• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TETA_JELENACestujeme s detmi...kdykoli a kamkoli
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    Ty pasy ale obsahují biometrické údaje, a to je pak jedno, že dítě vypadá jinak ne? Dcera letěla v necelých 2 letech na pas s fotkou z asi 3 měsíců, podobná si fakt nebyla, a při kontrole to nikdo nijak nekomentoval.
    ALI_EN
    ALI_EN --- ---
    KATIA: to by me fakt zajimalo, protoze kdyz si tohle nejakej debil vymyslel, tak s tim mel poslat celnikum rovnou i smernice, jak poradne podusit rodice, jejichz dite se nevyviji podle smernic a meni se vic, nez kolik oni jsou ochotni akceptovat
    KATIA
    KATIA --- ---
    ALI_EN: rozhodně to chce dělat pas, co nejblíž odjezdu, fakt si dát ten měsíc/6 týdnů, děti se hrozně mění a je to podle mě fakt hrozně nejednoznačné - pas ti platí, ale podoba je jiná a řešit tohle někde na letišti....
    ALI_EN
    ALI_EN --- ---
    ok diky za postrehy. ted uz nic nestihame, se priznam ze se mi cela tahle zalezitost s detskyma dokladama zda od zacatku tak absurdni, ze jsem se asi podvedome rozhodla pro bojkot.. nicmene porizeni cestovniho pasu pro kojence se v budoucnu stejne nevyhnu, eu nam stacit nebude
    MONI
    MONI --- ---
    ALI_EN: je dobrý mít nějaký doklad s fotkou, občanka pro dítě stojí 50 Kč, čeká se na ni 3 týdny. Jinak my byli teď na 1 den vlakem v Německu v Drážďanech a doklady nám nikdo nekontroloval:)
    KATIA
    KATIA --- ---
    ALI_EN: to ti na úřadu neřeknou, jestli se to stihne dřív, oni to sami někam posílají. Aspoň já jsem to takto pochopila. Jinak dítě může mít i občanku, na EU ti to stačí. Ale když jedete autem, tak to je fakt malé riziko kontroly. Zkusila bych si aspoň zajistit ověřený překlad rodného listu do aj.
    ALI_EN
    ALI_EN --- ---
    EVIANAIVE: musim si znova skocit nahradni papirovy doklad a rodnej list, takze to samy s cim jste jeli vy.. koukam na stranky ministerstva a vydani expres pasu 15 dni.. stejne se tam stavim se jich zeptat, jestli by to nestihli do pondela, ale uz vidim, jak na me koukaj na matku kravu nezodpovednou, co ma urady u riti.
    TAIRA
    TAIRA --- ---
    ALI_EN: Vzala bych kdyztak aspon jeste rodnej list..
    EVIANAIVE
    EVIANAIVE --- ---
    ALI_EN: cestovali sme s 3mesačným synom do talianska autom iba s papierom poistenca (potvrdenie o poistení, nemal ešte kartičku ofc) a s rodným listom. cestovali sme tak 14 dní, všetko bolo ok, ale tiež nás ani raz nezastavili policajti tak neviem :)
    ALI_EN
    ALI_EN --- ---
    TAIRA: vletim na urad a zeptam se, ale jestli budou chtit 15 stovek, tak se na to asi vykaslem.. jo no nahoda je blbec, ale snad si to tentokrat nevyzerem
    TAIRA
    TAIRA --- ---
    ALI_EN: A nestihli byste mu vyřídit takovej ten express pas? Jinak my jsme jezdili s miminem docela dlouho ČR-SK a nemeli jsme nikdy žádnej problém...ale tak náhoda je blbec
    ALI_EN
    ALI_EN --- ---
    zaridili jsme si dovolenou na par dni v Budapesti od pondelka a samozrejme az ted nas napadlo resit, ze vlastne nevime, jestli 7m syn potrebuje pas nebo neco. Jedinej doklad na nej mam ockovak, vzp s vydatnou podporou CP nam do dnesniho dne nebyla schopna dorucit evropskou karticku pojistence.

    Chcem jet autem. Mate nekdo zkusenost dat to na punk bez dokladu ditete? Skocim do VZP a opet si vyzvednu uz ctvrty nahradni doklad, vic ale nestihame.

    dik za tipy
    EMKO
    EMKO --- ---
    neporadite prosim nejaku chatu/penzion?

    podmienky: mame dve male deti 1 rok a 3 a pol, takze ziadne vleky lyzovanie netreba, staci priroda, sneh by bol super, v okruhu tak do 150 km od prahy, netreba welness lebo nan aj tak nebudeme mat cas pri detoch, staci vana v izbe
    ALI_EN
    ALI_EN --- ---
    dobry tipy tady
    Malý dobrodruh - Dovolená s dětmi
    http://www.malydobrodruh.cz/
    IBERIA
    IBERIA --- ---
    ANNAWA: díky, přesně takové tipy sháním!
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    IBERIA: co muzeum hygieny, je tam expozice o smyslech právě pro děti. A v parku ne zase tak daleko od centra za novou továrnou Volkswagen bývalá pionýrská železnice, nevím ale, zda jezdí i v zimě, na podzim ano, dětem se to líbí.
    IBERIA
    IBERIA --- ---
    nějaké tipy co s 4 letými dětmi v Drážďanech? Znám technické muzeum.
    SHIVASANTI
    SHIVASANTI --- ---
    KATIA: děkuju za tip, určitě vyzkouším;)
    KATIA
    KATIA --- ---
    SHIVASANTI: tady je koutek, ale nabídka jídla je poněkud specifická - http://www.lacreperie.cz/index.html

    ANNAWA: a je to dobrá hranice, bohatě mi stačilo teď mít téměř dvouletého na klíně spícího...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam