• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TETA_JELENACestujeme s detmi...kdykoli a kamkoli
    IBERIA
    IBERIA --- ---
    HANELA: mluvim o baroknim divadle, ne o otacivem hledisti, ty take?
    MIDORI
    MIDORI --- ---
    IBERIA: můžete si zajet na Lipno na stezku ve stromech. Je tam i bobová dráha, taková mírnější, pro děti supr.
    HANELA
    HANELA --- ---
    IBERIA: divadlo je v zahradě, tak je to docela zajímavé vidět, asi bych spíš vynechala ty okruhy v zámku. A připrav se na nával, všude. Jen ten park byl asi volnější :-)
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    IBERIA: na Kleť vede zajímavá, dlouhá a pomalá jednosedačková lanovka. nechci srovnávat s dítětem, ale my jsme s ní vyvezli 17kg psa u chlapa na klíně, tj dítě asi nemusí jet samo. nahoře je hospoda, ale prima podnik je hlavně dole pod Kletí - takový zastrčený, tipla bych, že se dají dobře děti vypustit - Hostinec U Kuchařů.
    IBERIA
    IBERIA --- ---
    MEDVED007: díky, už jsme sehnali neoranžové ubytování:)
    Český Krumlov a okolí - prosím klidně o další tipy, zatím jsou v plánu kláštery a grafitový důl. Co dál z památek vybrat? Zámek/barokní divadlo - oba zámecké okruhy vypadají klasicky, ale co to divadlo, byl někdo? Já po něm po shlédnutí dokumentu toužím, ale zas nechci děti umořit množstvím památek.
    Co nějaká příroda v okolí - Kleť, cokoliv? Vůbec to tam neznám.
    Nějaké tipy na stravovací zařízení také ráda uvítám.
    COQUINE
    COQUINE --- ---
    nekdo jste tu daval tip na farmapark sobehrdy - dekuji! pred par dny jsme tam byli a libilo se nam tam. nic moc jsem necekala, ale nakonec se to za ty penize myslim vyplati.
    SAAYURI
    SAAYURI --- ---
    ALTAIYA: My tu krosnu od Deuteru mame, a moc se do ni nevejde, vlastne nic, je primarne na dite. Pokud chces nosit i dalsi veci, zkusila bych se podivat uz po specializovanych obchodech, jestli neco takoveho je, a kolik ti "navic" umozni nosit.
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    STARDAY: :-)) já si spíš myslela, že krosna ho měla nesmyslně krátký, ale přiznávám, moc jsem to dozadu nestudovala.
    STARDAY
    STARDAY --- ---
    ANNAWA: Ja nedopla bederak od obyc batohu pres satek, aby bylo jasno. Ne, ze bych nedopla beddrak od krosny pres svuj obri pupek :D
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    ALTAIYA: krosnu si sama na záda dám, ale ideálně, když je na něčem vyšším (nebo kdž mi ji někdo podá), ze země je o dost boj.
    KATIA
    KATIA --- ---
    ALTAIYA: Tak ony ty vozíky jsou lehké a mají velká kola, s tím se fakt projede leccos...ale ne vše :-))
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    STARDAY: aha, bez bederáku by to nešlo. A Deuter má dlouhý.
    ALTAIYA
    ALTAIYA --- ---
    Potřebuju nosit věci na přechody přes tisícovky (lesy, takže vozítko fakt ne-e) spolu s ročním desetikilovým dítětem, to všechno na zádech (dítě na hrudi ze zdravotních důvodů nedávám). A musím to být schopna na ta záda hodit sama bez pomoci. Takže po místním brainstormingu asi fakt jen ta krosna. Mrkla jsem na nosítko (ten didyclick) a dítě je tam v pozici, kterou mladý fakt nemá rád. Navíc bych k němu nic nedala.
    Vozík zajímavý nápad, ale naštěstí ještě většina hor není vyasfaltovaných:)
    SAAYURI
    SAAYURI --- ---
    STARDAY: Ani me to neprekvapilo :)
    STARDAY
    STARDAY --- ---
    GUDRUN: Ja mela satek, takze mi tam prekazel jeste uzel no
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    STARDAY: mam didyclick a zapínám to pod nozickama a těsně pod bederakem. naštěstí to šlo, ani jsem to předem nezkousela, to bych jinak skucela
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    STARDAY: ne. jen se zeptala na krosnu s tím, že nosítko jí nevyhovuje, tak se hned sběhli všichni, kdo mají potřebu jí vysvětlit, že to cítí blbě.
    když se tě někdo zeptá na cestu k metru, taky mu místo toho nutíš, aby nejezdil metrem a koupil si motorové rogalo?
    STARDAY
    STARDAY --- ---
    BALAENA: kdo ma jinou zkusenost, tak je guerilla a krici, jo?
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    ALTAIYA: pokud chceš takhle krosnu a místní guerilla tě neukřičí, že chceš místo toho nosítko, i když ho nechceš, tak na trhu je pár rozumných značek. Salewa, Deuter, tuším Tatonka, pokud je ještě má... prostě ti, kdo dělají dobrý turistický batohy. A mezi nimi si to chce hlavně zkusit, jak to bude sedět tobě. Není to tak, že by jedna značka byla o tolik vychytanější, že brát tu a žádnou jinou, ale spíš jde o to, jak máš široký záda, jak jde nastavit na tvoji výšku bederák... Resp. pokud budete nosit oba, chce to vyzkoušet na oboje záda.
    My jsme třeba měli salewu, protože deuter mě tlačil, vedl mi přesně přes jednu kost a nastavit až tak jinak, aby ji minul, nešel. Někoho může někde dřít salewa.
    Rozhodně ale s těmi dobrými značkami nic nepokazíš se žádnou
    SAAYURI
    SAAYURI --- ---
    ALTAIYA: No do toho Deutera das maximalne piti a bundu, vic se toho nevejde :)) a uz tak je to tezky jak krava :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam