• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COULEENRC on-road/off-road


    Vše o RC modelech aut.



    Zájemci o společné ježdění, nechť dodají model (alespoň typ off/on road a místo výskitu - následně dodám na nástěnku)





    Toto fórum není primárně určeno k obecným dotazům ohledně RC modelů - máte-li dotazy k nabíjení, vysílači/přijímači či údržbě a koupi jiné RC techniky, než auta, prosím využijte fóra - ZDE



    rozbalit záhlaví
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    PAPAGEORGE: To je RC4WD Gelande?
    PAPAGEORGE
    PAPAGEORGE --- ---
    SCHEEZE
    SCHEEZE --- ---
    TOM_HOST: no prave :-D
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    SCHEEZE: ;)


    SCHEEZE
    SCHEEZE --- ---
    TOM_HOST: tam má pridelany Gopro. to nejde jet rychle. :)
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    VACA: trocha rychlosti by bodla ;)

    mini-z F1
    https://www.youtube.com/watch?v=ChK1p0CZ77U
    VACA
    VACA --- ---
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    Nevím, je-li tady na to kolonka, ale přesto: Prodám Traxxas Revo 3.3, hromádku dílů a zcela nový a nezajetý motor TRX 3.3
    BOZA
    BOZA --- ---
    KALIBAN: Updatoval jsem ten odkaz. To co lezi polozene na tech sloupcich se sroubama je ot puvodni pseudoservo, to nad tim je nejake relativne nove servo, ktere na to chci pouzit.
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    BOZA: asi nechapu jak tam drzi to servo :( muzes to nejak vyfotit?
    BOZA
    BOZA --- ---
    ACID: Tak tohle je to, co zkousim rozhybat :-)
    Dropbox - bugina
    https://www.dropbox.com/sh/jxoc4kaeubs496t/AACeg78SgUEeCRwJKjhar9CWa?dl=0
    Znate to nekdo?
    A jeste jeden dotaz ohledne pridelani serva: ted jsou tam na to takove distancni sloupky, ale servo ma ty uchyty o 90°obracene. Prodavaji se na to nejake uhelniky, kterymi se to pridela, nebo si je proste mam z neceho vyrobit?
    Ted tam mam regulator, co umi v Lipol jen 2 clanek, podle poctu drzaku tuzkovych to vypada, ze to puvodne bylo na 12V. Jezdi to docela rychle (po byte) ale je to trochu slabsi (soude podle toho, ze oprene o zed to na koberci nezacne hrabat :-)
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    BOZA: napis mi vecer do posty, tusim nejaky servo tohohle typu fungujici bych doma mel mit z drevnich dob myho zavodeni kdy nebylo potreba tisic tun tahu a nula milisekund v rychlosti a rad ti ho prenecham
    BOZA
    BOZA --- ---
    EOS: No takovy dar neodmitnu. Ty, ktere jsem si vyhledl u Pecky, stejne nemaji skladem a objednavat neco, co nevim jestli bude pasovat... Tady jsou fotky toho co jsem ted nacpal na to moje servo, ale ma vakl: https://www.dropbox.com/sc/316u6r86yqg4gjk/AABXH0tqdoBwf4_9STPFsRqfa
    Jinak to servo ma myslim 25zubu, ale je na dvou mistech nejake ostrouhane, tak se to blbe pocita.
    ACID: Foto podvozku nahodim pozdeji, to ted nemam po ruce.
    ACID
    ACID --- ---
    BOZA: pozor aby ti sedela velikost k tvojemu servu.. nahod pripadne obrazek toho auta a co v tom mas za servo
    EOS
    EOS --- ---
    BOZA: Je to tenhle set: http://www.axialracing.com/products/ax80006
    Já dávám jen ty přímý páky, takže ty už jsem buď použil, nebo rozdal jinam, ale servosavery zbývaj. U pomalejch offroadů je to na nic.
    EOS
    EOS --- ---
    BOZA: Servosaver často zbývá ze stavebnic, kam dávaj víc variant, kvůli různým tisícihranům na servech. Mám jich pár doma z Axíka, podle značky serva, nebo když spočítáš kolikazubová je hřídel, dám ti ho. Měl bych tu mít 23,24,25 zubů - Graupner, Hitec, Futaba,.. Je to pro běžná 40gr serva 20x40 mm.
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    BOZA: jeste bezny je ze servo saver neni na servu, ale na ty durhy strane tahla ktery vede k servu... neni to tam nahodou? cokoliv s pruzinkou :)
    BOZA
    BOZA --- ---
    QNEDLEEQ: Tisicere diky, tak stovku jsem za to ochotnej dat, kdyz to pak pojede kam chci a ne kam to samo chce. A nektera maji diry na tahla tak snad jen prehodim dratky a bude hotovo. Dik.
    KY_109
    KY_109 --- ---
    BOZA: Jmenuje se to "servo saver", da se to koupit jako soucastka, takze muzes zkusit najit neco co Ti bude vyhovovat, nebo neco v tom stylu zbastlit.
    BOZA
    BOZA --- ---
    Nasel jsem podvozek - vrak RC auta, tak jsem tam dodal prijimac regulator a servo a jezdi to. Mam ale dotaz ohledne rizeni. Byla tam pouzita takova parodie na servo (z motorku a potenciometru) ale kupodivu rozmerove shodna, takze sla servem nahradit. Z puvodniho "serva" jsem pouzil jakousi bezpecnostni spojku. Kdysi jsem nekde cetl, ze u aut musi byt, protoze kdyz se napravou naboura, tak aby to neodnesly prevody serva.
    Jenze v tehle "spojce" je hrozny vakl, takze to moc poradne nezataci. Poradte mi prosim, jak se tahle soucastka jmenuje a cim kvalitnejsim ji nahradit? Proste neco mezi tahla ke kolum a ozubeny hridel ze serva.
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    EEOS: korinek mel na zizkove na zimu telocvicnu docela velkou kde se trenovalo... zkus mu napsat http://www.rcxauta.cz/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam