• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TETA_JELENACestujeme s detmi...kdykoli a kamkoli
    KYO
    KYO --- ---
    QUAACA: ty jo, to vypada vyborne :)
    DUFFKA
    DUFFKA --- ---
    Poradite prosim nekdo baby friendly hospodu na sobotni obed v okoli plzensky techmanie? diky
    QUAACA
    QUAACA --- ---
    PETATA: tento web asi znáš http://www.ubytovaninafarme.cz/
    my jedeme v květnu sem http://www.biofarmabelina.cz/ ale jaký to bude, netuším... ;)
    KATIA
    KATIA --- ---
    MIDORI: u kratších cest jsem to třeba brala tak, že by v krizi zůstal doma s babi a my pojedeme. Ale u dovolené to není varianta, tak platím...
    MIDORI
    MIDORI --- ---
    KATIA: taky nam skripou zuby, ale asi to radsi taky zaplatime.. i kdyz je mi jasny, ze bez problemu odjedeme :-)
    KATIA
    KATIA --- ---
    MIDORI: já jsem to letos se skřípěním zubů zaplatila.
    MIDORI
    MIDORI --- ---
    Tak nakonec jedeme koncem kvetna na Rhodos a resime, jestli si priplatit drazsi pojisteni, ktere zahrnuje i storno. Je to necelych 1700 navic.. manzel nechce, ja bych to radsi pojistila.. Jak to delavate?
    PETATA
    PETATA --- ---
    Hledám nějaké ubytování "na farmě"
    Moje idylická představa je, že mi ráno někdo umíchá vajíčka od místních slepiček, večer mi udělá steak ze svého chovu a budu si moct posedět s chůvičkou u výborného vína.
    Přes den bych ráda dítě vypustila "mezi zvířáta" :) a s kočárkem prozkoumala okolí
    Nepotřebuji vyloženě baby friendly ubytování s mega dětským koutkem (po tom co jsem zažila s ani ne 3-měsíčním miminem teď o víkendu v Krkonoších, už zvládnu všechno), ale fakt příjemné prostředí s dobrou kuchyní a zajímavými výletními možnostmi
    Místo žádné nepreferuji, od hor, přes Plzeň až na jih

    Budu ráda za jakékoliv tipy a nápady
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    LORAIN: my to občas dělali, ale když byly děti menší, tak mě právě odrazovala ta logistika....my se i tak obvykle v půli dovolené stěhujeme, protože trávit někde víc než týden nechceme a do toho ještě další dvě místa cestou a je to už cirkus....ale teď když jsou větší, balí si samostatně a máme s sebou "normální" věci a ne miliony miminkovských "nezbytnosti", tak je to zase o něčem jiném
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    MEDVED007: Taky to tak děláme. Vybíráme si zajímavá místa nebo i místa, kam se chceme podívat o nějakém kratším volnu. A je to super! A to vlastně, i když se většinou cestou k moři zastavujeme v horách, kam je třeba se sbalit úplně jinak.
    Někdy máme mezizastávku jen cestou tam a cestu nazpět dáme v kuse. A někdy se zdržíme i cestou nazpět.
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    MIDORI: plno lidí, které znám, si cestu půlí....zastaví se na den v rakousku nebo slovinsku a pak zase jedou dál....což je taky řešení, máš-li dost času, protože pak ta cesta požere dost času
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    MIDORI: Cesta byla dlouhá, to jo... My to pojali tak, že i cesta byla cíl, a tak to šlo zvládnout (a děti naštěstí spolupracovaly). Ale chápu, že to není pro každého.
    MIDORI
    MIDORI --- ---
    RYBKA: ale ta cesta .. loni jsme jeli autem do Italie, 12 hodin, zvladli jsme to, ale zopakovat si to uz nechceme ..
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    V té Černé Hoře se dá i po městech a památkách, když to není na koupání. A je tam nádherná příroda. Navíc je to poměrně malé, dá se stihnout v jeden den cestování i moře (pokud má teda člověk auto).
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    MIDORI: Tak, fakt je ten, že za hnusnýho počasí toho v Bulharsku u moře moc nenaděláš... Na počasí jsme měli asi štěstí, jen ty vlny...
    MIDORI
    MIDORI --- ---
    LORAIN: koukala jsem se na prumerny teploty a vzduch 24, voda 17-18 plus vetsi oblacnost.. My jsme s muzem dost paranoidni co se tyka pocasi. Par nevydarenych dovolenych uz jsme zazili a dalsi bysme asi uz nerozdejchali..
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    MIDORI: Jednou v červnu - v polovině. Jednou v červenci. A v červnu tam ještě nebyla hlavní sezóna, takže všechno bylo i výrazně levnější, což bylo taky příjemný.
    MIDORI
    MIDORI --- ---
    LORAIN: a byli jste v cervnu? Konkretne zacatek cervna?
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    MIDORI: V Bulharsku jsem s dětmi byla 2x. Moře bylo pokaždé teplé dost. Fajn je i to, že tam je písek, který není příliš jemný, pro děti ideál. Jen jsme pokaždé měli problém s větrem a vlnami. Poprvé dokonce dost, takže děti do vody moc nechtěly, jakmile je první vlna smetla. Bylo by je bývalo bavilo houpat se na vlnách v kruhu, jenže nafukovací věci jsou při červené vlajce z Bulharsku ve vodě zakázané :-(
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    MIDORI: Nemám zkušenost přímo s Bulharskem, ale loni jsme byli začátkem června v Černé Hoře a o týden později v Chorvatsku (na severnějším konci), v ČH moře teplé, počasí super slunečné, až skoro moc, v Chorvatsku moře o poznání studenější, počasí horší, déšť, vítr, občas teploty k 10 stupňům, koupali jsme se z toho týdne jen asi 3 dny. Příště bych jela co nejjižněji by to šlo :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam