• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TETA_JELENACestujeme s detmi...kdykoli a kamkoli
    Cestujete s vasimi ratolestmi? Mate tipy na pekna mista pro deti v Cechach ci jinem kraji? Cestujete autem, vlakem, na kole, letadlem ci pesky? Vite o peknem, levnem ubytovani zamerenem pro deti? ...SUP SEM S VASIMI ZKUSENOSTMI. CESTOVAT SE DA V JAKEMKOLI ROCNIM OBDOBI.
    rozbalit záhlaví
    COQUINE
    COQUINE --- ---
    KATIA: vyfiltruju, diky.

    IKARIE: hele to varianta sice taky je, ale ... ja proste nechci ten tyden - deset dni varit. nechci se o to starat. navic tato kombinace znamena, ze bychom si museli pujcit autosedacky a z toho mam lehce tik v oku :) plus teda auto. bez deti proc ne, s detma nechci. jenze taky nechci jet do osmipatroveho panelaku s 355 pokoji, tvl takovej kolos mi to vcera nabidlo.

    EDERA: mrknu se, diky.

    TRISSIE: tak bulharsko jsem zcela vytesnila, to me vubec nenapadlo. taky se mrknu, diky :)

    HUJERKA: muze to byt klidne srpen (tedy i prvni polovina zari - vlastne mam rozpeti kveten az listopad :D), ale myslela jsem si, ze letni mesice nejsou pro takto male deti vhodne. za odkazy budu moc rada.
    KATIA
    KATIA --- ---
    COQUINE: na Mallorcu filtruj, to tady byl dobrý tip. můžeš zvážit Kanáry, ty tu taky byly. ale IMHO s malejma dětma není oceán ideál (spíš studený, spíš vlny). osobně bych koukala možná po řeckých ostrovech (v mém okolí mám pochvaly na Rhodos, písek je na severu Korfu, ke kterému ale já mám poněkud výhrady). my jsme s prckem byli na severu Itálie, to je spíš na auto...
    COQUINE
    COQUINE --- ---
    MIDORI: aha :-D
    MIDORI
    MIDORI --- ---
    COQUINE: Madeira neee, tam to rozhodne neni na koupani pro deti. Vlastne to neni na koupani celkove :)
    COQUINE
    COQUINE --- ---
    prosim vas, potrebovala bych trochu popostrcit s vyberem dovolene u more. moc si nevim rady, my nikdy na pobytove zajezdy k mori nejezdili...

    zakladni parametry: 2 deti pod 2 roky, termin zari, ubytovani u/na plazi, bazen, idealne detske hriste/nejake vyziti pro deti, strava minimalne polopenze, idealne AI, v dobre vzdalenosti od more. ne turecko, tunisko, egypt apod., doba letu do 4 hodin, max. 6. plaz pozvolny vstup s piskem.

    divam se na madeiru, mallorku apod. a priznam se, ze dat 45k za osobu za pokoj v 8. patrovem hotelu, se mi nechce. to me spis jima des a hruza. zvazovala jsem priplatit, zmenit termin a letet na reunion, ale tech 11 hodin letu nevim, jak by daly...

    kdybyste mel nekdo tip na letovisko, lokalitu, cokoliv, budu rada :) diky
    DOUPLE
    DOUPLE --- ---
    TRAMIN: samozrejme dostanes mailem to na cem jste se telefonicky domluvili. Portugalsko nevim, pisu svoji zkusenost s Ita
    TRAMIN
    TRAMIN --- ---
    DOUPLE: tak objednavku pres net delam treba pul roku dopredu. tak mi prislo divne nekam volat a pak se domahat neceho co zaznelo v telefonu. treba v portugalsku nas slusne oskubala pujcovna. tusim Herz.
    DOUPLE
    DOUPLE --- ---
    TRAMIN: rezervaci (cislo-jmeno) budes mit tak jako tak, spis jde o vyjednani lepsich podminek, konkretne u toho Avisu se staci zeptat na discount a hned si jinde oproti ceniku "z ulice"
    TRAMIN
    TRAMIN --- ---
    DOUPLE: proc ne po netu? tam mam alespon neco v ruce?
    DOUPLE
    DOUPLE --- ---
    DYNK: Na Sardinii nam dal Avis podprdelnik za 20€ na 10 dni a navigaci zdarma, fakt zalezi (taky hraje roli sezona/nesezona, byli jsme v rijnu). A co mame zkusenost ze Sicilie, tak se levnejsi pujcovna muze ve finale snadno prodrazit na techle vicenakladech + bazirovani na kazdym drobnym skrabanci nebo "spatne vyluxovanym aute". Za sebe muzu v Italii spis doporucit ty drazsi, zabehly firmy a rezervaci predem po telefonu, ne po internetu
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    HANELA: ale to je samozřejmý, zajimalo me, jak je to obecne, jeste jsem to nikdy neresila.
    IKARIE: diky, muz hned nasel nejaky, co maji autosedacku zadara a celkova cena za auto docela slusna... poletime CSA nebo TAP, nevime jeste.
    DYNK: tak to jsou fakt rance, ty jo!
    IKARIE
    IKARIE --- ---
    GUDRUN: urcite pujcuji. kazda zeme toto ma trosku jinak, letos na kanarech sme meli napr. autosedacku zdarma. v portugalsku jsem pujcovala auto mnohokrat, ale za bezdetna nebo ten v poslednim pripade jsme vezli v pohode vajicko. norlani velkou autosedacku bych teda ja osobne asi netahala a pujcila si.
    obecne - kolikrat ty lowbudget autopujcovny pujcuji autosedacky za hrozny ranec, naopak klasicke (drazsi) autopujcovny typu hertz neb europcar to nabizi levneji, ale zas je drazsi pujcovne. takze to asi musis pak zkusit naklikat a porovnat si.

    obecne vajicko neni problem, vetsina leteckych spolecnosti nabizi pro infanta az 2ks odbavenych veci pro dite zdarma (tzn. treba ten kocarek a vajicko). samozrejme zalezi, s cim poletite, je to treba overit.
    DYNK
    DYNK --- ---
    GUDRUN: Autosedacky pujcuji, ale stoji to tolik, ze by sis za tu cenu temer autosedacku koupila.

    Konkretne z moji rezervace letos na Sardinii: Podpůrný dětský sedák: 7 EUR za den Maximum 28 EUR (bez daně); Na požádáníDětská sedačka pro batole: 27 EUR za den Maximum 108 EUR (bez daně); Na požádáníDětská sedačka pro mimino: 27 EUR za den Maximum 108 EUR

    A to je tahle pujcovna spis levnejsi, puvodne jsem mel sedacky za 150 EUR. Budeme mit auto dva tydny, takze mi slo jen o maximalni cenu, ne o ceny za den.
    HANELA
    HANELA --- ---
    GUDRUN: ten dotaz bych směřovala přímo na tu autopůjčovnu :-D
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    IKARIE: tak nakonec jsme probírali pro a proti a vyhrála myšlenka kratší dovolené na jaře a Asie kdyžtak na podzim. Kratší dovolená byly možnosti Gruzie (mám k tomu vztah asi jako ty k Portugalsku, až na to, že gruzínsky umím fakt málo :-)) nebo Portugalsko, a vyhrálo Portugalsko, kdy jsme nikdy ještě nebyli. Lety na duben / květen jsou levné, nejsou moc dlouhé, tak a teď co dál :-)

    Amaterský dotaz, četla jsem tu, že někdo řešil převoz autosedačky letadlem, to v půjčovnách běžně k autu nepůjčují autosedačku? V Gruzii bych si jistá nebyla, ale v Portugalsku bych to čekala...
    KATIA
    KATIA --- ---
    kdyby to snad někomu, kdo jezdíváte do Poděbrad, uniklo: https://www.muzeumlega.cz/muzeum-podebrady
    KATIA
    KATIA --- ---
    MUFLONEK: jako, že mám mimino naučit vyvažovat, když se sáně nahnou, jo? :-)))
    MUFLONEK
    MUFLONEK --- ---
    KATIA: špatné vyvážení.o)
    KATIA
    KATIA --- ---
    PTACOPYSK: Tak do terénu se to teda neosvědčilo :-) přes noc napadalo a v nevyšlapané stezce to na každé nerovnosti ta korba převážila na bok...
    KATIA
    KATIA --- ---
    chtěli jsme někam vypadnout za sněhem a klidem, nelyžujem takže mimo davy a chtěli jsme bazén, tak jsme tady: https://www.resortdevetskal.cz
    bydlení je ok, je to takový paskvil - Sorela s moderním designem z Obi, škoda, že nedrží původní styl a nějakou kvalitu, ale co už. funkční to je, stylové ne :-) ale nikdo tu moc není, venku je sníh a slušně vaří :-) máme polopenzi, oběd jsme dali v hospodě přes silnici (díky díky za zákaz kouření!). pro menší děti je tu i herna. za nás přesně to, co jsme potřebovali.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam