• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TETA_JELENACestujeme s detmi...kdykoli a kamkoli
    Cestujete s vasimi ratolestmi? Mate tipy na pekna mista pro deti v Cechach ci jinem kraji? Cestujete autem, vlakem, na kole, letadlem ci pesky? Vite o peknem, levnem ubytovani zamerenem pro deti? ...SUP SEM S VASIMI ZKUSENOSTMI. CESTOVAT SE DA V JAKEMKOLI ROCNIM OBDOBI.
    rozbalit záhlaví
    QUAACA
    QUAACA --- ---
    KATIA: +
    VENIKA: +
    EDERA: díky dámy, obávala jsem se, že se tomu úřadu nevyhnu :) ale lepší, než mít pak někde problémy...
    EDERA
    EDERA --- ---
    QUAACA: Jestli máš už z loňska zkušenost, že se na synův doklad "koukali dost divně", tak bych to brala jako jasnou odpověď na otázku, zda se podoba dítěte změnila natolik, že je třeba doklad nový. Za ten další rok se to určitě nezlepšilo. Jestli máš čas, tak jim nech udělat pro jistotu nové.
    VENIKA
    VENIKA --- ---
    QUAACA: Viz Katia. Moje zkusenosti z letiste jsou takove, ze na letisti to resi u deti vcelku dost
    KATIA
    KATIA --- ---
    QUAACA: podle musíš posoudit, jestli si jsou dostatečně podobní...
    QUAACA
    QUAACA --- ---
    ahoj, mám dotaz. možná se to tady už řešilo, ale mám přes 400 nepřečtených a filtr nic nenachází... :)

    jako cestovní doklad mají naše děti občanky. jsou platné, ale už asi 3 roky staré, takže jsou momentálně v reálu o ty tři roky starší než na fotkách
    musíme jim nechat vystavit nové doklady nebo nad tím případná hraniční kontrola /ojedeme do zahraničí autem/ mávne rukou? už vloni na letišti na synovu (na fotce jsou mu 2 roky) koukali dost divně...

    díky za vaše zkušenosti! :-)
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    LENZIE: kupujeme pres net, je to nejpohodlnější a no problem.
    LENZIE
    LENZIE --- ---
    MEDVED007: LORAIN: Děkuji :)
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    LENZIE: Koupit ji lze i u nás na poště nebo moji rodiče ji kupují v Čedoku.
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    LENZIE: Ano, lze koupit i před hranicemi a na hranicích pak i mimo benzinku. "Vignette" mají i desetidenní a od letoška je možné ji koupit předem i přes internet (nutno dostatečně dopředu, aby se jim stihla nahrát do systému).
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    LENZIE: jo, každá benzinka u hranic to má....to není problém
    LENZIE
    LENZIE --- ---
    LORAIN: Díky, známka mě vůbec nenapadla. Musím se podívat, kam případně pojedeme (zase aby to tam dítě aspoň trochu bavilo). Počítám, že ta půjde koupit někde na benzince u hranic?
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    LENZIE: Občanka stačí. A nejspíš ji nebudete potřebovat, jezdíme do Rakouska celkem zhusta a i když jsme několikrát spadli do "Schengen kontrolle" a stavěla nás i celní správa a jiní dohližitelé na pořádek, doklady dětí nikdy nikdo nechtěl. S čím se nevyplatí riskovat, je dálniční známka, tu rozhodně pořídit.
    KATIA
    KATIA --- ---
    LENZIE: obecně nej je ověřovat aktuální info na zamini/ambasádě, ale jako eu/ehp obvykle nemá žádný problém. nejspíš doklad ani nepoužijete;-)
    LENZIE
    LENZIE --- ---
    KATIA: Já se jen chtěla ujistit, že OP postačí... Abychom pak na rakouské straně nemuseli řešit nějaký problém ;)
    KATIA
    KATIA --- ---
    LENZIE: zatím jsme stále v EU/Schengenu, ne?;-) rakousko taky :-)
    LENZIE
    LENZIE --- ---
    Pokud bychom chtěli s mládětem (1,5 roku) v rámci dovolené kouknout do Rakouska, bude mu stačit občanka nebo musí mít pas?
    MIDORI
    MIDORI --- ---
    KATIA: tak dolu jsem nescrollovala, díky :)
    MIDORI
    MIDORI --- ---
    Nevíte, jak je to s tou lávkou v Troji? Chtěli bychom jet parníkem do Zoo, tak jestli se tam dostaneme. Díky.
    TRAMIN
    TRAMIN --- ---
    TRISSIE: historka je silne slovo. proste zacvaknutim pasu se dite zmenilo v bajneho tvora. krizenec hada, sireny a chobotnice. nesla udrzet na miste az do vteriny nez se smela odpoutat. pak najednou slunicko jasne. a pristani stejny. vyvlikala se z pasu a zoufale chtela na klin. bohuzel od dne druhych narozenin musi sedet sama. zkousela jsem je ukecat,ze na kline bude klid.
    cesta zpet nastesti byla ok
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    TRAMIN: povídej, přeháněj, je to historka, co je s odstupem lepší, nebo tě při té vzpomínce stále polévá studený pot? :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam