• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TETA_JELENACestujeme s detmi...kdykoli a kamkoli
    IBERIA
    IBERIA --- ---
    ANABEL_LEE: to bude ono, nebo odlety z Německa, nebo neumím hledat:) Včera jsem zrovna kupovala na červenec letenky pro 4 osoby do Neapole a je to zhruba o deset tisíc levnější než řecké ostrovy. Tam jedině s cestovkou, což už se ani tak moc nevyplatí (dvě velké děti, plus nutnost jet kvůli škole tří ze čtyř účastníků o prázdninách; plus půjčení auta, poněvadž ani já ani manžel nedobře snášíme válení se v resortu).
    Takže jestli je tu někdo, kdo umí najít levné letenky z Prahy na Korfu v sezóně (tzn. zpáteční 10 tisíc/4 osoby), ať mě, prosím, nasměruje.
    PETATA
    PETATA --- ---
    VVENDY: díky, u Brd zrovna bydlíme, i když blíže Praze

    BUNDA:
    STARDAY: super nápad, moc díky oběma, to zní skvěle a manželovi se to líbí
    Jestli máte nějaké bližší nápady, tipy, tak klidně pište. Ubytko klidně i v kempu, ale raději v nějakém bungalovu. Mrknem na ty odkazy
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    MYSUS: Mrkni na Černou Horu, je malinkatá, takže můžeš stihnout dopo výlet do hor/sousedního města a odpo koupání. Byli jsme tam kdysi začátkem června a bylo to super, málo lidí, moře teplý, užili jsme si to.
    PETATA: Třeboňsko, mírný terén, spousta cyklostezek, byli jsme tam bez kol, ale celou dobu jsme toho litovali :-D
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    ANABEL_LEE: ne, nebylo to řecko. jak píšu níž. Itálie.
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    POZITRON: strasne zalezi na sezone, cervenec je drahy, zari a cerven ok
    IBERIA
    IBERIA --- ---
    POZITRON: ok, diky (i vsem ostatnim), tkova cena je samozrejme super. Ja umim pro ctyri platici Italii pod 10 tisic, ale Recko mi prave vychazi vzdy dobre jen s charterem.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    POZITRON: nasla jsem, ze zpatecni letenky pro nas 4 byly celkem za 7405.48 CZK
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    IBERIA: byli jsme na Korfu v srpnu 2020, leteli jsme z Prahy myslim s Ryanair, 2 dospeli a 2 deti (tehdy starsi necele 3 roky a mladsi 8 mesicu) a letenky byly urcite za par supu, protoze my az na vyjimky jinak ani neletame. :)
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    KLAIR: sedm hodin? to ale nebylo do Recka ze? asi ta Italie se tak jeste da...
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    IBERIA: bud z prahy, nebo kdyz je moc draho, da se letet z Bratislavy, pripadne Nemecko/Polsko, ale Blavka vychazi nejlepe
    KATIA
    KATIA --- ---
    IBERIA: před covidem lítal levně ryan z bratislavy. jinak pokud vím tak švagrová líta přes atény, takže asi aegean.
    v sezóně se asi víc vyplatí charter rovnou s ubytováním přes cestovku. aspoň my jsme tam takhle letěli dvakrát, po vlastní ose to vycházelo dráž. plus výhoda cestovky, že to máš i s dopravou z letiště...
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    ANABEL_LEE: jinak já jela autem, cesta byla na sedm hodin a dětičky to prochrápaly. já se na hodinu a půl vystřídala s mámou. neměnila bych. za ten komfort, že jsme s sebou měli odrážedla, invalidní vozík, kočárek, vozík na pláž.... jezdili jsme na výlety... fakt bych neměnila
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    MYSUS: Můj velmi, velmi milovaný https://www.villaggioeuropa.com/cs/
    byla jsem tam už dvakrát a je to úžasný kompromis mezi "resortem se zázemím" a "je tam co dělat. Prolezla jsem s dětmi grado, jeli jsme do terstu, do jeskyní ve slovinsku je to kousek.
    resort má v ceně skákadla, bazén, hernu s animací na 4 hodiny denně, večerní tancování pro dětičky. Jak bytostně nesnáším organizované dovolené, tak tady fajn. Jo, má to domečky s kuchyní. letos jsme jeli s mojí mámou a mojí babi a dětma rok a čtvrt a nnecelé čtyři a fakt super.
    IBERIA
    IBERIA --- ---
    ANABEL_LEE: zajima me, jak se dostavas na Korfu? Asi neletate z Prahy, ze? Ja tam byla dvakrat, ale drahe letenky me odrazuji.
    STARDAY
    STARDAY --- ---
    MONI: ja mam zkusenost pouze s kempy a ty mi prisly super.

    U Geierswalder See - uplne basic kemp, spis parkoviste, ale je to fakt levny a snad vzdycky maj misto https://www.google.com/maps/place/Ferien+und+Freizeitpark+Geierswalde+GbR/@51.5007764,14.1129579,15z/data=!4m18!1m7!3m6!1s0x470816022167c353:0x9f0081da64be100e!2sSenftenberg,+Germany!3b1!8m2!3d51.5204143!4d14.0049711!3m9!1s0x4708400fe28950bb:0x17afd7a39f187483!5m4!1s2022-03-09!2i7!4m1!1i2!8m2!3d51.4955123!4d14.133026

    U senftenberger see je znamy Familienpark. Ten fakt doporucuju, je to obrovska vesnice plna domu k pronajmu, hrist, plazi, stanku a tak. Nic klidneho, ale primo na jezere a cyklostezce. Zrejme berou jen tydenni pobyty pres leto a ulovit tam misto neni snadne
    My jsme bydleli hned vedle v kempu pro rybare / lidi na lodich (Hafencamp) v chatkach. Ty byly takovy zakladni, ale nemecny cisty, stejne tak zazemi
    A pak jsme jednou byli obytnym autem. Kolem jezer je spousta moznosti, nemci jsou vasnivi kemperi, takze jsme se presouvali z parkoviste na parkoviste :)

    Kdybych jela znovu, tak obepisu ruzny mista kolem Senftenberger see. Tam mi prislo, ze je nejvic infrastruktury okolo. Partwitzer see mi prislo zase dobry na koupani, takovy nekomercni jeste, ale jsou to asi 2 roky, co jsme byli naposled
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    MONI: pokud nevadí spartánštější podmínky, tak já byl v tomhle kempu: https://www.geierswaldersee.de/bungalows/ kde mají i bungalovy. Je to super poloha na výlety okolo jezer. Kousek vedle je další kemp a tam mají ubytování i nad vodou: https://mapy.cz/s/loburajudo
    MONI
    MONI --- ---
    BUNDA:
    STARDAY: a máte tam nějaký tip na ubytování? Když jsme tam byli naposledy před 4,5 lety, tak to byla dost bída:-( Bydleli jsme ve velkém hotelu v Hoyerswerde a k jezerům jsme se museli přibližovat autem...
    STARDAY
    STARDAY --- ---
    PETATA: přidávám se k doporučení Lužických jezer. infrastruktura pro děti je tam úžasná. cyklostezky vedou všude, silnice jen výjimečně nějaké okrajové, koupání čisté
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    PETATA: pokud nevadí Německo, tak Lužická jezera.
    VVENDY
    VVENDY --- ---
    PETATA: byli jsme v létě v dolní části Brd, kempovali jsme na okraji v Zalánech (bezkempu), a vyráželi jsme směrem Padrťské rybníky, nádrž Pilská, Příbram, hornické muzeum, ... Akorát je to trochu kolcovitější terén, ale krásná příroda a nebylo tam moc lidí, jak u Prahy
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam