• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TETA_JELENACestujeme s detmi...kdykoli a kamkoli
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    Tak expresni vymena OP do 5 pracovnich dnu je za 300 a starej doklad si vezmou az pri vyzvednuti. Budeme mit klid.
    LENZIE
    LENZIE --- ---
    POZITRON: Jako trochu jo, no :) V tom starém pasu bylo vízum na 2 roky do Anglie a mně se nechtělo řešit nový pas a jeho "přepsání" (případně vyřizování nového). Ono to naštestí bylo skoro ke konci, než jsem se definitivně vracela domů.
    Ale včera jsem se pobavila v Alze, kde (asi nově?) mají u odložené platby kontrolu OP a ještě si člověka vyfotí. A protože zavřená kadeřnictví, tak z toho ježka na fotce na OP už mám zase vlasy po lopatky. Ale tam měla naštěstí paní pochopení a nijak to neřešila.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    HANELA: roh se stříhá až po u podpisu
    COQUINE
    COQUINE --- ---
    IKARIE: ja pri podani zadosti :) ale bylo mi to fuk..
    HANELA
    HANELA --- ---
    A není to, že ten roh ustrihne matrikarka před obřadem, aby OPRAVDU byla nutná výměna?
    IKARIE
    IKARIE --- ---
    ja jsem menila detem OP asi dva mesice zpatky a stare sme odevzdavali az pri vyzvednuti novych
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    POZITRON: neplatná a trestná, ale víš co, lidi zkusí ledacos :-)
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    TRISSIE: hadam, ze v poradi druha svatba by u nas byla neplatna bez ohledu na nejaky ruzek obcanky. spis by slo o plytvani casu uredniku a oddavajiciho, kteri by se druhe svatbe venovali. :)

    co ja vim, jestli v okamziku vydani nove obcanky se nekde v systemu neprepisou data vcetne cisla dokladu napr. a ruzek neni zpusob, jak na toto upozornit. ale asi teda ne.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    POZITRON: no, u té plastové kartičky se dost blbě něco stříhá :-)
    ale hlavně, zatímco u svatby se mění podstatný zapsaný údaj (na vdaná/ženatý), tak ta dětská občanka platí v plném rozsahu, jen měníte fotku, takže není důvod ji nějak zneplatňovat (u té svatby je to primárně proto, aby dotyčný/á nemohl spáchat mezitím bigamii)
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    MAAJAA: pamatuju si, ze pri vymene obcanky se na stare ustrihl roh. nebo to bylo jen u svatby? ted si nejsem vubec jista. rano tam zajedem, stejne mame prd co delat a uvidim, co poradej. jeste muzu nechat malymu udelat pas a kdyz se stihne, tak se stihne, kdyz ne, tak poleti na tu starou obcanku. :)
    HANELA
    HANELA --- ---
    MAAJAA: jj, lepší.
    MAAJAA
    MAAJAA --- ---
    BALAENA: Ok, původní post je o občance, ale informace o tom, že starý pas ti nevezmou při podání žádosti, ale až při převzetí platí i pro občanku. Lepší?
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    MAAJAA: [POZITRON @ Cestujeme s detmi...kdykoli a kamkoli] "Jeste dotaz, rok stara obcanka je ok?"
    MAAJAA
    MAAJAA --- ---
    BALAENA: Taky se celou dobu bavíme o pasech a psala jsem čistě o pasech.
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    MAAJAA: ale tři občanky asi ne...
    MAAJAA
    MAAJAA --- ---
    POZITRON: Pokud se nepletu tak starý pas bude platný dokud nebude převzatý ten nový - nevemou ti ten původní dokud ti nedají nový tzn. můžeš zažádat a když to nestihnou tak pojedete se starým
    protože jeden člověk může mít co vím i tři pasy najednou, takže to můžeš zkusit i tak a třeba to stihnou.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    VENIKA: u nas tohle existuje taky, Praha 4, ale zaroven pisou, ze v prdelnich castech si to stejne mas jeste overit na svem konkretnim urade a i tak je to celkem na knop, staci tejden zdrzeni a je pozde. ja na to kaslu. patrala jsem, jestli se nekomu stalo, ze neodletel a nic jsem nastesti nenasla.
    po navratu ale doklad vymenime.
    HANELA
    HANELA --- ---
    VENIKA: no dokonce :)
    VENIKA
    VENIKA --- ---
    POZITRON: U nas na strankach Phy 10 je videt, kdy si muzes vyzvednout OP z jakyho data, dobre se tak odhaduje, jak to aktualne stihaji. Ted tam je 11 dni, nemate to podobne?
    VENIKA
    VENIKA --- ---
    HANELA: Platnost je 5 let
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam