• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COULEENRC on-road/off-road
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    SCHEEZE:
    SCHEEZE:
    Mam a je to nahoda. Chodi mi celkem dost veci z ciny, ruzny castky od 0,5USD az klidne op 250USD. Drtiva vetsina co jde tou nejlevnejsi dopravou, tak se neprocli. To co jde Fedexem, tak skoro vzdycky. To co jde DHLkem, tak velmi nahodne a namatkove, odhadem tak 20% proclit, zbytek prosel free.

    Priklad - AllPCB vyroba plosnaku, cena zakazky 34USD, doprava 30USD Fedex. Clo+DPH skoro 700,-

    2x IP kamera z Aliexpress za celkem 500USD, doprava zdarma, clo ani DPH zadny, nic jsem nedoplacel a ani neresil papiry. Dopravci se po ceste ruzne stridali, od nejake podivne cinske sluzby (Cainao?) co neni klasicka China post, az po PPL, ktery mi to finalne dorucilo.

    Casto to delam tak, ze do poznamky k objednavce cinanovi pisu:
    Dear frined, please can You put max 20USD price on the package sticker? It is much faster delivery, thank You so much.


    EOS:
    KALIBAN:
    Jj, ja vim, ale nez dorazi veci z Ali (klidne tretinova cena), tak bude konec prazdnin. Ted je to nouzovka a funguje.
    SCHEEZE
    SCHEEZE --- ---
    SCHEEZE: teď jsem si všiml že to mají i někde v Polsku. To už by asi šlo. Je to ale kurva drahý koníček :)
    SCHEEZE
    SCHEEZE --- ---
    BOAR: pokud někdo nemáte jinou čerstvou zkušenost která by mě vyvedla z omylu, nezapomeň připočíst dopravu, DPH a clo. A minimálně stovku za proclení pokud si tam dojdeš sám.
    UNDERMEDIA
    UNDERMEDIA --- ---
    BOAR: ok, doba jde kupředu .)
    BOAR
    BOAR --- ---
    UNDERMEDIA
    UNDERMEDIA --- ---
    BOAR: rozumim ... ale udelas to 1x a pak si stejne koupis neco takoveho, musim ale priznat ze v posledni produkci uplne prehled nemam, tak treba existujou levnejsi na podobne urovni
    BOAR
    BOAR --- ---
    UNDERMEDIA: Mno chtel bych za nej dat tam max polovinu :-) Ale to jsem asi v jinem svete zejo.
    UNDERMEDIA
    UNDERMEDIA --- ---
    BOAR: trocha luxusu, ale zase na cely zivot ... savox.)

    SC-1258TG Digitální servo (12kg-0,08s/60°) | Kostka model centrum
    https://www.kostkamodelcentrum.cz/obchod.aspx?polozka=5174
    BOAR
    BOAR --- ---
    potreboval bych do emxt-1 novy servo ... to co mam z ciny, nebylo kovovy. mate nejakej tip neco, co mi neurve penezenku ... kovovoy, asi celkem rychly, tusim, ze tak 15 -20kg?
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    ROMANICAK: na nimh baterky bych se s brushless kombem taky vykaslal ....
    EOS
    EOS --- ---
    Na konektory Tamyia ve vlastním zájmu zapomeň.
    UNDERMEDIA
    UNDERMEDIA --- ---
    ROMANICAK: jj, tohle combo mam taky v Slash2wd a fer ..
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    Konecne jsem se k tomu dokopal a predelal jsem Himoto EMXT-1 MonsterTruck na Brushless.

    Rovnou muzu rict, ze je to totalni raketa, na radiu to je stahnuty skoro na minimum kde se to uz rozjede, ale i tak to jezdi skoro jako na maximum s puvodnim motorem/reglem. Proste je to rychly jaxvina :-) ...mozna to budu muset resit pomoci pastorku s min zubama, protoze jinak to decka roztriskaj. Ale je to super, velmi zabavnej upgrade a nelituju toho!

    Co je to za auticko:
    1:10 HiMOTO Monster Truck EMXT-1 elektro RTR set 2,4GHz (modrá)
    https://www.peckamodel.cz/hmhi2101rc-l-1-10-himoto-monster-truck-emxt-rtr

    Set co jsem do toho dal:
    COMBO MAX10 SCT s EZRUN 3660 SL 4000Kv - černý
    https://www.peckamodel.cz/combo-max10-sct-s-ezrun-3660-sl-4000kv-cerny


    Kdyz bude chvilka casu, dam video.


    Melo to par uskali...
    1. Regl ma XT-90 konektor.
    Takze jsem si musel vyrobit redukci XT-90 samice x Tamyia samice, aby to fungovalo s puvodnima NiMh baterkama. Ty mam 2ks pomerne novy 4000mAh a nemam pro ne jiny vyuziti, takze je chci na tohle. Redukce v eshopech nikde neexistuje, nejspis proto, ze konektory si proudovym zatizenim absolutne neodpovidaji (XT-90 = 90A, Tamyia = 12A).

    2. NiMh baterky nestaci.
    Proudovy zatizeni je takovy, ze ta NiMh baterka to proste nedokaze dat. Coz se projevuje pri prudkym rozjezdu automatickym odpojenim reglu na nejaky kratky cas, typicky cca sekundu. A taky je to blby pri prudkym brzdeni, ale tam je default nastaveno na 75%, takze se to neprojevuje tak casto, vlastne skoro vubec. Takze az ty NiMh odejdou, stejne me ceka koupit nejaky HardCase 3S LiPo.

    3. Pastorek. Je tam.
    Nejakou chvili trvalo nez me napadlo podivat se v krabicce pod ten plast ve kterym byl motor ulozenej. Ta nejaka chvile zahrnovala zjisteni ze motor ma 5mm osu misto puvodni 3,17mm, pak hledani v eshopech, nasledovala panika ze je to neresitelnej problem. To protoze u pastorku se uvadi ruzny miry velikosti zubu a nedari se najit nikde jak to prepocitavat. Pak dotazovaci maily do eshopu a vyrobci...az nakonec se svesenou hlavou si rikam ze si aspon prectu papiry co k tomu jsou a voila!, pod tim plastem se pastorek nasel. A pasuje na origo "main diferential gear", tedy na to velky ozubeny kolo.

    4. Vymena "main diferential gear" za kovovy.
    Nepovedlo se. Drzi to takovej cervik jeste na ose kardanu za drzakem motoru a ten se mi proste nepodarilo zadnou silou povolit. Vlastne ani celej ten drzak se nepovedlo sundat, protoze sroubek co ho zespoda skrz podvozek drzi se vyzvejknul a nepovolim ho. Tak mozna priste.




    P.S. --Grammar nazi okenko-- Muze pls nekdo z adminu zamenit text z uvodniku :
    "Zájemci o společné ježdění, nechť dodají model (alespoň typ off/on road a místo výskitu - následně dodám na nástěnku)"
    za:
    "Zájemci o společné ježdění nechť dodají model (alespoň typ off/on road a místo výskytu) - následně dodám na nástěnku."
    Dik :-)
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    UNDERMEDIA: To vypadá jako celkem pěkný místo na poježdění.
    UNDERMEDIA
    UNDERMEDIA --- ---
    STB23: ve Zline nad Hanzelkovou vilou... takova rokle mezi sidlistem a centrem mesta.... byla to docela pustina, ale ted to trochu prokouklo. Na kraji je pekny vyhled smerem na Vizovice.)
    STB23
    STB23 --- ---
    UNDERMEDIA: pěkně místo. Kdepak to je?
    UNDERMEDIA
    UNDERMEDIA --- ---
    QNEDLEEQ: ok,) .. .letni sezona zahajena. Odhrabal jsem listi.)
    UNDERMEDIA
    UNDERMEDIA --- ---
    sezona zahajena .)

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam