• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TETA_JELENACestujeme s detmi...kdykoli a kamkoli
    PETATA
    PETATA --- ---
    THERY: díky za info
    a jak se ti líbilo to letovisko Tsilivi?
    THERY
    THERY --- ---
    V Mateřském citu jsem slíbila info o cestě na Zakynthos s 16m synem, ale sem se to asi hodí více :)

    Celý týden bylo do 30 stupňů, moře bylo chladnější, koupat se dalo v pohodě.

    Let na Zaknthos syn prospal. Při letu zpět za námi seděl stejně starý chlapeček, takže na sebe koukali, podávali si různé věci apod. Nejhorší byl asi přesun autobusem z letiště do hotelu - avizováno bylo 40min, trval přibližně 90min - to už se syn nudil a udržet ho na sedadle nebylo zrovna jednoduché. Na zpáteční cestu jsme si raději objednali taxi, tím cesta trvala 20min...

    Moře se syn trochu bál, pohyboval se jen po břehu a nechával se omývat vlnami, až poslední dva dny se nechal odnést trochu dál. Z písku všude kolem byl ale hodně nadšený :)
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    MARUU: Autosedačku jsem zkusila požadovat po Áčkách (AAA), požadavek se musí hlásit 24 hodin předem a ta služba stála tehdy 650 nebo 750 kč. Volala jsem i někomu jinému, kdo tuhle službu neměl, bohužel si nevzpomínám, kdo to byl :-( Všichni mě ale od začátku přesvědčovali o tom, že v taxíku děti sedačku ve městě nepotřebují :-(

    V sobotu jedu na letiště s dvojčaty a nakonec to řeším tak, že jedu svým autem, které tam nechám, protože to už je pro taxislužbu neřešitelné :-)
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    LEF: Park určitě, ten mám na seznamu. Teď ještě hledám nějaký místo, kde by se dalo s dvouleťákem poobědvat, pokud počasí nebude přát pikniku.
    LEF
    LEF --- ---
    BONEMINA: Tak Krumlov je sam o sobe pěkny. U zamku je obrovska zahrada s rybnikem, kde se da zabavit (od hazeni kaminku do vody po krmeni kacen).
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    Prosím, byly by nějaké osvědčené tipy na Český Krumlov na jednodenní výlet s dvouletým dítětem? Jedeme ještě s kamarádkou, která si chce projít zámek, takže budeme mít minimálně 3 volné hodinky, které by se hodily strávit nějak co nejvíc baby-friendly, když už s náma má mládě trpět městskou turistiku :)
    ZRK
    ZRK --- ---
    CROSS: Tak nejspíš prostě jen nejsem zvyklá na to těžiště a měla jsem naložený moc košík vzadu. Cca 30 250tkových skleniček. Teď už se to nepřevažuje, u najíždění na obrubník naopak to těžiště vzadu vítám. Vozík bez dětí jde ale vzad i když mám v košíku byť jen svetr...
    CROSS
    CROSS --- ---
    ZRK: to mi přijde opravdu podivné. Nemám CX2, ale Cougar 1, nicméně konstrukčně si je to dost podobné. V obou případech je těžiště dítěte před osou (zadních) kol, takže tohle by se stávat nemělo. Mě přepadl dozadu pouze prázdný (tj. bez dítěte) s nezvykle naloženou taškou (tou kapsou vzadu) za poryvu větru, jinak rozhodně. Ověřil bych si v první řadě, že je správně složený.
    ZRK
    ZRK --- ---
    Nemáte tu někdo vozík Thule/Chariot CTS CX2? Pořídila jsem si ho z druhé ruky a vypadá tedy naprosto skvěle. Uplně nově (prý ho měli jen asi 4x venku), půlka dílů byla ještě zabalená...
    Ten vozík se jakoby převažuje dozadu. Dneska, když jsem poprvé vyjela s dětmi ve verzi kočárek na nákup a naložila ho dozadu, tak se to vůbec nedalo skoro řídit. Musela jsem ho podepírat, jinak by kočár s klukama přepadl.
    Chtěla bych vědět, zda je to normální... Nějak se mi tomu nechce věřit u něčeho tak drahýho. Neměla jsem možnost si to osahat nikde v prodejně, chyba :/
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    PETATA: Kamarádi takhle jezdí, mají vozík za kolo a nejmladší si tam prohlíží knížky, hraje, nebo kouká kolem nebo spí. V části vozíku mají i věci, je jich dohromady 5, takže i když vybavení zredukovali na minimum, pořád toho mají dost (stan, 5 spacáků a karimatek...). A vozí finanční rezervu na penzion, když je dlouho hnusně, aby se aspoň občas usušili :-) Jezdí většinou na 14 dní někam na zahraniční cyklostezky. Dělají kvůli dětem hodně zastávek, aby se nenudily a pohrály si, zařazují odpočinkové dny, kdy zůstanou 2 noci ve stejném kempu, zajdou do města, koupou se... Vracejí se vždycky nadšení.
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    PETATA: my v létě plánujeme jet s dětma nějakou cyklostezku v rakousku/německu a taky se nechceme s věcma tahat. chceme to provést tak, že pojedeme společně a na konci denní trasy se manžel otočí a pojede to celé zpátky pro auto s věcma. Ale naše děti teda pojedou každé na svém kole čili denně to vidím na 30km jestli....tudíž se manžel aspoň trochu vyžije a děti nebudou totálně vyšťavené z toho, že jedeme moře kilometrů s bagáží....ve dvou prostě věci pro čtyři fakt nepobereme....
    PETATA
    PETATA --- ---
    kazdopadne planuju to s tema vecma a spanim ve stanu vyzkouset nekde u nas na vikend a uvidime, jestli to dame my i ona :)
    PETATA
    PETATA --- ---
    ANNAWA: na kole a ni obcas jezdime a musim zatukat, ze to jde, cast jizdy spi, jinak tam ma zavesene nejake hracky a nejvic ji bavi, kdyz me vidi, jak jedu vedle a mavam ji.. coz fakt nejde vsude :)
    dojezd/navecer uz je horsi, ale zatim to byly vesmes kratsi vylety do 30km, ale zase po Brdech, tam by ten teren mel byt snad mirnejsi, tak se da ujet vic
    PETATA
    PETATA --- ---
    MEDVED007: to jsem presne navrhovala, bydlet na jednom miste a hvezdicovite vylety, odpadne nejen to baleni, ale vozeni milionu veci a hlavne jejich tahani :)
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    MIDORI: tak ono není špatné počasí, jen špatné vybavení :-) akorát, že pro děti má člověk tendenci na tom fakt dobrém vybavení šetřit, protože stojí majlant a děti z něj hrozně rychle rostou.....
    MIDORI
    MIDORI --- ---
    ANNAWA: ja ti nevim, ale pro me je dest na dovolene, kterou travim pod stanem, dost opruz :-/ zrovna v Rakousku u jezer se nam to stalo a po dvou dnech jsme to radsi zabalili (jeste bezdetni)
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    MIDORI: dětem déšť zase tolik nevadí ;-) My cestujeme s B od malička různými způsoby a zažili jsme už ledacos a pruda to nebyla, jen je teda fakt, že on je zřejmě k cestování mimořádně vhodný, je mu jedno, kde večer usíná, prostě ho to baví stejně jako nás.

    MEDVED007: přesně to jsem měla na mysli. Nebála bych se, že dítě to cestování nedá, ale že se bude nudit během jízdy.
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    PETATA: se starší dcerou jsme jezdili na kolech dost, ale ona byla trpělivé a klidné dítě, které dřepělo a většinu cesty spalo....druhá věc je, že pak půl noci řádila :-) ale řešili jsme to teda tak, že jsme byli na jednom místě a vyjížděli hvězdicovitě kolem. Neuměla jsem si představit každodenní balení všech těch krámů....a to jsem kojila. s mladší jsme jezdili o dost míň, protože to byla otrava otravná a dřepění jí silně prudilo, takže jsme z toho byli ve finále akorát tak otrávení všichni :-) takže před větší cestou doporučuju vyzkoušet !
    MIDORI
    MIDORI --- ---
    PETATA: no nevim, abyste pak nebyli otraveni.. ja bych do toho asi nesla. Predstava je to krasna, ale bala bych se, ze realita bude jina. Staci, kdyz nevyjde pocasi..
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    PETATA: my jsme byli s ročním dítětem týden pod stanem, kdy jsme všechno vláčeli s sebou bez auta pěšky na takovém tažném vozíku (vozík je tu záměrem, nikoli prostředkem), dítě se občas vezlo, občas neslo. Zvládl to skvěle, ale u kola bych se trochu bála, zda se nebude nudit - myslím během dlouhých přejezdů na kole? Plus ještě jsme nevláčeli lahvičky, ohřívačky, B se v té době kojil a jinak jedl normálně.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam