• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ANNAWAPatchworkové rodiny
    Moje děti, tvoje děti, naše děti. Jaké je to v rodinách, kde se sešli partneři s dětmi z minulých vztahů? Jedno, zda spolu všichni žijete neustále nebo se vídáte jen občas. Problémy, možnosti, zkušenosti.
    rozbalit záhlaví
    TESSS
    TESSS --- ---
    EDERA: a co nejaky zazitek, treba ze s dcerou pujdes jen ty na zmrzlinu, udelate si "holcici den"
    IDENTITY
    IDENTITY --- ---
    EDERA: "Jenom abys ty mu k výročí nedala jachtu a on tobě kytičku fialek...". Promiň připomnělo mi, nemohla jsem odolat. Jinak rozumím a soucítím, protože řešení to zřejmě nemá. Jen řadu lepších nebo horších kompromisů :(
    Ještě mě napadá: jestli je to stan v kategorii +/- za tisícovku a nemusí to být zrovna rolls mezi stanama, tak by to pro blondýnu mohly ke knížce vyrovnat nějaký pěkný šaty. I když samozřejmě je jasný, že princip problému zůstává. Jen spíš tip na "vyrovnávací" dárek, no.
    EDERA
    EDERA --- ---
    TESSS: Je dyslektik, takže zas takovou radost jí to neudělá.:-) A prostě mi to nepřijde fér, aby jedna dostala dárek za desetinásobek toho, co druhá.

    Jednoduché řešení to prostě nemá a jak říkám - štve mě, že mě to tlačí k rozhodnutím, která tak jako úplně nechci. Ono se to opakuje už po několikáté (jako se zoubkovou vílou - taky těžko šlo dát minci pod polštář jedné za každý vypadlý zub a druhé jen za první) a přijde to zas.
    TESSS
    TESSS --- ---
    ANNAWA: ja to beru podle sebe, ja chci knizku vzdycky :-)
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    TESSS: jedné knížku, druhé stan? Aby ta druhá viděla, že se vyplácí prudit.
    TESSS
    TESSS --- ---
    EDERA: no a proc ji proste nedas tu knizku? Kdyz ji to udela radost
    EDERA
    EDERA --- ---
    HANELA: To by bylo jak ten křeček či co, kterého kdysi dostala Annawa se ségrou a byl její jen z 45%.:-)
    Blondýna do skauta nechodí, stan nechce a nepotřebuje. Spacák má.
    Ona vlastně nic velkého nechce, takže to bude takové hledání dárku pro dárek, vlastně zbytečně.
    HANELA
    HANELA --- ---
    ANNAWA: a blondýnka nejezdí? nemám takový přehled. Ona zase má něco jiného.

    prekérní situace...
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    HANELA: s kterým pak bude jedna jezdit na výpravy? Když navíc jedno dítě o stan nijak extra nestojí?
    HANELA
    HANELA --- ---
    a co stan dohromady?
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    EDERA: to se ti vůbec nedivím.

    VALENTINA: prakticky ano, ale já bych tam viděla jako problém to vychýlená rovnováhy, kdy si jedno dítě něco posadí a druh je buď ošizený nebo to musíš dorovnávat do výšek, s nimiž jsi tak úplně nepočítala, nebo s nimi ani nesouhlasíš.

    Máme to taky s krát za sebou. Kdy manželovy děti měly od matky nastavený jinak kapesný, jinak platby za telefony (což bylo dvakrát vtipný, protože ona nastavila limit a muž to platil za obě jejich děti, naštěstí se to podařilo rozdělit, že každý za jedno a hned jí to začalo víc zajímat). Je to teda krom toho, že je to drahý, ubíjející.
    VALENTINA
    VALENTINA --- ---
    EDERA: a tak mně pořád přijde stan jako dobrá věc, než nějaké kravinky. tak co pořídit Blondýně něco podobně praktického? spacák?:)
    EDERA
    EDERA --- ---
    HANELA: Na výpravy se skautama, na postavení na zahradě... O využití by nebylo.
    HANELA
    HANELA --- ---
    EDERA: k čemu bude brunetě stan?
    EDERA
    EDERA --- ---
    Největší problém mi dělá, když si připadám dotlačená k něčemu, co bych normálně nedělala. Aktuálně řešíme "dárek za vysvědčení". U nás se vždycky dávala kniha. Bruneta ovšem z otce vyrazila slib, že stan. Blondýna má stejně pěkné vysvědčení a trvat jen na knize mi vůči ní nepřijde fér. Ona sama teda žádný požadavek nevznesla, ale tak jako smutně kouká, kdykoliv se mluví o stanu (což je v podstatě furt, protože bruneta hodlá z vysvědčení vytěžit maximum - i matka již byla po telefonu dotazována, jaká že bude odměna). Tyhle chvíle fakt nesnáším, protože moc nevím, jak z toho ven.:-(
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    EDERA: tak jo, no ;-) M. se někdy výžíva v tom, že vypočítává své sourozence včetně potomka nové (a už tam teda bývalé) ženy svého otce.
    EDERA
    EDERA --- ---
    Včera před výpravou na návštěvu:
    Bruneta: "Hurá, jedeme navštívit moji nejlepší kamarádku!"
    Blondýna (smutně): "A co já?"
    Bruneta: "Ty nejsi moje kamarádka, ty jsi moje sestra."

    No, tak jo.:-)
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    FIFI: ale jo, úplně, horké hlavy vychladly. Davno. Ale muže se to kdykoli opakovat, bohužel.
    FIFI
    FIFI --- ---
    ANNAWA: co dneska, je lepe?
    WERKA
    WERKA --- ---
    EDERA: Já to asi napsala hodně zkratkovitě - je mi jasné, že v rámci patchworku je to mnohem komplikovanější a hůř se to řeší. Jen jsem chtěla říci, že i v tradičním nastavení konflikty podobného typu nejsou až tak zřídkavé.

    ANNAWA: Chápu, že tenhle přístup (reju jen do jednoho) je blbý, naštve a logicky tam pak funguje syndrom matky-lvice.
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    EDERA: presne, plus muz se poslední dobou víc naváží do mého syna, protože vlastního se boji?
    EDERA
    EDERA --- ---
    WERKA: Jo, já vím, že to je věk, kdy bývá výbušná kombinace i s vlastním otcem, ale v tomhle nastavení to má ještě x dalších dimenzí, který to dost komplikujou.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam