• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TETA_JELENACestujeme s detmi...kdykoli a kamkoli
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    EDERA: Dacickeho dům me taky nadchnul, zvláště kdyz si vzpomenu, jaka ruina to byla.

    LEF: jeste GASK a jeho herny.
    LEF
    LEF --- ---
    EDERA: tak to jste jeste vynechali kostnici a hrádek + štoly. ikdyz je tam toho spousta, vypichnul jsem pecky ;-)
    EDERA
    EDERA --- ---
    V neděli jsme si udělali výlet do Kutné Hory. Jeli jsme cíleně na prohlídku Dačického domu http://www.dacickehodum.cz/cs a vřele doporučuju. Vloni dostal cenu za přestavbu roku a podle mě naprosto zaslouženě. Není to zakonzervování a uvedení do dnes v podstatě nepoužitelného historického stavu, ale kombinace všeho, čím si ten dům v průběhu staletí prošel doplněná o velmi citlivě o moderní architekturu. Mě to nadchlo (zvlášť proto, že mám na krku taky jeden památkově chráněný dům a vím, co to s sebou nese). Expozice je interaktivní, věnovaná všem památkám UNESCO na území ČR. Promítají jako smyčku krátký vtipný animovaný film věnovaný Kutné Hoře, pro děti tam mají 3D modely UNESCO staveb, razítka se vzory dlažby, promítání na podlahu... Pro školáky i papír s úkolama (za vyplnění odměna v podobě letáků, pohledů apod.). Rodinné vstupné 250 Kč.
    Kam na oběd jsme si nechali poradit v obchodě se suvenýry - pán doporučil http://www.hoteluhrncire.cz/ a taky to stálo za to. Vybrali jsme si z hotovek a ještě teď se mi sbíhají sliny, když si vzpomenu na svoje hovězí dušené na pepři.:-)
    Potom jsme šli na zmrzlinu do Zmrzlinárny v Jakubské ulici (na základě doporučení mého syna, který tam byl se slečnou někdy na jaře). Na vývěsním štítě se hrdě chluběj, že "založeno 2015", ale co, všechny tradice byly někdy nové. Kopeček za 25 Kč sice není žádná láce, ale je tak obrovský, že dva se prakticky nedají sníst. Naštěstí uměj jako jeden kopeček dát i dvě příchutě. https://www.facebook.com/ZmrzlinarnaKutnaHora/ Sice teda zrovna neměli žádné neobvyklé příchutě (mívají prý smrkovou, earl grey, sorbet gin&tonic), ale zážitek to byl i tak.
    Pak jsme ještě došli do sv. Barbory. Vstupné za nás čtyři taky 250 Kč (to mi teda přišlo jako celkem dost, ale já mám ke vstupnému do kostelů vůbec takovou nějakou mentální rezervaci).
    INUSHKA
    INUSHKA --- ---
    VVENDY: S kočárem to půjde určitě, jsou to široké cesty. My tam teda byli v zimě, takže úplně nevím, jaký mají povrch, ale nepředpokládám výrazně terénní trasu. Kolmo si radši na webu ověř, jestli se smí, mám dojem, že tam byla nějaká omezení.
    INUSHKA
    INUSHKA --- ---
    LADY_MYSKA: Rozhodně místenku, obzvlášť v pátek a o víkendu. Bývá plně obsazeno. Bydlíme u Brna, rodinu mám v Ústí nad Labem, takže tuhle trase máme v rodině zmáklou, různí členové jezdí poměrně často. Bez místenky ani ránu.
    VVENDY
    VVENDY --- ---
    ANNAWA: na jednu trasu beremr kocar, protoze druhe dite chce odrazedlo. Tak abychom ho nahodou pak netahali v rukach. Jinak mame nositko. Co me ale neprestava udivovat, ze na kazdem vyslapu do hor, jakoze fakt na hory, potkam vzdy nekoho v zabkach. Teren na poradnou obuv, pocasi nejiste a oni na nohach zabky.
    LETUSE
    LETUSE --- ---
    EDERA: my budeme nastesti cestovat obytnakem,cili muzeme stavet jak bude potreba,pripadne tam prespat,ale i tak se na tu cestu netesim.
    EDERA
    EDERA --- ---
    PROMETHEA: Jeli jsme kdysi 2000 km z Norska s deseti měsíčním dítětem a dneska zpětně v podstatě nechápu, jak jsme to zvládli a že jsme se do něčeho takového vůbec pustili. Jeli jsme to teda jen jednu cestu (tam jsem s dětma letěla). Blondýna byla extrémně klidné a hodné dítě, spala tou dobou ještě pořád dvakrát denně, noc jsme strávili na trajektu, kde měla svoji rozkládací postýlku, ale stejně to bylo pekelně dlouhé. Měla jsem nějaké nové hračky, seděla jsem vzadu vedle ní, mluvila jsem na ni, zpívala... Krizi měla jen jednu, v podvečer, než jsme dojeli na trajekt.
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    dekuji za rady a inspiraci.

    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    TRISSIE: ovsem vcera jsem byla trochu v soku, kdyz jsme potkali nekolik kocaru mezi Pravcickou branou a souteskami u Hřenska. Protože tam to pro kočárky fakt neni.
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    PROMETHEA: dite kolem roka
    Samozrejme s pribyvajicim vekem jsou zabavitelni vic a vic vsemoznym povidanim, zpivanim atd
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    LETUSE: z my zkusenosti vydrzi dite v bdelym stavi tak max 45 min bez zabavy v pohode, pak max 45 min intenzivni zabavy ala "kouzelnik", a pak uz je to tezky, a nejlepsi je udelat pauzu a nechat nekde vylitat.
    Proto bych planovala cestu okolo spanku-my vyrazeli vetsinou po veceri, do doby spanku zabavuju, a pak nekdy vytuhne. Urcite by to slo i pres den, podle toho, jak vam spi. hodku pred polednem, pak nekde obed a pak dve hodky spanku plus hodka a pul cesty po probuzeni (treba s prestavkou), a mate uz 4,5 hod jizdy
    Zabava typu "kouzelnik" je, ze mam pripraveno spoustu veci v tasce, a protoze pozornost u jedny hracky se moc nezdrzi, po omrzeni se vytahuju novou. Nejvic se mi osvedcilo mit treba krabicky zabaleny v papiru (nejdriv se musi rozvazat masle, pak rozbalit papir, pak otevrit krabicka, a pak vyndat vsechno :) to samy se da delat se starou penezenkou. Rocni dite uz se da zabavit knizkou, malym "divadylkem" s plysakama na zadnim sedadle, invenci se meze nekladou, naopak :)
    No a kdyz uz nic nezabira, tak naka dobrutka (klicovy je nevyrukovat s dobrutkou moc brzo :)
    Telefon mam jako uplne posledni zachranu, tablet a napr. pohadky jsem nezkousela
    Ted me to zas ceka v srpnu, tak budu moct zrevidovat, jestli to funguje i na 15 m :)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    VVENDY: prošli jsme asi jednu třetinu s dvojkočárem s píchlým kolem a na sněhu (byli jsme tam v lednu), takže bych řekla, že s kočárem to určitě jde :-)
    ZEMINO
    ZEMINO --- ---
    LADY_MYSKA: zapečene, podle chuti každého. .
    VVENDY
    VVENDY --- ---
    Da se Jeziskova cesta na Bozim Daru projet kocarem? Nebo kolmo? Nebo je to vylozene pesi zalezitost?
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    LADY_MYSKA: mne se osvedcily toasty+zelenina a ovoce. Pak teple jidlo do termosky, takove te siroke, co muzes uzaver vyuzit jako misku na polevky. "Neco na chut" jsem zrusila, protoze pak neji normalni jidlo.
    No my jezdime cca4hod s prestupem, takze toho mam vic.
    PETATA
    PETATA --- ---
    LADY_MYSKA: bud to dojim js, nebo leti do kose, pokud neni ve skle
    PETATA
    PETATA --- ---
    LADY_MYSKA: doporucim i tyto vlockove, priprava je rychla a jsou vynikajici

    Pradobroty: Cookies s ovesnými vločkami
    http://www.pradobroty.cz/2016/02/cookies-s-ovesnymi-vlockami.html?m=1

    nedam za to ruku do ohne, ale myslim, ze je to tenhle recept

    Domácí müsli tyčinky | Apetitonline.cz
    http://www.apetitonline.cz/recepty/7549-domaci-musli-tycinky.html
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    PETATA: mohla bych poprosit o recept na domaci musli tycinky?
    Jak resis, kdyz dite nechce dojist jogurt?
    PETATA
    PETATA --- ---
    LADY_MYSKA: krom toho, co pises...
    domaci musli tycinky, cookies, muffiny, kolac, jogurt/ pribinak
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam