• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KEJKAHanební "parchanti"... aneb firmy instituce a obchodníci, kteří nás poškodili, poděl se o zkušenost ať víme
    AIJA
    AIJA --- ---
    KORKMAZ:
    Třeba záleží na kterou narazíš. Posílávám občas stejné balíčky a na jedné poště mi chápavá paní účtuje místo balíku dopis. Těžko říct, je to překombinovaná insituce.
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    Nevim, jestli se tady smí propírat i notoricky známé státní firmy, ale mám zajímavou zkušenost s poštou. Odesílal jsem balíček o hmotnosti 750 g a drobných pravidelných rozměrů a dle ceníku na jejich webu bych měl platit 52 Kč. Potřeboval jsem, aby odesílatel dostal balík domů (nevim proč tomu říká pošta "do ruky" když jí doručení domů ukládá snad i zákon) a ne do lokální pošty a stálo to 105 Kč, takže o celých 100% navíc...co to kua má bejt todleto...
    KEJKA
    KEJKA --- ---
    STEAK9: dnes, kdy tahle povolení chodí v datových zprávách bez razítek je to těžké poznat :/ nicméně to není nic, co se nedá ověřit samozřejmě, taky díky tomu jsme na to přišli, všechna vyjádření vč. povolení jsou evidována - jen si všimnout :/
    STEAK9
    STEAK9 --- ---
    STEAK9: tohle je docela husty:
    "Neověřená kopie veřejné listiny ani neověřená kopie padělku veřejné listiny nejsou veřejnými listinami a jejich pořízením se nelze dopustit trestného činu padělání a pozměňování veřejné listiny."
    Aspoň dle http://cs.wikipedia.org/wiki/Ve%C5%99ejn%C3%A1_listina
    STEAK9
    STEAK9 --- ---
    KEJKA: Na stavebním povolení je kulaté razítko. Pokud ho padělal jde podle mě o padělání veřejné listiny, tj. lze na něj podat trestní oznámení. Nejsem právník, tak možná nemám pravdu, ale znám případ kdy podobný jedinec skončil u soudu.
    KEJKA
    KEJKA --- ---
    tak mám další firmu - respektive pana projektanta!

    Je jím pan Tomáš Kirschner ze společnosti TK4 - tento pán je celkem slušný podvodník, nejednou jsem s ním pracovně řešila třeba to, že sfalšoval naše vyjádření, jednou dokonce i stavební povolení (za což dle mého mu měli minimálně odebrat licenci)... Tento pán chce dále za své projekty celkem nehoráznou sumu a za každou úpravu v projektu další...
    Varuji tedy případné stavebníky před touto firmou - projekty od nich jsou předražené, většinou neobsahují vše, co mají a za každou úpravu v nich se vaše kapsa taky pěkně prohloubí - v neposlední řadě je projektant schopný vás jako stavebníka svým počínáním dostat před soud za podvod a padělání úředních listin - tak si dejte pozor.
    KEJKA
    KEJKA --- ---
    LADYWAVE: hmm... tak hlavně že tak...
    Nicméně MUJDUMAZAHRADA e-shop asi reklamace vyřizuje nerad...
    LADYWAVE
    LADYWAVE --- ---
    KEJKA: psala sem, telefonovala, schylovalo se k výhružce ČOI, ale pak jsem zkontaktovala aukro, přes které jsem zboží kupovala a ujali se toho, na první výzvu od nich nereagovali a tak poslali druhou, prý už hodně striktní, tak to nakonec proběhlo...nevím přesně co jim Aukro napsalo...
    KEJKA
    KEJKA --- ---
    Velmi nátlakovou cestou? myslíš, že jsi jim vyhrožovala ČOIkou?
    LADYWAVE
    LADYWAVE --- ---
    Ahoj chci upozornit na e-shop: mujdumazahrada. Vrátila jsem jim zboží v zákonné lhůtě, nicméně peníze zpět jsem z nich velmi nátlakovou cestou dostala až po 4 měsících....nedoporučuju, pokud budete něco reklamovat....
    DEEKEY
    DEEKEY --- ---
    COQUINE: Nezatracuji, jen mě trochu mrazí u toho - může být:-) Ale ok, možná moc podléhám negativním neuvěřitelným zprávám ohledně exekutorů a někdy i soudních rozhodnutí:-)
    DEEKEY
    DEEKEY --- ---
    MJUGEN: No právě, to bych spíš očekávala, když už mě doporučeně vyzvou k úhradě, tak že to také doporučeně stornujou, protože u těch emailů bych si moc jistá nebyla a už vůbec ne po letech.
    MJUGEN
    MJUGEN --- ---
    DEEKEY: Nejde o důveryhodnost emailu (officiálně je důvěryhodné jen to z datových schránek nebo digitálně podepsaný email nebo dopis s pruhem asi), jde o tu osobní zodpovědnost daného pracovníka, který to musel poslat ze svého počítače nebo dát někomu k němu přístup a to už je jejich starost imho. Samozřejmě košer by bylo, kdyby poslali oficiální dopis s pruhem, že řízení bylo zastaveno nebo potvrzení o bezdlužnosti vůči nim nebo jiná sranda, kterou na požádání musí dodat, když už poslali to předchozí.
    COQUINE
    COQUINE --- ---
    DEEKEY: pro soud ano/muze byt. nezatracovala bych ho.
    KEJKA
    KEJKA --- ---
    já myslím, že ne, ale důležitý je to, že mám doklad o zaplacené pokutě, který teda nevyhodím ani teď

    takže jestliže někdo dostane pokutu od policajtů a dostane papír z bločku - nevyhazovat!!! mě se taky hodil
    DEEKEY
    DEEKEY --- ---
    MJUGEN: A je email pro případné exekutory apod. důvěryhodný?
    MJUGEN
    MJUGEN --- ---
    KEJKA: email vytisknout založit a uschovat - aby za 10 let nechtěl nějakej vykuk 10 000,-
    KEJKA
    KEJKA --- ---
    KEJKA: dnes dořešeno - hned ráno jsem naskenovala doklad o zaplacení pokuty a poslala patřičné dámě na magistrátě, ta tedy nejdřív (evidentně) nechtěla nic moc řešit, a že vlastně neví jestli se jedná o stejnou pokutu a že to musí pořešit - to bylo v osm ráno, v poledne se ještě nic nevědělo a cca před třetí hodinou mi přišel mail s omluvou od policejního důstojníka, že mám toto považovat za vyřešené
    - tak aspoň že tak :)
    KEJKA
    KEJKA --- ---
    ILLUZE: nevím, jestli se dají brát dětské sněhule jako vycházková obuv... :)

    Mám zas jeden vlastní případ - v poslední době už si přijdu, že se na mě někdo domluvil a teď po mě různé instituce a lidé chtějí peníze...
    V únoru 24. jsem špatně zaparkovala, máme tu takovou křižovatku do Y, kde ve chvílích parkovací krize normálně stojí až 3 auta a přes noc jsem stála prakticky v křižovatce. Druhý den ráno jsem zjistila, že mám pokutu za stěračem a tak jsem se vydala na policii, kterou máme pod barákem (dle jejich výzvy) a jala jsem se platit za svou blbost. Policisté mi uložili 300,- blokovou pokutu, převzala jsem si doklad, odešla a od toho dne už tam neparkuji.
    Dnes mi přišla červená obálka z magistrátu, že mám tento dopravní přestupek z toho samého dne zaplatit 500,-
    ... Mluvila jsem se známým policistou, který mi tedy řekl, že pokud mám doklad, že si mám na magistrát zajít a ukázat jim ho, že nemůžu za jeden přestupek platit dvakrát - takže zítra volám paní, která mi napsala dopis do červené obálky a zkusím se s ní domluvit - jsem na to zvědavá.
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    KEJKA: Jdu s křížkem po funuse, ale v tomtéž období jsme řešili obdobný problém. Muž však "nasadil" na jednání mne, kdy jsem o dané věci nehodlala diskutovat a rovnou jsem trvala na vrácení peněz (šlo o CCC na Zličíně) - původně tak trochu tlačili do výměny bot.
    Kolegyně té paní, se kterou jsem to řešila, cosi komentovala... jen jsem se jí zeptala, jestli jsem měla v mezičase vyřízení děcko nechat běhat v sandálech.
    No prý je běžné, že děti mají vícero bot.
    Ano mají... ale to je věc moje a ne její. Stáhla se a vše pak bylo vyřízeno v klidu.

    Ad. označení vycházkové obuvi - na to vás ale měli upozornit při prodeji, ne?
    Netuším, zda to ještě platí, ale kdysi byl pořad na ČT1, že tím pádem je povinen prodejce nákup uznat. Ale nevím, jak to v letošním roce je...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam