• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TETA_JELENACestujeme s detmi...kdykoli a kamkoli
    Cestujete s vasimi ratolestmi? Mate tipy na pekna mista pro deti v Cechach ci jinem kraji? Cestujete autem, vlakem, na kole, letadlem ci pesky? Vite o peknem, levnem ubytovani zamerenem pro deti? ...SUP SEM S VASIMI ZKUSENOSTMI. CESTOVAT SE DA V JAKEMKOLI ROCNIM OBDOBI.
    rozbalit záhlaví
    BLANCHE1
    BLANCHE1 --- ---
    ANNAWA a LAURA: Díky, to jste mě doopravdy dodatečně "potěšily", já to přičítala neopatrné manipulaci a lahvičkou. Příště si na podobné zbraně dám větší pozor :-).
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    BLANCHE1:Já jsem si takovou lahvičkou provedla prudký výplach oka :-D a taky postříkala okolí. Bart si to pamatuje dodnes, ačkoli mu tehdy nebyly ani dva. Riziko asi není v brcku, ale v tom, že jde o nekapající flašku či hrneček.
    PETATA
    PETATA --- ---
    BLANCHE1: :)
    nejradsi ma hrajici kytaru a panenku, ktera zpiva tak strasne falesne, ale nebudu trapit sebe, natoz spolucestujici :)
    taky uz do ipadu stahujeme reportaze, ji tedy absolutne nebavi jakekoliv animaky, ale zato videa napr s mladaty opic a slonu
    ale ona je celkem v pohode a klidna, spis ten zacatek, vzlet
    BLANCHE1
    BLANCHE1 --- ---
    PETATA: Nalétala jsem toho se starším synem celkem dost, osvědčila se mi nějaká ideálně ne příliš okoukaná hračka, dostatek jídla a pití, utahání na letišti a nahrané pohádky na telefonu jako nejtěžší kalibr pro případy nouze.
    Pozor na lahvičky s integrovaným brčkem, zřejmě tlakem a asi se mi v tašce i otočila, každopádně po otevření solidně osprchovala hlavu pána sedícího před námi, naštěstí to bral s humorem, zato já se styděla ještě týden po tom :).
    PETATA
    PETATA --- ---
    Díky za zkušenosti
    Teď si čtu cestovní pokyny a je tam jídlo pro dítě na dobu letu. Tak jí dám něco přežvýkávat a snad bude v pohodě. Pytel křupek se akorát vejde do příručního zavazadla :)
    KATIA
    KATIA --- ---
    PETATA: poletíme na podzim a mám v plánu zkusit na vzlet/přistání nějaké "rozumné" lízátko, zatím jsem viděla třeba z hroznového cukru...
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    PETATA: Dovolí, jen to budeš muset třeba ochutnat. Na dobu vzletu pití.
    PETATA
    PETATA --- ---
    Cestovani s detmi v letadle
    Jake jsou vase prakticke zkusenosti, dovoli mi vzit si na palubu pro dite alespon nejake piti a jidlo? A co jste detem davali na dobu vzletu, zvykacku ani bonbon mit jeste nemuze
    THERY
    THERY --- ---
    PETATA: Nebyli jsme přímo v Tsivili, tím jsme jen projeli. Byli jsme od něj asi 3km na takové samotě s 2 obchody a 2 restauracemi. To nám vyhovovalo, máme rádi klid.

    Jedná se o tento hotel: http://www.fischer.cz/recko/zakynthos/tragaki/louis-plagos-beach. Pro děti celkem dobrý - dvě hřiště, brouzdaliště, dětské postýlky zdarma a dostatečný počet dětských židliček v restauraci. Pouze je tam hodně schodů, včetně dvou přímo v pokoji, takže první dva dny jsme syna museli stále chytat a stát mu za zadkem, pak si zvykl a dával pozor sám.

    Cca 50m pláže bylo jenom písčité, zbytek pláž oblázková, slunečníky a lehátka tam teď mimo sezónu byly zdarma. Vstup do moře hodně pozvolný.
    PETATA
    PETATA --- ---
    THERY: díky za info
    a jak se ti líbilo to letovisko Tsilivi?
    THERY
    THERY --- ---
    V Mateřském citu jsem slíbila info o cestě na Zakynthos s 16m synem, ale sem se to asi hodí více :)

    Celý týden bylo do 30 stupňů, moře bylo chladnější, koupat se dalo v pohodě.

    Let na Zaknthos syn prospal. Při letu zpět za námi seděl stejně starý chlapeček, takže na sebe koukali, podávali si různé věci apod. Nejhorší byl asi přesun autobusem z letiště do hotelu - avizováno bylo 40min, trval přibližně 90min - to už se syn nudil a udržet ho na sedadle nebylo zrovna jednoduché. Na zpáteční cestu jsme si raději objednali taxi, tím cesta trvala 20min...

    Moře se syn trochu bál, pohyboval se jen po břehu a nechával se omývat vlnami, až poslední dva dny se nechal odnést trochu dál. Z písku všude kolem byl ale hodně nadšený :)
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    MARUU: Autosedačku jsem zkusila požadovat po Áčkách (AAA), požadavek se musí hlásit 24 hodin předem a ta služba stála tehdy 650 nebo 750 kč. Volala jsem i někomu jinému, kdo tuhle službu neměl, bohužel si nevzpomínám, kdo to byl :-( Všichni mě ale od začátku přesvědčovali o tom, že v taxíku děti sedačku ve městě nepotřebují :-(

    V sobotu jedu na letiště s dvojčaty a nakonec to řeším tak, že jedu svým autem, které tam nechám, protože to už je pro taxislužbu neřešitelné :-)
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    LEF: Park určitě, ten mám na seznamu. Teď ještě hledám nějaký místo, kde by se dalo s dvouleťákem poobědvat, pokud počasí nebude přát pikniku.
    LEF
    LEF --- ---
    BONEMINA: Tak Krumlov je sam o sobe pěkny. U zamku je obrovska zahrada s rybnikem, kde se da zabavit (od hazeni kaminku do vody po krmeni kacen).
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    Prosím, byly by nějaké osvědčené tipy na Český Krumlov na jednodenní výlet s dvouletým dítětem? Jedeme ještě s kamarádkou, která si chce projít zámek, takže budeme mít minimálně 3 volné hodinky, které by se hodily strávit nějak co nejvíc baby-friendly, když už s náma má mládě trpět městskou turistiku :)
    ZRK
    ZRK --- ---
    CROSS: Tak nejspíš prostě jen nejsem zvyklá na to těžiště a měla jsem naložený moc košík vzadu. Cca 30 250tkových skleniček. Teď už se to nepřevažuje, u najíždění na obrubník naopak to těžiště vzadu vítám. Vozík bez dětí jde ale vzad i když mám v košíku byť jen svetr...
    CROSS
    CROSS --- ---
    ZRK: to mi přijde opravdu podivné. Nemám CX2, ale Cougar 1, nicméně konstrukčně si je to dost podobné. V obou případech je těžiště dítěte před osou (zadních) kol, takže tohle by se stávat nemělo. Mě přepadl dozadu pouze prázdný (tj. bez dítěte) s nezvykle naloženou taškou (tou kapsou vzadu) za poryvu větru, jinak rozhodně. Ověřil bych si v první řadě, že je správně složený.
    ZRK
    ZRK --- ---
    Nemáte tu někdo vozík Thule/Chariot CTS CX2? Pořídila jsem si ho z druhé ruky a vypadá tedy naprosto skvěle. Uplně nově (prý ho měli jen asi 4x venku), půlka dílů byla ještě zabalená...
    Ten vozík se jakoby převažuje dozadu. Dneska, když jsem poprvé vyjela s dětmi ve verzi kočárek na nákup a naložila ho dozadu, tak se to vůbec nedalo skoro řídit. Musela jsem ho podepírat, jinak by kočár s klukama přepadl.
    Chtěla bych vědět, zda je to normální... Nějak se mi tomu nechce věřit u něčeho tak drahýho. Neměla jsem možnost si to osahat nikde v prodejně, chyba :/
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    PETATA: Kamarádi takhle jezdí, mají vozík za kolo a nejmladší si tam prohlíží knížky, hraje, nebo kouká kolem nebo spí. V části vozíku mají i věci, je jich dohromady 5, takže i když vybavení zredukovali na minimum, pořád toho mají dost (stan, 5 spacáků a karimatek...). A vozí finanční rezervu na penzion, když je dlouho hnusně, aby se aspoň občas usušili :-) Jezdí většinou na 14 dní někam na zahraniční cyklostezky. Dělají kvůli dětem hodně zastávek, aby se nenudily a pohrály si, zařazují odpočinkové dny, kdy zůstanou 2 noci ve stejném kempu, zajdou do města, koupou se... Vracejí se vždycky nadšení.
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    PETATA: my v létě plánujeme jet s dětma nějakou cyklostezku v rakousku/německu a taky se nechceme s věcma tahat. chceme to provést tak, že pojedeme společně a na konci denní trasy se manžel otočí a pojede to celé zpátky pro auto s věcma. Ale naše děti teda pojedou každé na svém kole čili denně to vidím na 30km jestli....tudíž se manžel aspoň trochu vyžije a děti nebudou totálně vyšťavené z toho, že jedeme moře kilometrů s bagáží....ve dvou prostě věci pro čtyři fakt nepobereme....
    PETATA
    PETATA --- ---
    kazdopadne planuju to s tema vecma a spanim ve stanu vyzkouset nekde u nas na vikend a uvidime, jestli to dame my i ona :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam