• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MISHUGEFreelancing - žít a pracovat na volné noze
    TOMB
    TOMB --- ---
    JINX: Mě živí práce přes oDesk asi rok, každý týden přijdou peníze, které si můžu kdykoliv převést na PayPal účet, z něj pak na svůj osobní a pohoda. Žádné handrkování se s klienty, v tom je to super, prostě Ti honorář přijde každý týden ve stejný den. Jak budu přiznávat daně taky zatím netuším, asi se tam zkusím doklikat k nějakému výpisu transakcí za rok 2014, vytisknu a zdaním jako svou jedinou fakturu... ale to je samozřejmě zatím čistá teorie
    JINX
    JINX --- ---
    Mate nekdo zkusenosti s portaly typu odesk.com, freelancer.com ? Jakym zpusobem to resite v ucetnictvi? (nejradsi bych to teda v ucetnictvi neresil vubec a zrusil ZL)
    TYCZKA
    TYCZKA --- ---
    Čao, možná si někdo pamatuje jak jsem na rok a půl jela zkoušet skloubit práci online a cestování... tak to vyšlo :)) Rozhodně doporučuju i ostatním!

    Návrat do Čech a plány do budoucna | Blog o cestování a práci přes internet
    http://www.pracenaceste.cz/navrat-do-cech-a-plany-do-budoucna/
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    ILLUZE:
    článek nefunguje, kde o tom můžu něco najít ?
    třeba od kdy to bude platit ?
    _OZZY_
    _OZZY_ --- ---
    ILLUZE: akorat kdyz mam jako osvc misto vykonu stejne, jako bydliste, tak se vubec nic nezmeni Y_Y
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Hááálelujááá :-)
    V živnostenském rejstříku už nebudou údaje o pobytu podnikatelů
    18.6.2014, Zdroj: ČTK
    http://www.infoportal.cz/...&utm_medium=enl&utm_campaign=ENPR-2014-23&utm_content=ENPR-zpravodajstvi
    STICK
    STICK --- ---
    Bitcoinovy startup SatoshiLabs hlada nove posily! http://satoshilabs.com/jobs/
    KORINKOWICZ
    KORINKOWICZ --- ---
    Nesnesitelná lehkost paušálu | Fokus - Respekt.iHNed.cz
    http://respekt.ihned.cz/fokus/c1-62215580-nesnesitelna-lehkost-pausalu
    JESTERDAY
    JESTERDAY --- ---
    Ahoj, sháním grafika na expresní převod loga z naskenovaného rastru do křivek. Odměna 1000,- a odhaduji to max na 2-3 hod. čistého času. Více kdyžtak v poště. Dík.
    EGGH
    EGGH --- ---
    Nejšílenější nápad mého života. Z mé rodiny se stali digitální nomádi - iDNES.cz
    http://bydleni.idnes.cz/...450_dum_osobnosti_web#utm_source=lidovky&utm_medium=text&utm_campaign=sph
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    Ahoj, shanim web grafika pro obcasne projekty. Mate nekdo cas na jednu dve webovky mesicne?
    FLYBOJ
    FLYBOJ --- ---
    Jde o to, ze NDA castokrat nectou ani samotni zadavatele a nekde dokument vygoogli.
    Obecne nemam problem papir - mlcenlivost - podepsat, ALE castokrat se mi stalo prave viz vyse a ani sam zadavatel po upozorneni vlastne nevedel, ktera bije. Jen jsem chtel rici, abyste si davali pozor a cetli, protoze se k NDA casto prikladaji ruzne poznamky -

    napr. musite zajistit, aby se predmet mlcenlivosti neprovalil dale od vas pomoci 3ti strany - priklad. Firma dostane zakazku - vas bude mit jako 3ti stranu - subdodavatele na grafiku, kod, cokoli. Ale zaroven k projektu treba casem prizve nekoho dalsiho - dalsiho subdodavatele, kterej NDA podepsanou nemusi mit a pokud s nim vy budete komunikovat naprimo, muze nastat problem, kdyz on neco provali.
    (davejte pozor, aby kazdy, kdo se na projektu ucastni, mel podepsane NDA, nebo komunikujte jen se zadavatelem)

    Dal se k smlouve casto priklada poznamka, ze nebudete delat na podobnem projektu, ktery by vyuzival know-how projektu v ramci NDA - treba po dobu x let. Coz je ok. Jednou jsem mel ale v NDA to, ze nesmim rok delat na zakazce podobneho typu - predmet mobilni hra.

    Neni problem sepsat mail/dopis a pozadat zadavatele o vyjimku, chtel jsem jen naznacit to, ze z praxe vim, ze hodne lidi NDA necte a nejsou to jen dodavatele.

    Taham sem asi drevo do lesa, spis me ale tak nejak zarazilo, kolik lidi a firem bere NDA jako formalitku.
    PELDA
    PELDA --- ---
    TOMB: souhlas

    FLYBOJ: ja to nikdy moc neresil. podepisoval jsem to na projektech, kde se racovalo s osobnimi daty klientu. zadna data jsem neukradl a dal to neresil :)
    BINARY_PARANOIC
    BINARY_PARANOIC --- ---
    FLYBOJ: přijde mi to jako přirozená součást slušného smluvního partnerství.
    TOMB
    TOMB --- ---
    FLYBOJ: Smlouva o mlčenlivosti? To mi přijde jako běžný papír, který obecně vzato není důvod nepodepsat. Samozřejmě je dobré si všechno nejdřív přečíst, ale nestalo se mi, že bych slyšel o komkoliv kdo měl s něčím takovým problém. Ani jsem se nesetkal s případem že by někdo NDAčko explicitně porušil - za což nepovažuju když se o své práci bavím s přítelkyní. Problém by nastal, kdybys byl třeba součástí týmu který dělá na např. nové aplikaci, a půl roku před plánovaným uvedením na trh bys začal psát po sociálních sítích detaily jaká bude atd.
    FLYBOJ
    FLYBOJ --- ---
    Mam neco do debaty.
    Jak se, jako freelanceri, stavite k NDA smlouvam? Premyslite nad tim, nebo proste podepisete a verite, ze vam ve skutecnosti nic nehrozi?

    KACHNIK
    KACHNIK --- ---
    CORNHOLIO: Potvrzuju, mateřská=nemocenská (stejnej úřad, stejný patro). Jen jako čerstvě dostudovaná jsem byla v jakési ochranné lhůtě a vyměřili mi na mateřskou nějakou paušální částku.
    Jinak se tady na to ptám, protože mám dojem (možná blbej), že OSVČ s ŽL jako hlavní činnost prostě musí zacálovat jak zdrávko tak socko (tam je vyvěšenej základ nějakejch 18 stovek, fuj). Teď jsem měla živnost jako vedlejší činnost při rodičovský a povinnost platit socko mi díky minipříjmu nevznikla, na zdrávku mě krouhli o nějaký pětikilo. Takže jde o to jestli si jako "umělec" na volný noze nějak v tomhle ohledu polepšim. Matně si pamatuju, že nás na prumce (to už je let :/) krmili něčím takovým, že jako umělci něco nemusíme, jenže jsem tomu moc nevěnovala pozornost a ještě se to beztak od té doby změnilo.
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    CORNHOLIO: ok. mas pravdu materska je na nemocenske vazana... ja tuhle davku nejak moc neresim .)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam