• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TETA_JELENACestujeme s detmi...kdykoli a kamkoli
    MYKEZ
    MYKEZ --- ---
    Ahoj, nemáte prosím tip na zajímavá místa pro děti (přibližně 3 roky) v Harrachově a okolí teď v létě? Budeme mít auto, takže můžeme i někm dojet. Našel jsem například KATIA, ale to je hlavně zimní.

    Ocením i tip na místo, kde se dá dobře najíst a zároveň zabavit děti :)

    Chystáme se samozřejmě k vodopádům, na lanovku a podobně, pár dalších tipů:

    - o víkendu na parní mašinu: https://www.nadrazimartinice.cz/
    - hřiště na Portáškách https://leto.skiresort.cz/letni-aktivity/herni-krajina-pecka/
    - https://pohadkove.krkonose.eu/prichovicky-lesopark
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    KATIA: Kachovka 18 km3, Černé moře 550.000 km3. Asi jako kdybys řešila, že do dětského bazénku chčijou parchanti...
    KATIA
    KATIA --- ---
    PISKVOR: Kvůli znečištění vody Russákama. Vim, že píšou, že se např ta Kachovka na kvalitě vody v Bulharsku neprojevila, ale za mě bych stejně měla obavy....
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    KATIA: Jako kvůli ruzzákům, nebo medúzám?
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    MEDVED007: syn se s tchanovci vrátil minulý víkend, byli týden v Burgasu. Meduz bylo málo a byly to ty malý nežahavý. Spíš si stěžovali na nějaký minimušky, co skoro nešly vidět, ale hryzali na souši kůži
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    MEDVED007: letos, prvni tyden v cervenci, Tsarevo, takze prakticky hranice s Tureckem.
    Meduzy byly, ale byla to primarne otrava, jak projit pruhem zele. Deti je lovily holyma rukama a soutezily v tom, kdo chyti tu nejvetsi.
    Vic hryzali takovi mali korysi, kdyz clovek zustal stat ve vode moc dlouho bez pohybu.
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    MEDVED007: Byli jsme vloni v Bulharsku (Obzor) a moře v pohodě, bez medůz...
    KATIA
    KATIA --- ---
    MEDVED007: Já bych teda letos k Černýmu moři nejela...
    STARDAY
    STARDAY --- ---
    MEDVED007: meduzy se meni ze dne na den, a tepla voda jim spis nahrava, aby byly u pobrezi
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    Byl jste někdo teď v Bulharsku? Chci ještě nějaký rychlý last minute a hází mi to furt Turecko nebo Bulharsko. V Bulharsku se obávám medúz, jsou hnusný a nebezpečný
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    ANNAWA: z Hamburku se dá vlakem jet do Lubecku nebo Kielu a do Laboe (tam je taky k vidění a návštěvě ponorka).
    HELOUN
    HELOUN --- ---
    OMIKRONN: Kromě již zmíněného v Hamburku doporucuju ještě ZOO - je krásná, prostorná, libila se mi i jako dospělé.
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    OMIKRONN: vyplatí se na vláčky koupit si vstupenky předem, bývá to dost vyprodaný nebo dost s frontou, v některý dny a časy.
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    LA_PIOVRA: jo, to Námořní muzeum je super!
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    OMIKRONN: Ty vláčky jsou boží a v našem případě to vždycky bylo na mnoho a mnoho hodin, klidně 5 až 6.
    Naše děti, zvláště to starší, milují MHD, čili i to je vždycky zážitek, a musíme jezdit s bahnem i u bahnem. A v Hamburku samozřejmě loďmi, což je tam součást MHD a je to zážitek, protože se jezdí kolem přístavu - i kus za město (linka s jedním přestupem do Blankenese, kde je bistro na mole).
    Za návštěvu stojí Elbphilharmonie - vstupný bylo jen symnbolický, asi dvě eura, dostaneš se na ochoz se super výhledem.
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    OMIKRONN: v pristavu primo Hafenmuseum, pak je v H. i ponorkovy U-bot muzeum a namorni muzeum, ja bych svy dite urcite jeste tahnul na legalizovany squatty Rote Flora a ty na Hafenstrasse.
    OMIKRONN
    OMIKRONN --- ---
    ANNAWA: Prosímtě, nebyly by nějaké tipy na kratochvíle v Hamburku a příp. okolí? Uvažujeme o něm na pár dní s našimi 3 a 6 (starší je takový docela technický typ), zatím máme v merku obecně přístav a pak Miniatur Wunderland (vláčky)...
    ANAXYM
    ANAXYM --- ---
    PROMETHEA: Asi záleží jak jsou na spaní ve spacáku zvyklí. Když je chladnějš, dostávají kluci (4 roky) na noc ještě čepici, případně mikinu a když jim je zima, tak se do toho spacáku zachumlaj sami...
    FINSON
    FINSON --- ---
    PROMETHEA: Sedmiletý synek teď v dešti a ca 10°C byl přes protesty na noc nacpán do fleecové mikiny (jinak spal v trenkách a triku) a máma ho při usínání přikryla ještě svým spacákem a zahřívala ho. Pak se odvalila, synek zůstal zbytek noci ve svém spacáku a bez problému...
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    rychlý dotaz: stanování s dětmi: jaké máte zkušenosti se stanováním s dětmi, když už je v noci chladněji? spala jsem s dětma párkrát cvičně na zahradě, to bylo v noci 16 a 12 stupnu, oboji v pohodě, při těch 12 už jsem víc sledovala, jestli jsou zachumlaný. teď má být v noci 9 stupňů, tak přemýšlím, jestli to na tu chladnou noc neodpískat. mám půjčený dobrý, středně teplý dětský spacáky (mumie), a budu doufat, že se z nich nevyhrabou. ještě nějaké tipy? děti 5 a 7
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam