• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COULEENRC on-road/off-road


    Vše o RC modelech aut.



    Zájemci o společné ježdění, nechť dodají model (alespoň typ off/on road a místo výskitu - následně dodám na nástěnku)





    Toto fórum není primárně určeno k obecným dotazům ohledně RC modelů - máte-li dotazy k nabíjení, vysílači/přijímači či údržbě a koupi jiné RC techniky, než auta, prosím využijte fóra - ZDE



    rozbalit záhlaví
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    COULEEN: fakt je, ze sem krapet postizenej tim s cim jezdim mno... plus teda vsechny ty auta maj stredovej diff, kterej tuhle ochranou funkci splnuje vic nez dobre sam a spojka neni potreba (i kdyz pomaha a motor se min hreje)
    COULEEN
    COULEEN --- ---
    KALIBAN: Tak určitě u velkých modelů 1/8 a větších je to také k vůli motoru....ale, z osobní zkušenosti (s Carson Crasher Brushless) vím, že když jsem spojku dorval nadoraz, tak auto šlo sice na zadní jak nic, možná by šel udělat i backflip, ale při brždění (obzvláště po dopadu) trpěly strašně differenciály, takže jsem je měnil jak na běžícím páse. Povolením spojky se tento problém zcela eliminoval, narozdíl od jiných problémů, které vedli k tomu, že jsem Carsona prodal....
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    COULEEN: ne ze bych se chtel nejak prit nebo tak... nicmene jediny co spojka chrani, je prave motor a mooozna pastorek s hlavnim ozubenym kolem.. vsechno ostatni dostava zhruba stejnou naloz :)
    a vsechny osminovy konverze, v zakladu spojku nemaj... ta moje je tak jedna z 20ti...
    treba mugeni konverza ma plastovej spur, kovovej pastorek a zadnou kluznou cast.. nechapu z ceho ty spury delaj :)
    COULEEN
    COULEEN --- ---
    Tak jsem se díval znovu a ono ta spojka je asi jediná věc, která je na VXL revech řešena jinak než na velkém revu. Takže u tebe to opravdu vypadá trochu jinak....předpokládám, že u tebe plní funkci spojky díl 7152

    E-revo VXL
    COULEEN
    COULEEN --- ---
    COULEEN: TO co vidíš vpravo od Spuru je spojka - třecí disk, na který tlačí ty tři kameny(asi carbid nebo něco podobného).
    VINCENT
    VINCENT --- ---
    COULEEN: Tam jsou 2 ozubeny kolecka, ktery napevnou jedou do rozvodove hridele. Jo leda ze ta dirka ve Spurwheelu, na kterou je hridelka s vuli.
    COULEEN
    COULEEN --- ---
    Tohle je ono
    Tady je to vidět
    COULEEN
    COULEEN --- ---
    VINCENT: Tak to by bylo asi jediné revo bez spojky - určitě ji tam máš.....Je to ta věc na kterou přišroubuješ hl. ozubené kolo :)
    VINCENT
    VINCENT --- ---
    VINCENT: zprevodovane, jsem gramaticke pako.
    VINCENT
    VINCENT --- ---
    COULEEN: Tohle plati obecne u kazdeho elektrikeho modelu. Ale u sveho reva jsem zadnou spojku nenasel. To je jenom sprevodovane, aby se motor prilis nehral.

    JENIIK: Co ze bych ten 4kanal koupil tobe a od tebe za litr koupil ten 3kanal?
    COULEEN
    COULEEN --- ---
    VINCENT: Nemá to řazení, ale jelikož el. motor funguje trochu jinak než spalovák, mají tyhle auta spojku, aby nedocházelo k enormnímu zatěžování dalších částí - jako jsou diferenciály, kardany, poloosy atd.

    Jelikož má motor plný výkon od velmi nízkých otáček, bylo by toto zatížení zbytečně příliš velké...navíc a to je možná ještě důležitější, je elektromotor používán i pro brždění, kde jsou ty síly ještě větší...v takovém případě, pomůže spojka, která proklouzne a nepřenáší tyto destruktivní síly dále na model......
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    VINCENT: To kup, to je dobrá cena. Já se na ten upgrade asi kvůli času zatím vykašlu.
    VINCENT
    VINCENT --- ---
    VACA: Jakou spojku? to ma razeni?
    VACA
    VACA --- ---
    COULEEN: díky za info, já jsem to předal a zároveň si taky přečetl...
    Je to vskutku lákavé vozítko... V tom fóru co jsi postnul jsem se dočetl že to má i štělovatelnou spojku... To jsou všechno pozitiva, že si s tim člověk kerej nikdy žádný solidní rc auto neměl vyyhraje i po technický stránce...
    Co sem tak narazil po internetech, tak někerý lidi si z toho dělaj i vyloženě on-road záležitosti.. Což teda asi svědčí o rozmanitosti nastavení podvozku, není-liž pravda... ?

    No, do opavy se nedostanu.. chtělo by to vidět na živo o tom žádná..

    Ta micro-t kerou sem měl tu čest (jak jsem zmiňoval) mě osobně právě nadchla svojí velikostí, (resp. maličkostí) já sem v tu chvíli měl dokonce představu o tom vykuchat ten ovladač, udělat trochu "modelařiny" na něm, zkrátka ho nějak zkomprimovat a napájet z accu. (vlastně už jen to že by se odřízl ten box na 8 tužkovejch a dal by se do rukojeti accupack, by hodně zmenšilo ten ovladač...) Šlo o to, že se celej ten set pak stal v podstatě kapesní záležitostí... Třeba mini-z má i ten ovladač malinkej, to se mi líbí...
    Další věc je že u tý losi micro-T je super ta cena... 1,8k to je prostě paráda.. jasně neni to stříďák je to na FM rádiu a pod... To zase u toho 1/24 sc trucku za 2,4k je víc muziky, 4x4 olejový tlumiče apod... Jenomže to už se zase vyplatí rovnou vzít tu střídavou verzi jak jsi zmiňoval, to je fakt, ale to už sme skoro na ceně dvou micro-T setů... :)

    No ještě to chce zvážit, zase by to chtělo abychom já i známej pořídili stejný abychom mohly soupeřit :) když už..

    Když by jsi ještě narazil na něco zajímavýho, tak dávej ;) nebo když by jsi pořídil dřív než my, tak se pochlub :)
    VINCENT
    VINCENT --- ---
    JENIIK: Mam moznost sehnat 4kanal za 1500. Ale tolik se mi do toho nechce davat.
    COULEEN
    COULEEN --- ---
    VINCENT: no ono to je ve většině případů totéž, ale v tomto případě je to opravdu Remote control, nikoliv radio :D
    VINCENT
    VINCENT --- ---
    COULEEN: Cely zivot jsem si myslel, ze R je pro Radio a ono je to Remote :)

    COULEEN
    COULEEN --- ---
    Tak naše dcerka, jako velký milovník RC autíček, dostala svůj první model

    První rc model od Terezky - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=2UdYOR2xG8w
    COULEEN
    COULEEN --- ---
    VACA: Jinak tu 24ku mají např. www.rcking.eu (v prodejním místě v Opavě se na mě jedna dívala z regálu ještě před týdnem, tak třeba bude/š mít štěstí).
    COULEEN
    COULEEN --- ---
    COULEEN: Jinak tedy oproti 36tině je fakt větší, takže se s tím dá blbnout i na chodníku, či jiném relativně hladkém povrchu. Takže já bych bral určitě 24tinu.
    Jezdíme s tím u kolegy doma na 2x2m (překážky z merkura, knížek i lega :D ) a je to fakt zábava.
    COULEEN
    COULEEN --- ---
    VACA: Sice nemám doma, ale s 1/24 SC Losi jsem jezdil - byla to brushless verze a momentálně na ni taky šetřím.
    Pár zajímavostí je možné se dočíst Losi micro SC
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam