• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TETA_JELENACestujeme s detmi...kdykoli a kamkoli
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    MYSUS: Můj velmi, velmi milovaný https://www.villaggioeuropa.com/cs/
    byla jsem tam už dvakrát a je to úžasný kompromis mezi "resortem se zázemím" a "je tam co dělat. Prolezla jsem s dětmi grado, jeli jsme do terstu, do jeskyní ve slovinsku je to kousek.
    resort má v ceně skákadla, bazén, hernu s animací na 4 hodiny denně, večerní tancování pro dětičky. Jak bytostně nesnáším organizované dovolené, tak tady fajn. Jo, má to domečky s kuchyní. letos jsme jeli s mojí mámou a mojí babi a dětma rok a čtvrt a nnecelé čtyři a fakt super.
    IBERIA
    IBERIA --- ---
    ANABEL_LEE: zajima me, jak se dostavas na Korfu? Asi neletate z Prahy, ze? Ja tam byla dvakrat, ale drahe letenky me odrazuji.
    STARDAY
    STARDAY --- ---
    MONI: ja mam zkusenost pouze s kempy a ty mi prisly super.

    U Geierswalder See - uplne basic kemp, spis parkoviste, ale je to fakt levny a snad vzdycky maj misto https://www.google.com/maps/place/Ferien+und+Freizeitpark+Geierswalde+GbR/@51.5007764,14.1129579,15z/data=!4m18!1m7!3m6!1s0x470816022167c353:0x9f0081da64be100e!2sSenftenberg,+Germany!3b1!8m2!3d51.5204143!4d14.0049711!3m9!1s0x4708400fe28950bb:0x17afd7a39f187483!5m4!1s2022-03-09!2i7!4m1!1i2!8m2!3d51.4955123!4d14.133026

    U senftenberger see je znamy Familienpark. Ten fakt doporucuju, je to obrovska vesnice plna domu k pronajmu, hrist, plazi, stanku a tak. Nic klidneho, ale primo na jezere a cyklostezce. Zrejme berou jen tydenni pobyty pres leto a ulovit tam misto neni snadne
    My jsme bydleli hned vedle v kempu pro rybare / lidi na lodich (Hafencamp) v chatkach. Ty byly takovy zakladni, ale nemecny cisty, stejne tak zazemi
    A pak jsme jednou byli obytnym autem. Kolem jezer je spousta moznosti, nemci jsou vasnivi kemperi, takze jsme se presouvali z parkoviste na parkoviste :)

    Kdybych jela znovu, tak obepisu ruzny mista kolem Senftenberger see. Tam mi prislo, ze je nejvic infrastruktury okolo. Partwitzer see mi prislo zase dobry na koupani, takovy nekomercni jeste, ale jsou to asi 2 roky, co jsme byli naposled
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    MONI: pokud nevadí spartánštější podmínky, tak já byl v tomhle kempu: https://www.geierswaldersee.de/bungalows/ kde mají i bungalovy. Je to super poloha na výlety okolo jezer. Kousek vedle je další kemp a tam mají ubytování i nad vodou: https://mapy.cz/s/loburajudo
    MONI
    MONI --- ---
    BUNDA:
    STARDAY: a máte tam nějaký tip na ubytování? Když jsme tam byli naposledy před 4,5 lety, tak to byla dost bída:-( Bydleli jsme ve velkém hotelu v Hoyerswerde a k jezerům jsme se museli přibližovat autem...
    STARDAY
    STARDAY --- ---
    PETATA: přidávám se k doporučení Lužických jezer. infrastruktura pro děti je tam úžasná. cyklostezky vedou všude, silnice jen výjimečně nějaké okrajové, koupání čisté
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    PETATA: pokud nevadí Německo, tak Lužická jezera.
    VVENDY
    VVENDY --- ---
    PETATA: byli jsme v létě v dolní části Brd, kempovali jsme na okraji v Zalánech (bezkempu), a vyráželi jsme směrem Padrťské rybníky, nádrž Pilská, Příbram, hornické muzeum, ... Akorát je to trochu kolcovitější terén, ale krásná příroda a nebylo tam moc lidí, jak u Prahy
    PETATA
    PETATA --- ---
    Cyklodovolená s dětmi

    Kam rádi vyrážíte? Kde se vám líbilo?
    Já jsem s rodičema jezdila do Jižních Čech kolem Suchdola nad Lužnicí, tam to mám hodně projeté. Min rok jsme s dětmi byli o kus vedle, ubytování sice prima, ale museli jsme hodně jezdit po silnici a často i popojet autem. Raději bysme cyklostezky mimo silnici a lepší výchozí bod. Výlety tak kolem 30 km/den, pěkné koupání v okolí.

    Máte nějaké doporučení na oblast? Kde se vám líbilo?
    SITH
    SITH --- ---
    COQUINE
    COQUINE --- ---
    ANABEL_LEE: no ja prave platim za tu moznost vsech aktivit. letet do resortu a cist si tam tyden knihy, tak to by mi prislo jako vyhozene penize, to muzu delat na chate:)) posledni resort byl vcetne vodniho sveta a ackoliv verim, ze jsou deti, ktere vodu a tobogany nemusi, tak moje to proste nejsou, naopak jsou z toho nadseny a ono jde ne. a mne to doprava ten komfort v tom, ze jsou nadseny, maji dostatek aktivit a kdyz dojde na jidlo, nemusim se starat. jeste bych teda dodala, ze mam s prominutim zravy deti a fakt je nenasytim nejakou drobnosti (kamaradka u dvouleteho doted nevari, protoze jeji dite neji, zavidim:)

    aby bylo jasno, ja nikoho k resortu nepremlouvam a sama jsem vzdycky cestovala na vlastni pest. fandim tem matkam, ktere se 3 detmi jedou jen skaly apod., jenom normalni hriste a vodni park nepovazuji za nadavku, protoze mym se tam libi. verim, ze do 15 na hriste s nimi chodit nebudu:)
    IKARIE
    IKARIE --- ---
    SITH muzes hodit konkretni tip, kdyz to bylo dobre a doporucenihodne? :) diky moc!
    SITH
    SITH --- ---
    STARDAY: máme to stejně. Byli jsme nyní v zimě poprvé s dětma v resortu a je to skvělá věc. Přijdeš z výletu, jdeš hned do hotelové restaurace, pak sauna, spa nebo bazén. Když je blbý počasí, je tam spa a bazén, nebo hřiště a další aktivity. Nemusíme sedět na pokoji v penzionu, když celý den prší a na telefonu hledáme nějaké alternativní aktivity v okolí
    STARDAY
    STARDAY --- ---
    ANABEL_LEE: ja vidim benefit i v tom, ze se dotrepes po vyletu zpatny na zakladnu a nemusis resit, co k jidlu, cim jeste zabit cas, kam jit na hriste apod. ze mas zaklad zajistenej a kdyz mas naladu, muzes se vypravit zkoumat nekam dal, kdyz nemas, tak nemusis, protoze te nenuti hlad. ale nejsem zkusenej resortovac, byla jsem asi dvakrat :)
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    COQUINE: aneb prave proto, ze s detickama se stejne nevalis, jsou penize za resort vyhozene penize... ale to uz je fakt na osobnim nastaveni jedince...
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    COQUINE: valis ve smyslu vodis deticky od jidelny na nazen a nic jineho 😉
    COQUINE
    COQUINE --- ---
    MYSUS: no presne, moje deti si doted hrajou, ze jedou do recka k mori a na tobogany a uz to bude pul roku.

    stejne jak ta herna majaland, jsem to tady psala, takova matejska pod strechou, z cehoz verim, ze ma drtiva vetsina lidi osypky, no a deti doted o tom basni. syn dokonce vic ji maso, aby povyrostl o 2 cm a mohl na ty atrakce pro vetsi deti. to se clovek nekdy holt premuze no.


    ANABEL_LEE: valis? a kdy ta faze s detmi cca nastava? ptam se pro kamarada :-D
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    STARDAY: potom to ale trochu ztraci to kouzlo resortu, ze nemusis hnout ani prstema jen se valis :) a samozrejme jsou to naklady navic.
    STARDAY
    STARDAY --- ---
    MYSUS: jinak resort je mozne i opustit a delat z nej vylety :D nemusi to nutne byt peklo na zemi. treba s muzem bez deti jezdime v lete radi do resortu v alpach, cely den jsme venku na trailech a pak se jen nalozime do virivky, jime apod. :)
    MYSUS
    MYSUS --- ---
    A sama váhám: být svobodná, potkat místní a generovat si tím nějakou práci navíc, nebo se týden nechat obskakovat. Když vidím, kolik to obskakování stojí, je mi přece jen poněkud líto peněz... ale starší syn byl v září sám s babi a dědou v resortu, menším, pro děti vhodném a nadšeně o tom mluví dodnes...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam