket back into
    the bin upon completion of the bucket obstacle route. Buckets returned with a significantly
    low level of contents require the racer to complete the obstacle again. The entire prescribed
    route must be followed. Staff / volunteers are not responsible for checking your
    buckets when you start the carry, only when you return to make a fail / no-fail decision.
    Failure Modes:
    - Not returning the bucket full to the specified line.
    - Carrying the bucket on shoulders, neck, or head
    - Not emptying the bucket into the bin.
    Penalty for Failure:
    - Returning with the bucket filled with rocks below the line = 30 burpees.
    - For a Significantly low level of contents, Athlete must repeat obstacle.
    VASIL
    VASIL --- ---
    To me napdalo taky, ale nemel jsem na to koule. Riziko padu do vody bylo preci jenom dost veliky :-)
    Ono i pri tom, co sem tam proved ja, jsem byl dost podelanej, abych tam pri vystupovani nezahucel po hlave.
    NAGASAWA
    NAGASAWA --- ---
    VASIL: vzdyt prave. treba jeden naskocil na lano, zazvonil, natahl se pro druhy, slezl a zhoupl se elegantne na breh. pohoda.
    BUTTERFLY
    BUTTERFLY --- ---
    dobrý námět na diskuzi - za sebe bych to nepovolil, ale zatím to nikdo ani nezakázal, co já vím, takže správně by to mělo být bez postihu.. myslím toho tarzana na laně

    u kýblu o takovém pravidlu ani nevím - sám to nosím klasicky za ten drát.. teď taky proto, že kdyby jsem si "dobře" šlápnul a koleno mě poslalo k zemi, abych letěl já na kýbl a ne obráceně :)

    když jsme u těch pravidel - u kladiny jsem se pustil do dobrovolníků, kteří povolili sharing angličáků.. docela mě zařáží, že ještě teď to někdo neví..
    VASIL
    VASIL --- ---
    ad lano: Ze brehu tam nastupovalo fakt hodne lidi, v danou chvili mi to neprislo vubec kontroverzni :-)
    ad bucket brigade: Na rameni to nesli uplne vsichni vcetne me. Ale podle pravidel by se to asi melo nosit farmarskym nosenim, nebo jak ...
    NAGASAWA
    NAGASAWA --- ---
    VASIL: hah to jsi byl ty? Vcera jsem koukal na diskusi na fcb, ze na naskok na lano ze brehu hodne lidi reagovalo trochu vyhrocene :)) Jinak kybl se ma v tom pripade nosit jak? Osobne jsem ho mel za krkem a pridrzoval obema rukama.
    VASIL
    VASIL --- ---
    No dobře :-)

    "Byl jsem totiž dobře vybaven, vzal jsem si sebou plavecké brýle ! Takže hadry dolů, brýle nasadit a šup do vody. Pak už jenom utřít do jednoho trika, oblíknout moji geniální neprůstřelnou bundičku a může se jít hezky v teple dál. Jenom ty boty trochu čvachtaly."

    https://vasilovo.wordpress.com/2015/10/12/vitejte-v-pekle/

    Spíš se ukázal kontroverzní můj způsob překonání lana, kdy jsem "nastoupil" ze břehu. Tak nějak nemám jasno jestli to byl cheat nebo nebyl cheat. Dobrovolníci s tím byli OK.

    Mimochodem, díval jsem se do pravidel ... taková zajímavost ... na bucket brigade se nesmi nosit kybl na ramenou, pry z duvodu bezpocnosti ...
    BUTTERFLY
    BUTTERFLY --- ---
    BUTTERFLY: má to i souvislost s mojí špatnou stabilitou, proto pořád padám z balančních překážek.. celé to dávalo smysl, co mi řekl, tak nezbývá, než na tom začít makat
    BUTTERFLY
    BUTTERFLY --- ---
    jinak díky za pozitivní ohlasy :) sám si ale myslím, že už jsem napsal daleko lepší články :)
    BUTTERFLY
    BUTTERFLY --- ---
    TAURUS: začalo to v lednu na půlmaratonu na Blaník - 5 km před cílem mi kolenem projela ostrá bolest a dál jsem nemohl běžet - pak ok, vrátilo se to až v Lomnici a teď v Koutech. Byl jsem u terapeuta a ten mi řekl, že vazy atd. mám v pořádku a když jsem před ním udělal výpad, řekl mi, že to je ze špatného držení pánve - že vymykám celou nohu mimo přirozenou osu a tím přetěžuju koleno v místě, kde mě to bolí - doporučil mi nějaké cviky, takže teď se zaměřím jen na to.. rád bych byl do ledna ready
    TAURUS
    TAURUS --- ---
    BUTTERFLY: Pěkně napsáno! Co máš s tím kolenem? Taky mám koleno problematické, tak mě to zajímá. Klidně do zpráv...
    NAGASAWA
    NAGASAWA --- ---
    BUTTERFLY: aaaaha, tak to je neprijemny.
    BUTTERFLY
    BUTTERFLY --- ---
    NAGASAWA: o webu mi nemluv, je to ostuda! Lidí, co by to chtěli dát do pořádku je tu dost, jenom je problém, že stránky jsou majetkem US strany a domluvit tam byť jen malou změnu je hotový neštěstí... tohle je fail jako prase...
    NAGASAWA
    NAGASAWA --- ---
    Jinak kluci, spravte si Vi(c)tory v eng mutaci webu

    SPARTAN RACE ČESKÁ REPUBLIKA - spartan-race.cz
    http://spartan-race.cz/?lang=en
    NAGASAWA
    NAGASAWA --- ---
    BUTTERFLY: paradni report. jinak Dlouhy strane jsem vam v nedeli trochu zavidel, protoze jsem i na Super tak nejak porad tajne doufal, ze nas kolem nich protahnou taky, kor kdyz fotku publikovali tyden co tyden. Mno kazdopadne vyhled z Rysi skaly smer Praded to celkem i vynahradil.

    Jinak jeste zpetne k sobotnimu Super - naprosto vybornej moment byl v cili pred Cargo siti, kdy podel cesty postavalo tak osm malejch spartanku, kteri hulakali na ostatni at vydrzi, ze je to uz jenom kousek a davali vsem high-five :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam