• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TETA_JELENACestujeme s detmi...kdykoli a kamkoli
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    DYNK: p4 budejovicka aktualne podle jejich webu vyhotovuje dokonce za min nez dva tejdny
    DYNK
    DYNK --- ---
    Potvrzuji dva tydny na obcanku. Pásy na tom byly stejně. Na webu úřadu jde dohledat z jakého data mají aktuálně hotové průkazy, tam člověk vidí momentální situaci.
    SIMCIIQ
    SIMCIIQ --- ---
    POZITRON: delala jsem ted oboji za 150,-
    Doklady za dva tydny..
    EDERA
    EDERA --- ---
    POZITRON: Novou občanku si teď nechával dělat muž a byla za dva týdny. Naše pasy v zimě byly stejně rychle.
    Dětský pas i občanka mají platnost 5let/dokud nedojde k výrazné změně podoby. Tříleťák s dokladem, kde má fotku z doby, kdy mu byl rok, nejspíš v pohodě projde, pětiletý už spíš ne.
    EDERA
    EDERA --- ---
    POZITRON: Novou občanku si teď nechával dělat muž a byla za dva týdny. Naše pasy v zimě byly stejně rychle.
    Dětský pas i občanka mají platnost 5let/dokud nedojde k výrazné změně podoby. Tříleťák s dokladem, kde má fotku z doby, kdy mu byl rok, nejspíš v pohodě projde, pětiletý už spíš ne.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    EDERA: ok, udelam oboji. mam zkusenost, ze treba obcanka byla vzdycky driv, nez slibovali, klidne uz za dva tejdny. a jak dlouho pak ten doklad vydrzi? precijen dite vypada jinak v roce a jinak ve trech. :)
    EDERA
    EDERA --- ---
    POZITRON: Občanka stačí, ale když už tam stejně půjdeš, tak dává dobrý smysl nechat udělat obojí najednou. Za pas ve standardní lhůtě chtějí 100 Kč, za občanku 50. A jde jim to obvykle rychleji než za měsíc.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    totiz ja jsem se na to vykaslala a ted, kdyz bych rada kupovala letenky, to bez Mareckova dokladu nejde. a resim, co bude rychle a snadno, ale zase expresni poplatek platit nechci.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    pro cestovani v ramci EU staci pro v dobe cesty rocni miminko obcanka? a udelaj mi ji normalne v miste, kde jsem si ji delala ja?
    EDERA
    EDERA --- ---
    HOJ_TY_STEDRY: Přijde mi, že to splňuje vše z Tvého zadání.:-)
    HOJ_TY_STEDRY
    HOJ_TY_STEDRY --- ---
    EDERA: dík, to vypadá skvěle!
    EDERA
    EDERA --- ---
    HOJ_TY_STEDRY: Penzion Uko, Bedřichov.
    HOJ_TY_STEDRY
    HOJ_TY_STEDRY --- ---
    Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli nemáte někdo tip na ubytování někde v přírodě. Bylo by to pro dva dospělé (já a moje máma) + 1,5 roku staré dítě. Chtěli bychom něco vhodného pro děti (herna, ideálně i v jídelně, přístup k mikrovlnce a rychlovarné konvici), aby na chatě šla zakoupit aspoň polopenze. Zároveň aby tam bylo i něco pro mojí mámu - ideálně sauna s bazénem, případně aby to bylo v okolí nějakého města, do kterého se dá zajít na výlet.
    Ani jedna z nás neřídí, tak bychom také potřebovaly, aby to buď bylo nedaleko nějakého města, nebo aby chata měla nonstop personál na místě (kdyby se něco přihodilo, třeba bylo dítě nemocné - odvoz tam a zpět máme). Oblast cokoli do dvou hodin od Prahy. Budu ráda za jakýkoli nápad :)

    Líbilo se nám třeba toto:
    Dovolená s dětmi Krkonoše | Relax Hotel Bára
    http://www.hotelbara.cz/
    Bohužel měli plno, tak sháníme dál.
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    INUSHKA: musím říct, že jako cyklista tenhle přístup vlastně oceňuju a v podstatě mě mrzí, že to tak zdaleka nemají všichni :-)
    INUSHKA
    INUSHKA --- ---
    MEDVED007: Jestli je minus ode mě, tak se omlouvám, není záměrný, uklepla jsem se na mobilu a neumím to vrátit.
    INUSHKA
    INUSHKA --- ---
    MEDVED007: Pokud tam bude takové vedro, že by tam nejeli cyklisti, tak to není správné místo ani pro nás. A i kdyby, tak to se prostě nedělá. Cyklostezka je pro cyklisty a když se tam motají malé děti a pes je to nepříjemné a nebezpečné pro obě strany. Netoužím po tom celou dobu držet psa u nohy a děti za ruce. Takže děkuju za tip, ale tohle fakt ne.
    Hledám dál.
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    INUSHKA: já myslím, že jich tam v tom vedru moc nebude :-)
    INUSHKA
    INUSHKA --- ---
    MEDVED007: Tu znám, tam to, aspoň ty úsek z Ústí, moc zastíněné není. Navíc po cyklostezce pěšky s dětmi, kočárkem a psem? Ne, to těm cyklistům fakt dělat nebudu.
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    INUSHKA: a nesplňovala by to cyklostezka podél Labe. My tam jeli z ústí na děčín a bylo to moc příjemné. akorát moc nevím, které úseky jsou pod stromy a které ne. na dost místech je to pod stromy, ale určitě ne všude.v děčíně je hned u cyklostezky na začátku děčína takové veliké hřiště a vedle velká restaurace.
    INUSHKA
    INUSHKA --- ---
    Nemáte někdo tip na výlet v Ústeckém kraji, někam do přírody, kde bude stín a chládek a nebude tam o víkendu přelidněno?
    My známe samé kopce, hrady a skály s holými vršky, kde praží sluníčko. A samozřejmě Hřensko, ale tam o prázdninovém víkendu nechci.

    Jedeme k našim a nechceme sedět v rozžhaveném paneláku. Budeme mít tři děti do 5 let a psa, takže žádné hrady, zámky, skanzeny, muzea a jiné památky. Prostě pěkný les s cestou sjízdnou kočárkem v dojezdové vzdálenosti z Ústí.
    Děkuji.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam